Özdağ 3 Bin kişiye iftar verdi, 2019'u hedef gösterdi

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın 3 Bin kişiye verdiği iftar yemeği Manisa Tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesten Meydanı’nda gerçekleşti. Gerçekleşen programa Manisa merkez ve Manisa’ya bağlı 17 ilçenin tamamından büyük bir katılım sağlanırken, Özdağ partililere 2019 yılında yapılması planlanan yerel ve genel seçimleri hedef göstererek, “Manisa için çalışmaya devam edeceğim. Hedefimiz 2019 yerel seçimleri. 2019 Manisa’ya hayırlar getirsin" dedi.

AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ tarafından tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesteni Meydanında verilen iftara AK Parti İl Başkanı Zülfikar Gürcan, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci, ilçe başkanları, Memur Sen İl Temsilcisi Mustafa İrğat, Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, Resmi Kurum Müdürler, Yunusemre Muhtarlar Derneği Başkanı Bedriye Pehlivan, Özdağ’ın Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinden gelen akademisyen arkadaşları, Mahalle Muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, partililer ve yaklaşık 3 bin vatandaş katıldı.

İftarın ardından programda kısa bir konuşma yapan AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan iftarı veren Selçuk Özdağ’a ve katılımcılara teşekkür etti.

ÇELİK; SAYIN ÖZDAĞ’I HASSASİYETİNDEN DOLAYI KUTLUYORUM
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’ın yıllardan beri otellerde iftar vermek yerine belediyelerin vatandaşlara verdiği iftarlara sponsor olduğunu kaydeden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise, “Ben bu hassasiyeti sebebiyle kendisine teşekkür ediyorum. Allah ziyade etsin. Allah hayrını kabul etsin.” diyerek herkesin hem Kadir Gecesini kutladı hem de yaklaşan Ramazan Bayramını tebrik etti.

ÖZDAĞ; TÜRKEŞ VE YAZICIOĞLU’NUN ÜZERİMDE EMEĞİ VAR

1975 yılında siyasi hayatının Ülkü Ocaklarında başladığını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ise siyasi hayatı boyunca Alparslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun da üzerinde emeği olduğunu söyledi. Daha sonra Bülent Arınç ve Recep Tayyip Erdoğan’ın himmetleriyle AK Parti’ye katıldığını kaydeden Özdağ, çalışkanlığı her zaman kendine düstur edindiğini belirtti.

TÜRKİYE BENİM VAZGEÇİLMEZİM
41 yıllık mücadelesinde Türkiye’nin kendisi için vazgeçilmez olduğunu kaydeden Özdağ, “Türkiye benim vazgeçilmezim. Ay yıldızlı bayrak, özgürlük, Türkiye’de yaşayan herkes benim vazgeçilmezim. 78 milyon benim vazgeçilmezim. Üniter yapı benim vazgeçilmezim. Tek devlet, tek bayrak, tek millet ve de bu vatan topraklarında birlikte yaşamak benim şiarım. Başka hiçbir şey değil. Ömrüm vefa ettiği sürece sizlere hizmet etmeye devam edeceğim. Allah önümüze ne getirecekse eyvallah diyeceğim. Aldığına da eyvallah, verdiğine de eyvallah. Önemli olan verdiği zaman o görevleri layıkıyla yerine getirebilmek, hizmet edebilmek. Yani ‘Ahlak yolu pek dardır, tetik bas, önü yardır. Sakın hakkım var deme, Hak yok, vazife vardır!’ diyebilmek çok önemli. Siyaseti ahlaklı bir şekilde yapmaya çalıştım. Siyaset sadece hizmet etme aracı. Siyaset övünmek, şöhret sahibi olmak, mal sahibi olmak, mülk sahibi olmak değil. Yunus Emre’nin söylemiş olduğu gibi ‘Cennet cennet dedikleri birkaç köşk ile birkaç Huri. İsteyene ver onları bana seni gerek seni’ dediği gibi Allah’ın rızasını kazanmak, baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakabilmek. Ben milletime güveniyorum. Manisalıları seviyorum. Manisalılara hizmet etmekten büyük bir zevk duyuyorum, aşk duyuyorum, şevk duyuyorum. Hizmet etmeye devam edeceğim. Hedefimiz 2019 inşallah. 2019 Manisa’ya hayırlar getirsin.” dedi.

MUHTARLAR’DAN ÖZDAĞ’A; “DİK DUR EĞİLME BU HALK SENİNLE”
Özdağ’ konuşmasını alkışlar ve tezahüratlar altında tamamlarken Yunusemre Muhtarlar Derneği Selçuk Özdağ’a hizmetlerinden ve dik duruşundan dolayı çiçek vererek teşekkür etti. Özdağ da bütün muhtarları sevdiği ancak Yunusemreli muhtarların kendinde ayrı bir yeri olduğunu belirterek teşekkür etti.

Haber2 Temmuz 2016 Cumartesi