Murat Berkyürek'in Vietnam Üçlüsü büyük ilgi gördü

Fotoğraf Sanatçısı Murat Berkyürek’in “Vietnam Üçlüsü” adlı fotoğraf sergisi Ankara Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Sanat Galerisinde büyük beğeni topladı. Serginin açılışına aslen Kırıkkale Keskinli olan sanatçıyı hemşerisi AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, dostları, fotoğraf ve sanatseverler katıldı.

Murat Berkyürek’in dünya çapında bir fotoğraf sanatçısı olduğunu kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ sanatçının sergi açılışına katılmaktan ve dostlarıyla bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyduğunu kaydetti. Özdağ, “Murat Berkyürek benim de yakından takip ettiğim dünyayı dolaşarak sanatını sürdüren bir fotoğrafçı. Bu sergisinden önce Vietnam’a giderek oradaki gözlemlerini fotoğraflaştırmış. Bu çektiği fotoğraflardan da dünya çapında ödüller kazanmış. Vietnam Üçlüsü adını verdiği sergide sadece Vietnam'da çektiği fotoğraflar var” dedi.

Sanatın bir milletin hayat damarlarından biri olduğunu kaydeden Özdağ, “Bu hayat damarlarından biri olmadığı zaman ve o toplumda sanat olmadığında o millet bir noktada eksik kalır. Bir yerde sanat; resim, fotoğraf, musiki, karikatür ve diğer sanat dalları yani kültür varsa o millet ebediyen bağımsız kalır. Mutlu ve huzurlu olur. Sanat bir toplumda her alanlarıyla ne kadar çok yayılırsa orada naiflik, incelik ve daha çok medeniyet vardır. Murat beyi tebrik ediyorum. Fotoğraf çekmeye ve o çektiği anları insanlarla paylaşmaya devam etmesini temenni ediyorum. Evet sanat sanat için yapılır ama sanat aynı zamanda halk için de yapılır. Sanatını sanat için yaparken halkı ihmal etmeyenlere selam olsun diyorum” diye konuştu.

Vietnam Üçlüsü adını verdiği fotoğraf sergisinin toplam 20 fotoğraftan oluştuğunu kaydeden Fotoğraf Sanatçısı Murat Berkyürek, “Bu fotoğrafların bir kısmı 12 ülkede 62 kez sergilenirken. İngiltere, Finlandiya ve Türkiye’de ödüller kazanmıştır. Vietnam Üçlüsü Vietnam’da ki rutin yaşam ve hafızalarımıza yer etmiş fotoğrafların aksine tema olarak farklı mekan ve ortamlarda insan ve cisimlerin üçünün, üç’ün bir araya gelmesiyle oluşan fotoğraflardır. Sayın Milletvekilimize ve sergimizi ziyaret eden, aramızda bulunan tüm dostlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber3 Şubat 2018 Cumartesi