Millet istedi, Özdağ öncülük etti, Devlet bitirdi

2015 yılı sonunda Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Karakoca Mahallesini ziyaret eden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Mahalle muhtarı ve sakinlerinin yol çalışma ve düzenlemesiyle ilgili kendisine ilettiği talep ve sorunlarından sonra gerekli girişimlerde bulunarak bölgede gerekli çalışmaların başlamasını sağlamasını sağlamakla kalmadı, konunun bizzat takipçisi oldu ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerinin ara vermeden sürdürdükleri çalışmalar neticesinde milletin istediği yerine getirilerek yol çalışması ve düzenlemesi hizmete açıldı. Yol çalışması ve düzenlemesi bitirilen Karakoca mahallesine giderek yerinde incelemede bulunan Özdağ, “Manisa merkez ve ilçelerinde ki karayolu ve ulaşım hizmetlerini çağın ihtiyaçları neyse o noktaya getiriyoruz. Daha önceki ziyaretimizde Karakocalı vatandaşlarımıza yol sözü vermiştik. Söz verdiğimiz gibi yol çalışmaları başladı ve en kısa sürede bitirildi. Yolun hayırlı olmasını diliyorum. İnsanımıza hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.
Yolun medeniyet olduğunu kaydeden Özdağ düzenlemesi ve yapımı tamamlanan Karakoca mahallesindeki yolun olduğu alanı ziyaret ederek incelemede bulundu. Karayolları Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, Mahalle Muhtarı Yaşar Canyar, Manisa TSO Başkan Yardımcısı Ali Bankoğlu ve vatandaşların da eşlik ettiği incelemede görüşlerini aktaran Özdağ şunları söyledi, “Sabuncubeli üzerinde bulunan Karakoca Mahallesi yol ayrımı İzmir-Manisa karayolu üzerinde bulunuyor. Bu nedenle yol ayrımı düzenlemesi daha önce yapılmadığı için Mahalleye ve yol güzergahı üzerinde başka yerlere ulaşmak isteyen vatandaşlar dönüşlerde sorun yaşıyorlardı. Servis bekleyen işçiler veya okullarına gitmek isteyen öğrenciler trafik yoğunluğundan dolayı araç baskısıyla karşı karşıya kalıyorlardı. Bu nedenle bu yolun hem genişletilmesi, hem de giriş ve çıkış olmak üzere düzenleme yapılması gerekiyordu. Bununla ilgili Karayolları Bölge Müdürümüzü arayarak durumu izah etmiştim. Sağolsun kendisi de konuyla çalışma yapacağını ifade etmişti. Hemen işe başladılar ve öncelikle istinat duvarının yapılması gerekiyordu. Çünkü yolun hemen kenarında büyük bir dere var. Heyelan oluşmaması için istinat duvarı yapıldı. Bu istinat duvarı 750 Bin liraya mal oldu. İzmir’den Manisa’ya gelirken araçlar çok rahat bir şekilde bu yol üzerinde durabilecekler, mahalleye doğru dönüş yapabilecekler. Servislerine, araçlarına binmek isteyen vatandaşlarımız ise aracı beklerken çok daha rahat ve güven içerisinde bekleyecekler. Biz vatandaşımız için varız. Paramızı, maaşımızı milletimizin verdiği vergilerden alıyoruz ve bize düşen de bunun hakkını vermektir. Yol düzenlemesinin ve yeni yolun gerek Karakocalılara gerekse Karakoca mahallesiyle bağlantılı diğer yerleşim yerlerine hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Yolun tamamlanmasının ve bölgede devam eden yatırımların Yunusemre ilçesiyle, Yuntdağ bölgesine de canlılık getireceğini inandığını kaydeden Özdağ, “Buraya gelen vatandaşlarımız buradaki esnafımızdan alışveriş yapacak, yeni işyerleri açılacak böylelikle bölge ekonomisini de canlandıracak ve insanlara katma değer ve sosyalleşmeyi sağlayacak, kazaları önleyecek. Yolun tamamlanmasıyla zaman, mazot ve para tasarrufu yapacağız. Bu noktada büyük gayret sarfeden Bölge Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu’na, ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Karakoca Mahalle Muhtarı Yaşar Canyar ise yaptığı hizmetlerden dolayı AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’a ve beraberindeki Karayolları Bölge Müdürü Abdulkadir ile Karayolları çalışanlarına teşekkür etti.

Haber27 Aralık 2016 Salı