Manisa Hafsa Sultan Şiir Akşamları Mayıs'ta başlıyor

AK Parti Manisa Milletvekili ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ düzenledikleri pek çok önemli etkinlikten sonra Manisalılara bir müjde daha vererek Mayıs ayında Hafsa Sultan Sultaniye Şiir Akşamlarını başlatacaklarını söyledi.

Manisa’da bir çok önemli etkinliğe imza atan Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi Mayıs ayında sadece Manisa’da değil Türkiye genelinde ses getirecek bir etkinliğe daha hazırlanıyor. Şehzadeler Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüyle birlikte Kerkük Türküleri Gecesi’nin sadece Manisa’da değil Türkiye’nin pekçok bölgesinde ve TRT aracılığıyla Kerkük başta olmak üzere yurt dışında da izlendiğini kaydeden Özdağ, “Mayıs ayındaki hedefimiz Balıkesir Dursunbey Suçıktı Şiir Akşamları, Elazığ Hazar Şiir Akşamları ve Sivas Buruciye Şiir Akşamları gibi geleneksel hale getirilecek olan Hafsa Sultan Sultaniye Şiir Akşamlarını başlatmak” dedi.

Düzenlenecek olan ve Manisa’da bir ilk olacak Hafsa Sultan Sultaniye şiir akşamlarına Türkiye genelinde o yıl şiir kitabı çıkan Şairlerin davet edileceğini kaydeden Özdağ, “O yıl kitabı çıkan Şairlerin yanı sıra düzenlenecek olan programlara şiir ve edebiyatseverler tarafından kabul görmüş tanınmış şairleri de getireceğiz. Bunun yanı sıra şiir yazan ve besteleyen Türk Halk Müziği sanatçısı, Türk Sanat Müziği sanatçısı ve tasavvuf sanatçısını getireceğiz. Bu sanatçıların gelmesi aynı zamanda şiir akşamlarına ayrı bir renk kazandıracak” diye konuştu.

Haber03 Şubat 2018 Cumartesi