Ozan Erdem konusunda gösterilen hassasiyetin aynısı Tur Yıldız Biçer konusunda da gösterilmelidir

Siyaset ve İletişim Uzmanı Ozan Erdem’in Soma’da düzenlenen konferansta anlatmak istediği konunun maksadını tam olarak ifade edemediğini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Ozan Erdem’in yapmış olduğu konuşmada kullandığı cümleden sonra Parti Genel Merkezimiz konuya anında müdahale etmiş, Teşkilat Başkanlığımız ve İl Başkanlığımızca kendisinden istifa etmesi istenmiştir. Sayın Erdem’de olgunlukla istifasını vermiştir. Halbuki ‘iç savaş çıkar sözleri’ ilk defa kullanılmamış CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer tarafından daha önce de dile getirilmiştir. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum! Partinizin Manisa Milletvekilinin bu açıklamasından dolayı toplumdan bir özür dilemesi gerekmiyor mu? Ne demek iç savaş, kim kiminle iç savaş yapacak? Kimler çıkartacak? Tur Yıldız Biçer bunları açıklamalı, 80 Milyon Türkiye’den özür dilemelidir. CHP yönetimlerinden ve Medyadan Ozan Erdem konusunda gösterdiği hassasiyetin aynısını Tur Yıldız Biçer konusunda da göstermesini bekliyoruz” dedi.

Soma’da AK Parti İl Başkan Yardımcısı Sayın Ozan Erdem’in maksadını aşan bir ifade kullandığını ve bu ifadenin doğru olmadığını belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Ozan Erdem anlatmak istediğini tam olarak anlatamamış ve maksadını aşan bir cümle kullanmıştır ama iç savaş denemelerini egemen emperyalist güçler Türkiye’de ki taşeronları aracılığıyla yani PKK, FETÖ ve diğer terör örgütleri vasıtasıyla Kobani, Gezi, 15 Temmuz olaylarını çıkartarak Türkiye’de provasını yapmışlardır. Hala da Türkiye’de bunu gerçekleştirmek için illegal öğütleri kullanmaktadırlar. Ama Türkiye sağduyusuyla tüm bunların üstesinden gelmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın, Sayın Meclis Başkanımızın, Milletvekillerinin ve siyasetçilerin dik duruşuyla demokrasiye ve millet iradesine inanmış halkımızla, demokrasiye ram olmuş polisler ve askerlerle beraber 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimini önlediğimiz gibi Türkiye’de ki bir iç savaşı da önledik” dedi.
Türkiye’nin tarihe mal olmuş büyük ve kahramanlık dolu bir geçmişi olduğunu belirten Özdağ, “Bin yıldır Anadolu coğrafyasındayız ve beş bin yıllık tarihimiz var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir kabile devleti değildir. Referandumun sonuçları ne olursa olsun demokrasiden, Cumhuriyetten ve birlikte yaşama iradesinden asla taviz vermeyeceğiz” ifadesinde bulundu.

PARTİMİZİN GÖSTERDİĞİ HASSASİYETİN AYNISINI CHP’DEN DE BEKLİYORUZ
Siyaset ve İletişim Uzmanı Ozan Erdem’in anlatmak istediği konunun maksadını tam olarak ifade edemediğini kaydeden Özdağ, “AK Parti Genel Merkezinin hassasiyetiyle Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız ve Manisa İl Başkanlığımız tarafından Ozan Erdem beyin Soma’da ki konuşmasının ardından istifası istenmiş ve kendisi de olgun bir davranış göstererek anında istifasını vermiştir. Ancak CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer hanımefendi 2016 yılının Kasım ayında yaptığı açıklamasında iç savaştan bahsetmiştir. Tüm bu hadiselerden sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum; Sayın Kemal Kılıçdaroğlu! partinizin Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer’in bu açıklamasından dolayı toplumdan bir özür dilemesi gerekmiyor mu? Ne demek iç savaş, kim kiminle iç savaş yapacak? Kimler çıkartacak? Tur Yıldız Biçer bunları açıklamalıdır. Sayın Kılıçdaroğlu en azından bu söylem ve davranışlarda bulunan Milletvekilini parti içerisinde uyarmalıdır. Tur Yıldız Biçer’in başta Manisalılar olmak üzere 80 Milyon Türkiye’ye özür borcu vardır. Kendisini bu borcunu yerine getirmeye davet ediyorum. Medyayı da AK Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem konusunda hassasiyet göstermişse aynı şekilde, aynı hassasiyetle CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer konusunda göstermeye davet ediyorum.

Haber16 Şubat 2017 Perşembe