Manisa'yı Türkiye'nin İsviçre'si yapacağız

Manisa’da işsizlik oranının 5.2 olduğunu 2019 yılına kadar bu oranı yüzde 3’e çekerek şehri Türkiye’nin İsviçre’si yapmayı hedeflediklerini kaydeden AK parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Şehzadeler İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İl Jandarma Komutanı Özcan Kaplan ve görevlerine yeni atanan kurum müdürlerini ziyaret ederek başarılar temennisinde bulundu. Manisa’nın bürokratlar açısından önemli bir şehir olduğunu ifade eden Özdağ, “Manisa’da ki bürokratlarımızın çoğu 15 Temmuz hain saldırısından sonra görevine devam ediyor, çok az bir kısmı görevinden alındı. Onların yerine gelenlerde liyakatli, ehliyetli insanlar. Çalışanlar kalacak. Çalışmayanlar, görevini kötüye kullananlar da devletin üst kademesinde bulunmayacaklar ya da suçları sabit görülmüşse kamu kurumlarında çalışamayacaklar. Hedefimiz millete hizmet. Halka hizmet Hakka hizmettir düsturuyla çalışmak” diye konuştu.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa’da ki programları çerçevesinde kurum müdürlerini ziyaret etti. Özdağ programı kapsamında Şehzadeler İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Çevre ve Şehircilik Manisa İl Müdürü Nurettin Aytekin, Halk Sağlığı Müdürü Engin Yıldırım, Merkez Efendi devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Habil Yücel, İl sağlık Müdürü Dr. Hakan Bayraktar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Özcan Kaplan, Yunusemre İlçe Müdürü Recep Şengül, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, İŞKUR İl Müdürü Sinan Aktaş, SGK İl Müdürü Yavuz Kurt’u makamlarında ziyaret ederek görevlerinin hayırlı olması ve başarı temennisinde bulundu.

YATIRIMLAR YAPILACAK AMA ŞEHRİMİZİ DE KORUYACAĞIZ
Çevre ve şehirciliğin gelişen dünya şartlarında çok önemli olduğunu ifade eden AK parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Manisa ilimizde de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevine deneyimli, sorumluluk sahibi, başarılı bir bürokrat olan Nurettin Aytekin beyi getirdik. Çevremizi ve şehrimizi korumak mecburiyetindeyiz. Büyük yatırımlarımız, sanayimiz, tarımımız, ekonomimiz olacak ama bunları yaparken de çevremize ve şehrimize zarar vermemek gerekiyor. Daha yaşanabilir Manisa konusunda sadece bizlere ve bu işle ilgili yetkililere değil sanayicilerimize de çok önemli görevler düşüyor” dedi.

BÜROKRATLARIMIZA ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR
“Kurum içi barışı büyük bir enerji ve sinerji olarak yansıtma konusunda bürokratlarımıza çok önemli işler ve sorumluluklar düşüyor” diyen Özdağ, “Kanuni Sultan Süleyman’ın, ‘Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ ifade ettiği gibi sağlığımızı koruma noktasında sağlık kuruluşlarının çok büyük katkıları var. Bir yandan halkımızı bilinçlendirme konusunda bir diğer yandan sağlık çalışanlarımızın ve doktorlarımızın daha verimli, huzurlu ve refah içerisinde yaşamaları noktasında el birliğiyle hep birlikte çalışmalar yapacağız. Önemli olan ister bürokrat, ister siyasetçi olalım koltuklara şeref verebilmek. Bu koltukların hakkını vermek. İlerde de koltuklardan ayrıldıktan sonra baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakabilmek. Ben şu an görevlerinin başında bulunan bürokratlarımızın bunu yapabilme kapasitesinde olduğuna inanıyorum” ifadesinde bulundu.

MANİSA’YI TÜRKİYE’NİN ÇEKİM MERKEZİ YAPACAĞIZ
Manisa’yı Türkiye’nin en yaşanabilir, en müreffeh, zengin, özgür kenti haline getirerek çekim merkezi yapmayı hedeflediklerini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Bürokratından, siyasetçisine hepimiz bir arada Manisalılara en iyi şekilde hizmet etmek için gayret sarfetmeye devam edeceğiz. Şu anda işsizliğin en az olduğu şehir yüzde 5.2 ile Manisa’dır. İşsizlik oranını ister yeni açacağımız Organize Sanayi Bölgeleri başta olmak üzere diğer iş sahalarıyla işsizlik oranını 2019 yılında Manisa’da Allah’ın izniyle yüzde 3’e çekeceğiz. Avrupa’nın İsviçre’si ne ise Türkiye’nin İsviçre’si Manisa olsun istiyoruz. Bunun için yeni organize sanayiler bölgeleri kuruyoruz ve okul sayısını artırıyoruz. Manisa'da organize sanayi bölgemizde beş kısım var. Altıncı kısım için devreye girildi, alan büyütülecek ve yeni bölge açılacak. Akhisar'da iki organize sanayiden bir tanesinin yapımı başladı. Diğeri de zeytin ve zeytinyağı organize sanayi olacak. Çalışmalarda son noktaya geldi. Soma'daki organize sanayi bölgesi de Haziran ayında faaliyete geçiyor. Burada 2 bin kişi çalışacak. Salihli'de de 2ikinci organize sanayi bölgesi için altyapı işlemleri bitti. Böylece yeni organize sanayi bölgelerinde 70 bin kişi çalışacak. Şu an zaten 70 bin kişi mevcut organize sanayi bölgelerinde çalışıyor" diye konuştu.

Konuşmasında Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Ebubekir ermiş’in daha önce Demirci ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yaptığını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, başarılı, liyakat ve ehliyet sahibi idarecilerin bu şekilde merkeze doğru kaydırılarak bir anlamda ödüllendirileceğini ifade etti. Özdağ’ı ziyaretleri boyunca İl Başkanı Berk Mersinli, Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci, Manisa TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Bankoğlu, il ve ilçe yöneticileri ile partililer eşlik etti.

Haber7 Şubat 2017 Salı