Özdağ sözünde durdu, mağdur işçi işe başladı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’la fotoğraf çektirdiği için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatıyla MASKİ’den çıkartılan mağdur işçi Remziye Kavukçu, AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın girişimleri, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un devreye girmesiyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde işe başlatıldı.
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un 476. Uluslararası Mesir Macunu Festivali etkinliğine katılmak üzere Manisa'ya geldiğinde kendisiyle birlikte fotoğraf çektirip Manisa Büyükşehir Belediyesine bağlı MASKİ’den işten çıkartılan Remziye Kavukçu ve ailesine ziyarette bulunduğu sırada iş sözü veren AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ sözünün arkasında durarak mağdur işçinin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde işe başlamasını sağladı.

MAĞDUR İŞÇİ ÖZDAĞ VE KURTULMUŞ’A TEŞEKKÜR ETTİ
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde yeni işine başlamanın mutluluğunu yaşayan Remziye Kavukçu, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’a girişim ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Kavukçu, “Yüce Rabbim doğru yoldan ayrılmayan, dürüst ve çalışkan olanın her daim yardımcı oluyor. Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş bey Manisa’ya geldiği esnada eşimle birlikte kendisini evimize davet edip, çay ikram ederek fotoğraf çektirmiş arkasından da bu çekildiğimiz fotoğrafı günün anısı olarak facebook’ta paylaşmıştık. Ardından da o dönem çalıştığım işyeri olan MASKİ’den işten çıkartılarak ben ve ailem mağdur edildi. Ancak Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş ve Manisa Milletvekilimiz Sayın Selçuk Özdağ bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadılar ve bugün yeni işime başlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Allah kimseyi kimsenin ekmeğiyle oynatma gafletine düşürmesin. Allah kimseyi dara düşürmesin ve işsiz, aşsız bırakmasın” diye konuştu.

İNSANLARI EKMEK PARASINDAN ETMEK İNSANLIĞA SIĞMAZ
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ise Remziye Kavukçu’nun yeni işinin hayırlı olmasını dileyerek, “Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş yaşanan hadiseden sonra tarafımla görüşerek alakadar olmamı ve mağdur işçinin mağduriyetinin giderilmesi hususunda gerekenin yapılmasını söylemişti. Ben de aileyi daha önce ziyaret ettiğim esnada Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüzle konuyu görüşmüş ve durumla ilgili sorunun çözülmesini söylemiştim. O gün söz verdiğimiz gibi kardeşimiz Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde işe başladı. İnsanlar farklı partilerden olabilirler ama insanların rızkıyla kimse oynamayacak. Belediyede çalışan herkesi MHP'li olacaksın diktasında bulunmak, baskı kurmak ve bunu kabul etmezse işinden kovmak, ekmek parasından etmek öncelikle insanlığa sığmaz" ifadelerini kullandı.

CENGİZ ERGÜN TÜM MANİSALILARIN BAŞKANI OLMALI
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün, MHP'nin oyları seçilmiş olabileceğini ama önemli olanın Manisalıların belediye başkanı olması gerektiğini dile getiren Özdağ, kendisinin de AK Partililerin oylarıyla seçildiğini fakat ayrım yapmadan herkesin vekili olduğunu kaydetti. Bir insanın rızkıyla oynamanın ayıp ve günah olduğunu savunan Özdağ, "Biz bu şehirde hiç ayrım yapmadan herkesi kucaklamak istiyoruz. Manisalılar zaten Cengiz Ergün hakkında gereğini yapacaklar. Bunlar ayıplı şeylerdir. Kimse kimsenin mezhebinden, renginden dolayı, ideolojisinden, partisinden dolayı rızkıyla oynamamalıdır. Biz hep beraber aynı şehrin ülkenin çocuklarıyız. CHP'li, AK Partili olabiliriz, Türk olabiliriz, Kürt olabiliriz, Alevi, Sunni, Boşnak, Arnavut, Azeri olabiliriz. Hepimiz Manisalıyız. Acılar paylaşılır, azaltılır, sevinçler paylaşılır çoğaltılır. Bugün de bir kardeşimizin derdini çözdüğümüzden dolayı bahtiyarlık duyuyoruz” dedi.

Haber3 Haziran 2016 Cuma