Örnek bir medeniyeti yeniden inşa edeceğiz

AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Çorum’un Osmancık ilçesinde demokrasi nöbetine katılarak halka hitaben konuşmada bulundu. Hukuktan ve adaletten ayrılmayacaklarını kaydeden Özdağ, “Şimdi demokrasiye sahip çıkma zamanı. Allah nasip ederse bu topraklarda örnek bir medeniyeti yeniden inşa edeceğiz. Yapmak zorundayız, yoksa tarih bizi affetmez” dedi.

Çorum’un Osmancık İlçesi’nde demokrasi nöbetine katılan AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın gündeminde 15 Temmuz darbe girişimi vardı. Özdağ, “15 Temmuz gecesi gerçekleşen hain kalkışmaya ve saldırıya karşı milletimiz bir kahramanlık destanı yazarak darbeyi bastırdı. Milli iradeye ve demokrasiye sahip çıktı. Şimdi adalet zamanı, şimdi hukuk zamanı. Hukuktan ayrılmayacağız, adaletten ayrılmayacağız. Şimdi demokrasiye sahip çıkma zamanı. Allah nasip ederse bu topraklarda örnek bir medeniyeti yeniden inşa edeceğiz” dedi.

LİYAKAT VE EHLİYETTEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ
80 milyon Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlarının Türkiye Büyük millet Meclisi’nin hukukuna sahip çıktığını belirten Özdağ, “O gün Meclis bombalanırken sanki bombaları milletimizin kendi yiyormuş gibi Çorum’da, Manisa’da, Ankara’da ve ülke genelinde kıyam’a durdu kahraman milletimiz, “Yok size Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yedirmeyiz. Menderes’i astınız, Özal’ı öldürdünüz, Necmettin Erbakan ve Muhsin Yazıcıoğlu’nu iktidardan ettiniz ama bir adama sahip çıkacağız. Bu adam Türkiye tarihinin 2. Büyük lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır ve Liderler yüz yılda bir yetişir” dediniz. Türkiye Büyük Millet Meclisine yani demokrasinin Türkiye’de ki kalbine sahip çıktınız. Bu millet bu kahraman millet şerefli geçmişine ecdadına sahip çıkarak sinesinde yenilmişlik duygusu barındırmadı. Adnan Menderes, Turgut Özal, Recep Tayyip Erdoğan şayet bu ülkeyi yönetmeye değil idare etmeye kalksalardı. Başlarına bunların hiç biri gelmezdi, Bunun için asil ve asıl milletimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, iktidara sahip çıktı, destek verdi. Meclis’e destek verdi. Biz de bu desteğin karşılığını vermek için tank yaptık, uçak yapıyoruz. Helikopter yaptık, barajlar yaptık, yapmaya devam ediyoruz. 3. Boğaz köprüsünü, yeraltı tünellerini, büyük duble yolları, termik santralleri yaptığımız için bize batı dünyası ‘durun’ dedi ama biz durmayacağız. Şimdi dizlerimizin üzerindeyiz, ayağa kalkacağız ve dikileceğiz. Sonra yürüyecek daha sonra da koşacağız. Japonya olacağız, Almanya olacağız ve Allah kısmet ederse 21. Yüzyılın en büyük devleti olacağız. Bu genler bu asil millete var. Ufukta Türkiye’nin zengin bir ülke olduğunu, daha özgür, daha bağımsız devlet olacağını hep birlikte görüyoruz. Biz demokrasiden, adalet ve hukuktan taviz vermeyeceğiz. Liyakat ve ehliyetten taviz vermeyeceğiz. 28 Şubat’ın sıkıntılarını atlatmışsak bu günleri de atlatacağız. Biz her darbede en az 10 yıl geri gittik. Bu darbe girişiminde en az 20 yılımızı kaybettik. Ama aynı zamanda demokrasiyi, çok sesliliği, birlikteliği, direndiğimiz zaman kazanacağımızı öğrendik. Aynı zamanda milli meselelerde bir ve beraber olmanın kaybettiğimiz 20 yılı da telafi edeceğini öğrendik. Bu nedenle irtibatı koparmayalım. Yaşasın Demokrasi, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti devleti, yaşasın ay yıldızlı Türk bayrağı, yaşasın kahraman milletimiz, yaşasın Türkiye Büyük millet Meclisi” diye konuştu.

AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Osmancık’ta gerçekleşen demokrasi nöbetinin ardından AK Parti İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Esnaf ziyaretinde de bulunan Özdağ vatandaşlara yerli üretime sahip ve destek çıkmaları tavsiyesinde bulundu.

Haber3 Ağustos 2016 Çarşamba