Özdağ Cizre'deki terör saldırısında yaralanan Polis'i ziyaret etti

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ geçtiğimiz günlerde terör örgütü PKK tarafından Cizre Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliğine yapılan terör saldırısı sonucu yaralanan Manisalı Polis Memuru Berk İlhan ve ailesini ziyaret etti. Türkiye’nin çok ciddi bir süreçten geçtiğini kaydeden Özdağ, Bir taraftan paralel yapı Fethullahçı Terör örgütüne yönelik tedbirler alırken bir yandan da terör örgütü PKK ve uzantılarıyla mücadelemiz devam ediyor” dedi.

HDP’nin PKK terör örgütünün siyasal uzantısı olduğunu ve Güneydoğu bölgesinde ki HDP’li Belediyelerin PKK’ya müzahir bir anlayış içerisinde çalıştığını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Bir taraftan IŞİD’i kınayıp ama diğer taraftan da PKK’ya bir kelime laf dahi söylemeyen bir Selahattin Demirtaş gerçeği var. Bu yapıların hepsi Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde ayrı bir devlet kurmak, ayrı bir bayrak daha doğrusu paçavra dalgalandırmak istiyorlar ama buna asla müsaade etmeyeceğiz. Zaten HDP’nin gerçek yüzünü gören halkta yavaş yavaş desteğini çekerek HDP’den uzaklaştı. Türkiye’de ki birlik ve beraberliği hazmedemediklerinden ve halk desteğinin çekilmesinin azalmasından dolayı bunların gözü iyice döndü bunu da alçakça eylemler, saldırılardan daha net anlıyoruz. Güneydoğu’da yaşayan her etnik kökene sahip vatandaşımız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gücünü ve bu güçlü devletin üzerinde oynanan kirli oyunları gördü. PKK, paralel yapı, IŞİD ve diğer terör örgütleri egemen emperyalist devletlerin ortaya sürdükleri birer taşerondur. Çünkü egemen güçler Türkiye’nin güçlü, söz sahibi ülke olmasını istemiyorlar. Biz ise ülkemizi söz sahibi, güçlü, bölgesel ve küresel yönden güçlü ülke olması için çalışıyoruz. Tahammülsüzlükleri de bu yüzden zaten” ifadesinde bulundu.

TÜRKİYE’YE BEDEL ÖDETMEK İSTİYORLAR
Örgüt liderlerinin lüks ve servet içerisinde yaşarken kandırdıkları halk tabakasındaki gençlerinde kullanıldığını ve bu alçakça saldırıyı işlemeye itildiğini vurgulayan Özdağ, “Güneydoğu’da insan hakları ve özgürlükleri, yatırımlar, eğitim ve sanayi olmak üzere her alanda büyük yatırımlar devam ediyor. Biz Türkiye olarak orta ölçeğin üzerine çıkacağız ve süper ülke olacağız inşallah. Biz böyle olmayalım diye bedel ödetmek istiyorlar. Dolayısıyla Şehit ve Gazilerimiz oluyor. Son yıllarda Türkiye’de devlet millet dayanışmasıyla devlet devletliğini gösteriyor. Bunu baltalamak için de her fırsatı kendi lehine çevirmek isteyen terör örgütlerini kullanmak isteyen emperyalist egemen güçlerin alçakça saldırı ve eylemleriyle karşılaşıyoruz. Gezi Olayları, Kobani, Diyarbakır, Şırnak Cizre saldırısı, 15 Temmuz Darbe girişimi bu alçakça çabanın birer ürünüdür. Bu eylemler ve saldırılarla Türkiye’nin imajını zedelemek istiyorlar. Türkiye’ye turist ve yatırımcı gelmesin istiyorlar. Buna tüm Türkiye olarak el birliğiyle hayır diyeceğiz. Tüm bu kirli oyunları aşınca da büyük bir hamle gerçekleştireceğiz. İnsan hak ve özgürlükleri genişletirmiş, fikir, inanç ve teşebbüs hürriyeti yönünden örnek ve zengin ülke Türkiye’yi el birliğiyle inşa edeceğiz” dedi.

POLİS MEMURU İLHAN’IN TEDAVİSİ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPILACAK
AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Cizrede’ki saldırı sonucu yaralanan Polis Memuru Berk İlhan’ın tedavisi için gerekli tüm imkanların seferber edileceğini ve İlhan’ın tedavisi tamamlandıktan sonra en kısa sürede görevine tekrar döneceğini belirtti.

Haber30 Ağustos 2016 Salı