Malazgirt'te Alparslan hangi yüreğe sahipse Gazilerimiz de o yüreğe sahipler

Ankara’da yaşanan Gazilere yönelik saldırı olayını şiddetle kınayan Özdağ “Malazgirt’ten bu yana Alparslan hangi yüreğe sahipse Gazilerimiz de o yüreğe sahipler. Vatan savunmasında Şehit olan kahramanlarımız da o yüreğe sahiptiler. Bu yürek kıyamete kadar da bu topraklar da devam edecek. Eğer Şehitlerimiz ve Gazilerimiz olmasaydı bu topraklar üzerinde vatan da olmazdı. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Biz Şehitlerimiz ve Gazilerimiz sayesinde bu toprakları vatan kıldık. O nedenle Şehit ve Gazilerimize karşı görevimizi tam ve layıkıyla yapmak zorundayız. Onlara minnet duyuyoruz. Milletimiz Şehit ve Gazilerimize şükran hisleriyle doludur” dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Ankara’da yaşanan Gazilere saldırı olayına tepkisini göstermek için Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ni ziyaret etti. Özdağ’ı ziyareti esnasında AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç ve AK Parti İL Başkan Yardımcısı Ali Bankoğlu eşlik etti. İki Gaziye Ankara’da aileleri yanlarındayken bir saldırı olduğunu ve yaşanan saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirten Özdağ, tüm Gazilerin yanında olduklarını, Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesini ziyaret ederek bunu vurgulamak istediklerini kaydetti. Özdağ, “Ümit Taydaş beyefendi, Gazilerimiz ve Şehit Yakınlarımızla bir araya geldik. Hukuk yaşanan bu tür tatsız hadiselerde bir Gazimizin burnu dahi kanasa olayın takipçisi olmalı. Vatan savunmasında göğsünü siper eden, canını ortaya koyan Gazilerimize ve Şehit Yakınlarımıza karşı daha saygılı olmalıyız. Aslında yaşadığımız toplum içerisinde insanların birbirlerine karşı saygılı olmaları, meseleleri varsa bunu konuşarak halletmeleri gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde vatan savunmasında Manisalı Özel Harekatçı Ahmet Alp Taşdemir Şehit oldu. gerçekleştirdiğimiz ziyarette bu hususta da başsağlığı dileklerimizi de iletmek istedik” dedi.

ŞEHİT YAKINLARIMIZIN TALEBİ MAKUL
Mezuniyet şartı aranmadan Meclise sunulan 2017 yeni torba yasada yeni atanacak Gazilere memuriyet hakkının verildiğini, daha önce İlkokul ve Ortaokul mezunu olarak Yardımcı Hizmetler Sınıfına atanan Gazilere ise Genel İdari Hizmetler sınıfına geçme hakkının verilecek olmasının ardından Şehit Yakınlarının da aynı haktan yararlanmaktan üzere talepleri olduğunu ve bu talebin gayet makul bir talep olduğunu kaydeden Özdağ, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Şehit Yakınlarımızın ve Gazilerimizin talepleri noktasında çok hassas. Bilindiği üzere Şehit ailelerinden bir kişi istihdamdan yararlanıyordu bu sayı bizim dönemimizde 2’ye çıkartıldı. Gazilerimizin ailelerinden istihdam hakkı yoktu Gazilerimizin ailelerinden bir kişi de çıkardığımız torba yasa kapsamında istihdam ediliyor. Şehit Yakınlarımızın bu makul talepleri doğrultusunda da Hükümetimiz, ilgili Bakanlıklarımız gerekli çalışmayı yaparlar ve zamanı geldiğinde bununla ilgili düzenlemeyi kamuoyu ile paylaşırlar” dedi.

DOĞRULARI YAPMAYA VE SEVAP ALMAYA DEVAM EDİYORUZ
Araç alımında daha önce ücret noktasında belirli bir sınırlamanın getirildiğini kaydeden Özdağ, “Gazi kardeşlerimizin talepleri doğrultusunda gösterdikleri hassasiyetleri ve medeni çizgiden ayrılmadan bunu yerine getirme çabaları gerçekten takdire şayandı bu nedenle kendilerine teşekkür ediyorum. Bu talepler belirli bir ölçüde karşılandı ancak Gazilerimizin talepleri bu sınırın tamamen kaldırılması yönünde bu yönde de çalışmalar devam edecek inşallah. Sayın Cumhurbaşkanımızla, Başbakanımızla, Bakanlarımızla ve Milletvekili arkadaşlarımızla doğru işler yapıyoruz. Bu doğru işleri yaptıkça milletimizin teveccühü her geçen gün daha da çoğalıyor bu da bize şu ana kadar 12 seçim zaferi kazandırdı. Biz doğruları yapmaya ve sevap almaya devam ediyoruz. Toplumumuza, barış, huzur, kardeşlik getirmeye devam edeceğiz. Sosyal ve toplumsal barışı sağlayacağız. Toplumumuzu daha özgür ve daha zengin yapma noktasında daha fazla çalışacağız. Gazilerimiz ve Şehit Yakınlarımızla bir araya gelmek benim için bahtiyarlık. Bu vesileyle Şehitlerimize de Fatiha okuduk. Terör örgütlerinin belini bir noktaya kadar kırmışsak bunu Şehitlerimize, Gazilerimize, güçlü siyasi iradeye ve millet iradesine borçluyuz.

DEVLETİMİZ GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİNİN YANINDA
Ankara’da yaşanan Gazilere saldırı olayından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç ve Türk milletine gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür eden Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş, ““Ülke olarak hassas bir dönemden geçiyoruz. Sadece Ankara’da yaşanan hadise değil aynı zamanda Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Engin Ardıç’ın “Çakma Gaziler” adlı yazısı da bizi derinden üzmüştür. Bu yazı Gaziler içerisinde çok büyük bir infiale sebep oldu. Ne demek çakma Gazi? Böyle bir tabir kabul edilebilir mi? Gazilerin hepsi vatanın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzuru, geleceği ve refahı için hayatlarından vazgeçmeyi göze almış onurlu kişilerdir. Terörle mücadele edilen özellikle bu süreçte, her gün Şehit verdiğimiz bu günlerde bu tür yazılar bizleri fazlasıyla üzmüş ve sıkıntıya sokmuştur. Biz köşe yazarlarından, yazılı ve görsel basından Şehit yakınlarımızın ve Gazilerimizin yanlarında olmasını bekliyoruz” dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti devleti 15 Temmuz 2015 tarihinde hain darbe girişimiyle karşılaşmış ve onun akabinde çok zorlu bir sınavdan başarıyla geçmiştir” diyen Başkan Taydaş sözlerine şöyle devam etti, “Milletimiz 250 Şehit verdi. 2 Bin üzerinde Gazisi var. Bakıyoruz Engin Ardıç’ın yazılarına 15 Temmuz Şehit ve Gazileri ayrı, terörle mücadelede hayatını kaybetmiş Şehitlerimiz ve uzuvlarını kaybetmiş Gaziler ayrı gibi bir kategoriye tabi tutuyor. Şehit ve Gazilerimiz asla ayrı değildir hepsi bizim için değerlidir ve aynıdır. Aracının koltuğundan dahi inemeyen Gazilerimize yönelik saldırıya ise tepkimiz çok sert olmuş ve Genel merkezimiz nezdinde tavrımızı hemen koyarak olayın takipçisi olduk. Bu olayın ardından bize sahip çıkıldığını, devletimizin yanımızda olduğunu görmek ise mutluluk verici.”

Haber19 Kasım 2017 Pazar