Manisa'ya kazandırdığımız 46 Göletten 460 köy ve mahalle hizmet alacak

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa programları çerçevesinde Şehzadeler İlçesi Karayenice Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Yuntdağ bölgesinde 4 gölet 1 baraj yapıldığına dikkat çeken Özdağ, Manisa’ya yapılacak olan 46 Göletin 460 köy ve mahalleye su hizmeti vereceğini belirterek, “Manisa’yı göller bölgesi yapacağımızın sözünü vermiştik ve kazandırdığımız yatırımlarla bu sözün arkasında durduk. Bu Göletlerin bir kısmı tamamlandı bir kısmı ise tamamlanmak üzere Tarım ve su ile çok ciddi şekilde ilgilenmeliyiz. Suları korumak sadece devletin işi değil bu konuda hepimize çok önemli görev ve sorumluluklar düşüyor” diye konuştu.
AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Karayenice Mahalle Muhtarı Kamil Deneri’nin düzenlediği kahvaltıda Manisa Şehzadeler İlçesi Karayenice ve Tilkisüleymaniye Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Düzenlenen programda Özdağ’a AK Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Ali Bankoğlu, Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve parti yöneticileri eşlik ederken kahvaltının ardından Karayenice mahallesine gidilerek mahalle sakinleriyle sohbet edilerek talepler dinlendi.

KERKÜK BİR TÜRK YURDUDUR
Mahalle sakinlerinin gündeme ilişkin sorularını da cevaplandıran Özdağ “Kuzey Irak’ta bir Türk yurdu Kerkük’ün işgal edilmesine seyirci kalmayacağız ve batı hegomanyasının altında bölgede kurulmak istenen devleti tanımıyoruz” dedi. Barzani ve PKK’nın ayrı görülmemesi gerektiğini kaydeden Özdağ, “Biz Kürtleri her zaman kardeş bildik, çünkü Müslüman’ız. Referandum Irak topraklarını ilgilendiren bir sorun değil. KCK sözleşmesi, Öcalan ve Barzani’nin beyanları, asıl hedefin Türkiye topraklarını içine alan büyük Kürdistan olduğunu gösteriyor. Bu durumda, “Kardeştir, topraklarımız feda olsun” diyemeyiz. Türkiye, İran, Irak ve Suriye aynı fay hatlarına sahip ülkeler. Birinde meydana gelen gelişmeler, mutlaka ama mutlaka, şu veya bu şekilde bir diğerini de etkiliyor. Suriye kantonlarının içerideki ayrılıkçı unsurları nasıl tahrik ettiğini görmedik mi? Hendek teröründe yaşayarak gördük. bugüne kadar Barzani’yle iyi geçindik. Burası Irak’ın toprak bütünlüğü içerisinde federe bir yapıydı. Bu federe yapı, “Ben ayrı bir devlet kuruyorum” diyor. Yetmiyor, “Bu devletin sınırları şimdiki sınırları değil, Kerkük, Musul, Suriye, Türkiye ve İran’ın Laristan bölgesidir” diyor. “Bu benim Irak’la bir meselem” dese anlayacağız. Ama anayasasında, Güneydoğu Anadolu’muzu sınırları içerisinde gösteriyor. Bu benim topraklarımla alakalı bir şeydir” diye konuştu.

KULLANILAN DİL ÇOK ÖNEMLİ
Saddam’ın zulmü bahane edilerek Kuzey Irak’a müdahalede bulunulduğunu kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “2003 yılında Irak defacto olarak bölündü. Türkiye burada hata yaptı. 1996’daki çekiç güç oylamalarında Türkiye “Evet” verdi. 38. paralel üzerinde bir yapı kurulmasına, ABD ve BM askerlerinin konuşlandırılmasına müsaade etmek hataydı. “Hayır” veren tek kişi, Muhsin Yazıcıoğlu’ydu. “Batı dünyası suni sanal devlet kurmak istiyor. Muhsin Yazıcıoğlu ile 17 yıl beraber çalıştık. 2003’te Saddam devrildi. Biz Esed’den randevu aldık. Ben gidemedim, Muhsin Bey gitti. Esed o zaman sıranın önce kendisine geleceğini, sonra Türkiye’ye, daha sonra ise İran’a geleceğini, birleşik bir Kürdistan kurma noktasında çabalarının olduğunu söyledi. Kimin, Kürtlerin mi? Hayır, egemen güçlerin... Bizim hassasiyetimiz şu; Irak, İran, Suriye, Türkiye toprakları bir bütündür. Burada Barzani’nin yapmış olduğu referandum kesinlikle Irak Anayasası’na ve Anayasa Mahkemesi’ne göre yanlıştır. Türkiye çok sıkıntılı bir durumla karşı karşıyadır. Öyle bir politika izlemeliyiz ki hem kadimden kalan haklarımızı koruyalım hem ülke sınırlarımızı koruyalım hem geleceğimizi koruyalım hem de Kürt kökenli vatandaşlarımız bundan rahatsız olmasın. O yüzden kullanılan dil çok önemlidir. Türkiye’deki tüm vatandaşlara, politikamızın Kürtlere karşı olmadığını, Türkiye’yi de içine alan bir parçalanma planına karşı olduğunu doğru bir dille anlatmalıyız. Zaman içinde egemen güçlerin yaptıklarını ve yapacaklarını söylersek Kürt vatandaşlarımız da bunları anlayacaktır.”

Haber5 Ekim 2017 Perşembe