Miraç'ta insan aklının sığmadığı bir aşk vardır

Miraç Kandili dolayısıyla açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Miraç Gecesi’nin insanların gönüllerinin ve ruhlarının aydınlandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık duygularının ön plana çıktığı kandil gecelerinden biri olduğunu belirtti. Miraç’ta insan akılının sınırlarına sığmayan bir aşk olduğunu kaydeden Özdağ en doğru yolun Allah yolu olduğunu kaydetti.

Miraç Kandili dolayısıyla açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Miraçta bütün olumsuzlukları bir tarafa koyup çıkılan bir yol vardır. Peygamber Efendimizin miracında bütün insanlığın çıkarması gereken büyük dersler vardır" dedi.

“Allah’a ve Allah katına yükselmenin yolu nefsimizden, kindar duygulardan, öfkeden, kibirden ve gururdan vazgeçerek Allah’ın yoluna girmektir” diyen Özdağ, “Peygamber Efendimizin Miraç’tan, Allah’ın katına yükselişten sonra yeryüzüne, normal hayatına ve insanların arasına dönerek bizi ebedi kurtuluşa erdirmek için çalışmaya devam etmesi son derece manidardır. Bu mübarek gecede yapılacak dualar, ülkemizde ve dünyada toplumsal barışın sağlanması, manevi ve milli değerlerimizin korunması, İslam aleminin ve bütün insanlığın selameti için olmalıdır” diye konuştu.

LEYLE-İ MİRAÇ’I BİR MİLAT KABUL EDEREK HAYATIMIZI TAÇLANDIRMALIYIZ
“Peygamber Efendimiz, Miraç hakkında ‘Ben Miraç’tan daha güzel bir şey görmüş değilim’ buyuruyor” diyerek devam eden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ sözlerine şöyle devam etti, “Yıl içindeki beş kıymetli geceden biri olan Leyle-i Miraç’ı bir milat kabul ederek hayatımızı taçlandırmalıyız. Bu denli öneme haiz olan Miraç, İslam Peygamberinin ilahi huzura yaptığı hikmet dolu yolculuğu, bu yolculuktan getirdiği haberleri ve müjdeleri; imkansız gibi görülenin mümkün olabileceğini, peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku ve beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa erişmenin simgesidir. Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili Manisalı hemşerilerim olmak üzere aziz milletimizin, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin ve bütün İslam aleminin mübarek Miraç Kandilini tebrik ediyorum. Bu mübarek gece yüzü suyu hürmetine ülke olarak son günlerde yaşadığımız olumsuzlukların yerini sağduyunun; barış ve huzurun alması için Yüce Yaradan’a dua ve niyaz ediyorum."

Haber28 Nisan 2018 Cumartesi