Manisa Soma'da kahramanlık türküleri seslendirilecek

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi’nin düzenlediği 26 Ağustos’tan Afrin’e Kahramanlık Türküleri Konseri’nin ilki AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın girişimleri ve öncülüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Soma Belediyesi’nin katkılarıyla 31 Mart Cumartesi günü (Bugün) Soma E.L.İ Azot Sosyal Tesislerinde gerçekleşecek. Gerçekleşecek etkinliğe tüm vatandaşları Türk bayraklarıyla birlikte davet eden AK Parti Manisa Milletvekili ve TDED Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Balkan Savaşlarından, Çanakkale Savaşı’na, Çanakkale Savaşından Kurtuluş Savaşı’na, İstiklal Savaşı’ndan Sakarya’ya ve Afrin’e yani dünden bugüne tarihimize uzanacağız ve şanlı tarihimizi kahramanlık türkülerimizle anacağız" diye konuştu.
Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi’nin düzenlediği 26 Ağustos’tan Afrin’e Kahramanlık Türküleri Konseri’nin ilki AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ ve TDED Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın girişimleri ve öncülüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Soma Belediyesi’nin katkılarıyla 31 Mart Cumartesi günü (Bugün) Soma E.L.İ Azot Sosyal Tesislerinde gerçekleşecek. Manisa İl Valisi Mustafa Hakan Güvençer başta olmak üzere Manisa ve Soma protokolü de katılımlarıyla destek vereceği gecede Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği solist ve müzisyenlerinden oluşan toplam 24 kişilik sanatçı kadrosu kahramanlık türkülerini seslendirecekler. Demokrat Gazeteciler - Yazarlar Derneği Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Manisa Bölge Temsilcisi Hakan Özen ile Milat Gazetesi Yazarı Serdar Arseven’le Çok sayıda basın mensubunun da katılımıyla gerçekleşecek olan gece TRT Avaz ve TVNET’ten de canlı yayınlanacak.
Türklerin dünyaya meydan okuduğu kahramanlık destanlarından esinlenerek Manisa’da Kahramanlık Türküleri Gecesi yapılmasını düşündüklerini kaydeden Selçuk Özdağ, “Nasıl bir Kurtuluş Savaşı’nda, Balkanlar’da, Çanakkale’de nasıl bir kahramanlık destanı yazmışsak yeni bir kahramanlık destanını da Afrin’de yazdık. Gece’de Balkan, Çanakkale, Yemen gibi kahramanlığımızı anlatan türkülere yer verilerek programın final parçasını da Türkiye’mle bitirmeyi planladık.

Gerçekleştireceğimiz etkinlikle tarihimize dünden bugüne uzanmak istiyoruz. Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” diye konuştu.
Hafsa Sultan Şiir Akşamları ile Manisa’da bir ilke daha imza atacaklarını belirten AK Parti Manisa Milletvekili, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Hedefimiz Balıkesir Dursunbey Suçıktı Şiir Akşamları, Elazığ Hazar Şiir Akşamları ve Sivas Buruciye Şiir Akşamları gibi geleneksel hale getirilecek olan Hafsa Sultan Sultaniye Şiir Akşamlarını da başlatmak. Geleneksel hale getireceğimiz Hafsa Sultan Şiir Akşamlarında Türkiye genelinde o yıl şiir kitabı çıkan Şairleri davet edeceğiz. Bunun yanı sıra düzenlenecek olan programlara şiir ve edebiyatseverler tarafından kabul görmüş tanınmış olan Şairleri de getireceğiz, şiir yazan ve besteleyen Türk Halk Müziği sanatçısı, Türk Sanat Müziği sanatçısı ve tasavvuf musikisi sanatçısını da getireceğiz. Bu sanatçıların gelmesi aynı zamanda şiir akşamlarına ayrı bir renk katacak” şeklinde konuştu.

Haber8 Nisan 2018 Pazar