Muhtarlarımız devletin vatandaşa dokunan en sıcak elidir

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada Muhtarların taleplerini söz verdikleri gibi yerine getirdiklerini belirterek, "Muhtarlarımız görev yaptıkları mahallelerinde ve köylerinde bizlerin gözü, kulağı ve vicdanıdır” dedi.

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Muhtarların devletin vatandaşa dokunan en sıcak eli olduğunu ifade etti. Özdağ, "Muhtarlık müessesesi ilk olarak Osmanlı Padişahı ikinci Mahmut döneminde 19 Ekim 1829 günü faaliyetlerine başlamıştır. Türkler her zaman Muhtarlık müessesine çok önem verdiler. Bugün Muhtarlarımız açısından kazandırdığımız haklar bu önem ve güvenin bir yansımasıdır. Türk demokrasi tarihinin seçimle göreve gelen, yerel yönetimlerin vazgeçilmezi olan muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyorum” dedi.
“Hangi etnik kökene, mezhebe, idole bağlı olursak olalım 78 Milyon hep birlikte Türkiye’yiz. Bu büyük devletin, kahraman milletin şerefli ay yıldızlı Türk bayrağından başka bir bayrağı yok ve başka bir şey tanımıyoruz” diyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Bizim mevcut bayrağımız rengimizi şehitlerimizin kanından almış şerefli ve asil bir bayraktır. Üzerinde binlerce yıllık Türk tarihinin mirasını ve izlerini taşımaktadır” diye konuştu.

“Bazı kimin sesi olduğu kesimler bir renk cümbüşü şeklinde olan bir paçavrayı kullanıyorlar. Bayrağımızı gördükleri yerden de kaçıyorlar ve tanımamışlığa geliyorlar. Bunlara sağduyulu ve Müslüman Kürt kardeşlerimiz de artık prim vermiyorlar. Saygıdeğer Muhtarlarımızın da destekleriyle bu yanlışlıklara ve kirli oyunlara da dur diyeceğiz” diyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Teröre karşı yürüttüğümüz kararlı mücadeleden asla taviz vermeyeceğiz. Herkes şundan emin olsun ki Şehitlerimizin kanı asla yerde kalmayacak. Devletin içinde başka bir devlete asla müsaade etmeyeceğiz. Bizim tek devletimiz var. O da Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Cumhuriyet ve demokrasi ise vazgeçilmezlerimizdir. Bugün Türkiye’de maalesef Türklük kavramına karşı çıkanlar var. Bunlar bu kavramın önemini, büyüklüğünü anlayamadıklarından karşı çıkıyorlar ama hiç kimse karşı çıkmasın. Vatandaşlarımız farklı etnik yapıya sahip olabilirler. Kürt, Çerkez, Laz, Arnavut olabilirler. Birileri Yörük, birileri Türkmen olabilir. Ama hepimizin ortak bir adı var; Türk milleti. Hepimiz Türk milletinin mensuplarıyız“ dedi.

Haber21 Ekim 2017 Cumartesi