Özdağ; “PDY'nin başı hizmet, ortası ticaret, sonu ihanet oldu”

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ geçtiğimiz günlerde ebediyete göç eden Manisa Afyonkarahisarlılar Derneği Kurucu Başkanı Ömer Lütfi Sosyal’ın oğlu Alper Sosyal’ı, Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ragıp Güneş ve yönetim kurulu üyelerini taziye ziyaretinde bulunarak başsağlığı diledi. Ziyarette Manisa Grandmedical Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Deva Tıp Merkezi Sahibi İşadamı Üzeyir Dindar’da bulundu. Özdağ Paralel Yapı’nın Türkiye için büyük bir tehlike oluşturduğunu ve kesintiye uğramadan bu yapıyla mücadeleye devam edilmesi gerektiğini belirterek, “Bunlar zamanında okul, yurt, dershane, gazete, radyo televizyon kanalı, yayınevi açıyorlardı. Kimin parasıyla? Kendilerine inananların parasıyla. Önce hizmet adı altında yaptılar bunlar. Sonra işi ticarete döktüler. Daha sonra da kalkıp siyasetçiyi tokatlamaya kalktılar. Bu millet Allah’a şükür bizi bunlara tokatlatmadı da zaten” dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa’da bir dizi taziye ziyaretlerinde bulundu. Geçtiğimiz günlerde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Mühendis Tolga Can Kaya’nın ailesine taziye ziyaretinde bulunduktan sonra ardından geçtiğimiz günlerde ebediyete göç eden Manisa Afyonkarahisarlılar Derneği Kurucu Başkanı Ömer Lütfi Sosyal’ın oğlu Alper Sosyal’ı, Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ragıp Güneş ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek başsağlığı dileklerini ileten Özdağ, “Ömür, namazsız ezanla, ezansız namaz arası kadardır. İnsan ilk doğduğu zaman kulağına ezan okunur ama o ezanın namazı kılınmaz, O ezan namazsız ezandır. insan öldüğü zaman kılınan cenaze namazının da ezanı yoktur. O da Ezansız namazdır. Aslında o namazın ezanı insan doğunca okunur kulağına. Bu nedenle ömür ezanla namaz arası kadar kısa olup, yaşadığımız hayatın değerini bilmeliyiz. Ömrümüzü boşa geçirmeyip dolu dolu yaşamalıyız. Bir nefes bile boşluk bırakmamalıyız” dedi.

TÜRKİYE 21. YÜZYILIN EN BÜYÜK DEVLETİ OLACAK
Konuşmasında 15 Temmuz Darbe girişimine ve süreci değerlendiren Özdağ, “Bu kahraman halk Türkiye’nin Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra ki 2. Büyük lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktı. Türkiye’nin ve demokrasinin kalbi Türkiye Büyük Millet Meclisine sahip çıktı. Milli iradeye ve demokrasiye sahip çıktı. Şimdi dizlerimizin üzerindeyiz, ayağa kalkacağız ve dikileceğiz. Sonra yürüyecek daha sonra da koşacağız. Japonya olacağız, Almanya olacağız ve Allah kısmet ederse 21. Yüzyılın en büyük devleti olacağız” diye konuştu.

BUZDAĞI’NIN GÖRÜNMEYEN KISMIYLA MÜCADELE ETTİM

FETÖ Paralel Yapı örgütlenmesinin niyetini ilk Milletvekili olduğu yıllarda tam olarak gözlemlediğini ve mücadelesini buzdağının görünmeyen kısmıyla yürüttüğünü kaydeden Özdağ, “Türkiye’de Dershanelerin dönüştürülmesi gündemdeyken tüm Dershane sahipleriyle toplantı yapmıştık. Paralel yapıya yakınlığı bulunan Dershane yetkilileri toplantıda her şeyi kabul ediyorlardı ancak toplantı bitip dışarıya çıkıldığında özellikle basına karşı farklı demeç veriyorlar ve 90 derece fikir değiştirerek konuşuyorlardı. Bunlar zamanında okul, yurt, dershane, gazete, radyo televizyon kanalı, yayınevi açıyorlardı. Kimin parasıyla? Kendilerine inananların parasıyla. Önce hizmet adı altında yaptılar bunlar. Sonra işi ticarete döktüler. Daha sonra da kalkıp siyasetçiyi tokatlamaya kalktılar. Bu millet Allah’a şükür bizi bunlara tokatlatmazdı, tokatlatmadı da zaten” diye konuştu.

SURİYE’DE DEMOKRASİ İÇİN SEÇİMLERE GİDİLMELİ
Celabrus ve Suriye sınırında yaşananlarla ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Türkiye Cumhuriyeti’nin Suriye’nin bütünlüğünü korumaya yönelik bir politika içerisinde olduğunu hatırlattı. Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Biz Suriye’nin bütünlüğünden yanayız. Demokrasi için seçimlere gidilmeli. Demokrasiyi orada hayata geçirilmeli. Esed gitmeli. Biz o bölgede ‘şunların ayrı bir kantonu, bunların ayrı bir kantonu’ kurulmasını istemiyoruz. Eğer Fırat’ın doğusuna çekilmezlerse ki Cerablus’a operasyonu yapmamızın sebebi budur. Türkiye orta ölçekli devletin üzerinde bir devlettir. Sıradan bir devlet değildir. Sıra dışı bir devlettir. O nedenle sınırlarımızın güvenliğini sağlama noktasında, sınırlarımızın dibinde terörist bir yapılanmaya müsaade etmeyiz. Zaten Irak’a müdahale olmasaydı Kandil olmazdı. Suriye’deki otorite boşluğu Kobani gibi Rojava gibi yerleri oluşturuyor. O nedenle Türkiye Cumhuriyeti doğru yapmıştır. Uyarılarında haklıdır. Biz gereğini yaparız. Gerekirse gök kubbeyi başlarına yıkarız. Bütün millet PKK’ya lanet okuyor, YPG’ye lanet okuyor, İŞİD’e lanet okuyor. Hepsi aynı kaynaktan besleniyor. Hepsi vekaleten dövüşen örgütlerdir bunlar.”

Haber31 Ağustos 2016 Çarşamba