Manisa'da sağlık yatırımları devam ediyor, Hekim ihtiyacı kalmıyor

AK Parti iktidarı dönemlerinde sağlık yatırımları ve uygulamalarında çağ atlayan Manisa’da ki hastanelerde ihtiyaç duyulan hekim ihtiyacı da son buluyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ her ilçede devlet hastanesi hedefiyle yeni sağlık binalarının açılmasına devam edildiğini bunun karşılığında da süreç içerisinde ihtiyaç duyulan hekimlerin de kurum içi nakil yoluyla yeni görev yerlerine atamalarının gerçekleştiğini kaydetti.

Manisa merkez ve ilçelerinde ihtiyaç duyulan hekimlerin atama işlemleri AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın girişimleriyle sonuçlandı. Gerçekleşen atamalara göre ihtiyaç duyulan hekimlerin yeni görev yerlerine atamalarının takriben bir ay içerisinde belirtilirken ihtiyaç duyulan hekimler uzmanlık alanlarına göre şu hastanelere atamaları gerçekeleşecek; Kula Devlet Hastanesi; Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Genel Cerrahi Uzmanı, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı, Alaşehir Devlet Hastanesi; KBB Uzmanı, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı, Soma Devlet Hastanesi; KBB Uzmanı, Radyoloji Uzmanı, Tıbbi Patoloji Uzmanı, İç Hastalıkları Uzmanı, Salihli Devlet Hastanesi; İç Hastalıkları Uzmanı, Akhisar Devlet Hastanesi; Göz Hastalıkları Uzmanı, Acil Tıp Uzmanı, İç Hastalıkları Uzmanı, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Manisa Devlet Hastanesi; Göğüs Hastalıkları Uzmanı, Fizik Tedavi Uzmanı, Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Kadın Hastalıkları Uzmanı ve Doğum Uzmanı, Turgutlu Devlet Hastanesi; Çocuk Cerrahisi Uzmanı, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı, Ortopedi Uzmanı, Nöroloji Uzmanı, Çocuk Sağlığı Uzmanı, Saruhanlı Devlet Hastanesi; İç Hastalıkları Uzmanı, Selendi Devlet Hastanesi; İç Hastalıkları Uzmanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Manisa ADSM; Çene Cerrahisi, Çene Radyolojisi, Endodonti Uzmanı, Periodontoloji ve Protetik Diş Tedavisi Uzmanı, Salihli ADSM; Çocuk Diş ve Periodontoloji Uzmanı, Turgutlu ADSM; Protetik Diş Tedavisi Uzmanı.

Hekim ve Uzman Hekimlerin atanmasıyla Manisa’da ki mevcut hastanelerde Hekim ihtiyacının kalmayacağını kaydeden Özdağ sağlık yatırımlarında devrim yaptıklarını ifade etti. Özdağ, Salihli’ye yapılacak olan 300 Yataklı yeni Devlet Hastanesi ile Ahmetli ilçesine yapılacak olan Devlet Hastanesi Projesinin 2017 yatırım programına alındığını vurgulayarak, “Manisa ilimizin 17 ilçesinde 15 Devlet Hastanesi var. Selendi ve Demirci hastanelerinde hizmet veriliyor. Selendi Devlet Hastanesi 25, Demirci Devlet Hastanesi ise 85 yataklı. Soma Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı. Kula’ya yeni bir devlet hastanesi kazandırma noktasında tüm işlemler tamamlandı. Kula’ya kazandıracak olduğumuz hastaneyi de Allah kısmet ederse yerel seçimlerden önce açarak 40 bin nüfusa sahip Kula’ya tam donanımlı modern, yeni bir devlet hastanesini açmanın bahtiyarlığını yaşayacağız. Merkez şehir hastanemizin çalışmaları da çok hızlı şekilde devam ediyor. Bunun yanı sıra Manisa’nın merkez ilçelerinden Yunusemre’de Merkez Efendi 450 yataklı Hastanemizin de çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Turgutlu ilçesinde daha önce Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde modern bir hastane açmıştık. Alaşehir ilçesine ise modern bir yeni devlet hastanesini geçtiğimiz dönem kazandırmıştık. Sorunsuz bir şekilde hizmet veriliyor. Bu nedenle öncelikle tüm bu sağlık yatırımlarının gerçekleşmesinde büyük payı olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a, Sağlık Bakanımız Recep Akdağ’a, bürpkratlarımıza, AK Partili Manisa milletvekillerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Sağlığından eğitimine, organize sanayisine, yatırımından, istihdamına kadar her alanda Salihli, diğer ilçelerimiz ve Manisa için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ ayrıca 24 Şubat Cuma günü Manisa Cumhuriyet Meydanında Manisalılarla buluşacak ve toplu açılış törenini gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmak üzere tüm vatandaşları alana davet etti.

Haber24 Şubat 2017 Cuma