Özdağ tekbir ve dualarla karşılandı

AK Partili ve Manisalı 110 araçlık kalabalık bir topluluk tarafından İzmir Havaalanında tekbir ve dualarla karşılanan AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ hedeflerinin Başkanlık sistemini getirmek, yeni Anayasa’yı çıkarmak ve 2019 seçimlerinde 7 Milletvekili çıkartarak, 17 ilçe belediyesiyle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmak olduğunu kaydetti. Özdağ’ın İzmir Adnan Menderes Havaalanında karşılanması esnasında Umre’ye gönderdiği Roman vatandaşlarda bulunarak kendisine zemzem suyu ile hurma ikram ettiler.

Siyasette makam ve mevkilerin sadece devlete ve millete hizmet için olduğunu belirten AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Bu hizmeti yerine getirirken de Allah’ın rızasını kazanmak çok önemlidir. Siyasetteki makam ve mevkiler gelip geçici mevkilerdir. Daha düne kadar Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum, Halkla İlişkiler Başkanıydım. Bugün de Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi Milletvekiliyim. Manisa’ya, insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Nerede bir mazlum ve mağdur varsa hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

ÜLKEMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUM MAKAMLAR İÇİN DEĞİL
“2011 yılında AK Parti’den Manisa’da 5. Sıra Milletvekiliydim. Sonra 7 Haziran’da 3. Sıra Milletvekili, daha sonra da Genel Başkan Yardımcısı ve 1 Kasım seçimlerinde 1. Sıra Milletvekili oldum. 2011 seçimleri öncesinde çoğu kişinin kanaati Manisa’dan AK Partili 3 ya da 4 Milletvekili çıkabileceği şeklindeydi. Ama arkadaşlarımızla gezmedik köy, sıkılmadık el bırakmadık ve 407 Bin oy alarak 5 Milletvekili çıkardık. Öncelikle Allah daha sonra da Manisalılar şahit o günden bu yana yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ettik” diyen Özdağ sözlerine şöyle devam etti; “Şahsımın dürüstlüğü, çalışkanlığı herkes tarafından biliniyor. Bu nedenle bazı kesimler değişik spekülasyonlar ortaya yayarak benim Manisa dışından başka illerden Milletvekili Adayı olacağımı söylemişlerdi.

Ama 7 Haziran seçimlerinde yine Manisa’dan 3. Sıradan Aday oldum ve 340 Bin oy alarak 4 Milletvekili çıkardık. Ardından Gerçekleşen Olağanüstü Kongrede Genel Başkan Yardımcısı oldum. 1 Kasım seçimlerinde ise Manisa’dan 1.sıra Milletvekili olarak gece gündüz çalıştım, gidilmedik köy bırakmadım. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük bir lider olduğunu bir destan yazacağımızı söyledim. Bu çalışmanın karşılığında Manisa’dan yine 407 Bin oy alarak 5 Milletvekili çıkardık. Genel Başkan Yardımcısı olduktan sonra Güneydoğu Anadolu’da ki mağdur vatandaşlara 250 Bin koli yardım paketi gönderdim. O bölgedeki 21 şehrin tamamına gittik. Kürt kökenli vatandaşlar bizim kardeşimiz. Biz PKK’ya, bu ülkeyi bölmek, nifak tohumları ekmek isteyenlere karşıyız. Bir yandan da Roman, Alevi, Göçmen kardeşlerimizle ilgilendim. Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevimi önceki dönem Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu’na devrettim. Şimdi Milletvekilliğimiz devam ediyor. Milletvekilliğimiz 2019 yılına kadar devam edecek, ondan sonra ki geleceği Allah biliyor. Önemli olan baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakabilmek. Biz ülkemiz için çalışıyoruz, makamlar için değil. Ben gönüllere dokundum. Manisa’da ve Ankara’da devletimize, milletimize hizmet noktasında önemli çalışmalar yürüttük.”

HEDEFLERİMİZ BİZİ GELECEĞE TAŞIYACAK
Türkiye’yi Başkanlık sistemine geçirmek için çalışmalarının devam ettiğini belirten Özdağ, “Sistem değişikliğini Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ya da bizler kendimiz için istemiyoruz. Türkiye’nin bir sistem değişikliğine ihtiyacı olduğu için bunu istiyoruz. Tüm çalışmaları yürütürken Manisa’yı hiç ihmal etmedim. Sayın Ahmet Davutoğlu ile Sayın Recep Tayyip Erdoğan görüşmesinden sonra 2. Olağanüstü Kongreye gidilme kararı alındı. Benim kongreye gitme noktasında değil ama bu süreç içerisinde bir takım konuşmalarım, itirazlarım oldu. Bu konuşmalarımdan dolayı birileri rahatsız olmuş olabilir ama Sayın Cumhurbaşkanımız bir akşam beni arayarak şahsımdan çalışmalarım hakkında bilgi aldıktan sonra bir hedef gösterdi. Biz o hedefe doğru yürüyeceğiz. Hedefimiz 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanmak. Genel seçimlerde de Manisa’da AK Parti’den 7 Milletvekili çıkarmak. Bu arada Başkanlık sistemini getirirsek kendimizi bahtiyar hissedeceğiz. Şayet şu an için Başkanlık sistemi olmazsa B planını yani partili Cumhurbaşkanlığı modelini getireceğiz” dedi.

Ege Bölgesinden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Orman Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Bakan olarak çıktığını belirten Özdağ, “Manisa’dan da Milletvekili arkadaşımız Murat Baybatur MKYK Üyeliğine, şahsım Selçuk Özdağ Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyeliğine seçildi. Hepimiz ülkeyi zengin ve özgür yapmak için, insan haklarının alanını genişletmek için çalışacağız. Bugün Havaalanına gelerek beni karşılayan tüm vatandaşlarımıza, arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadesinde bulundu.

Haber26 Mayıs 2016 Perşembe