Kızıl Elma'ya yürüyoruz

AK Parti Manisa Olağan İl Kongresinde Berk Mersinli güven tazeledi. Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türk milleti olarak Anadolu topraklarında direnmeye devam edildiğini kaydetti. “Kızılelma ulaşmak istediğimiz son noktadır” diyen Özdağ, “Kimsenin toprağında gözümüz yok bizim. Biz Anadolu topraklarında büyük olmak istiyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi soydaşlarımız, dindaşlarımız ve dildaşlarımızı sınırlarımızın dışında bıraktık. Kırım’da, Kerkük’te, Doğu Türkistan’da, Orta Asya’da, Musul’da, Bayır Bucak’ta, Kıbrıs’taki kardeşlerimizle ilgilenmemek onları sahipsiz bırakmamak boynumuzun borcu. Peki, Kızılelma nedir? Kızılelma bugün marka olmaktır. Kızılelma bugün ürettiklerimizle Dünya’ya meydan okumak demektir. Kızılema yerli malı kullanmak demektir. Beyin göçünü beyin gücüne çevirmektir. Şimdi Sayın Erdoğan liderliğinde Kızılelma’ya yürüyoruz. Kızılelma’ya ulaşacağız ve Türkiye’yi süper güç yapacağız” şeklinde konuştu.

AK Parti Manisa İl Kongresi Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti. Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı Kongreye; Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Maliye Bakanı Naci Ağbal, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Öznur Çalık, Çiğdem Karaaslan, Hamza Dağ, AK Parti Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ, Murat Baybatur Recai Berber, Uğur Aydemir, İsmail Bilen, çevre il Milletvekilleri, önceki dönem Milletvekillerinden Hüseyin Tanrıverdi ve Muzaffer Yurttaş katılırken divan başkanlığını, Ali Aşlık yürüttü. Kongrede Milletvekilleri adına konuşmada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Türk milletinin her yüzyılda bir kahraman çıkardığına vurgu yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son yüzyılda yetişen en büyük liderlerden biri olduğunu ifade etti.

SAYIN ERDOĞAN SON MOHİKAN’DIR
“Biz bu topraklara 960’lı yıllarda geldik. Bu topraklar Dünya’nın en pahalı, en değerli toprakları” diyen Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Biz Türk milleti olarak bu topraklara geldiğimiz andan itibaren bu toprakları vatan kılmak için bedeller ödedik, bu topraklar bize acı verdi. Bugüne kadar 10 Milyona yakın Şehit verdik ama yılmadık, direndik. Alparslan’la 1071’de vatanlaştırdık. 1453’te Fatih Sultan Mehmet Han’la beraber Türkiye’nin ve Türklerin üstünlüğünü tüm Dünya’ya ilan ettik, medeniyetle tanıştırdık. Ardından 9 cephede dövüştük Kutul Amare ve Çanakkale’de direndik. Bu direniş Cumhuriyetin ve yeni Türk devletinin kuruluşunun simgesiydi. Daha sonra yıkıldık egemen emperyalist güçler bizim için, “geldikleri yere gidecekler” diyordu. Yeniden küllerimizden doğduk ve bir kahraman çıktı. Sakarya önlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk çıktı. Türkiye’nin tarih ve talih sarkacını yeniden yazmaya başladık. Ardından Menderes, Özal, Demirel, Erbakan, Türkeş, Muhsin Yazıcıoğlu. Bu şahsiyetler hep direndiler. Türkiye’yi kalkınma hamleleriyle zengin ve özgür yapmak için çalıştılar. Ardından bir kahraman daha geldi. Her yüz yılda bir kahraman çıkaran Türk milleti Sayın recep Tayyip Erdoğan’a “Evet” dedi. Şimdi Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la beraber direniyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra Türk siyasi hayatının en büyük lideri. Benim ifademle, “Son Mohikan”, Dünya’nın en karizmatik lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

BİR ELİNİZDE BAYRAK DİĞER ELİNİZDE KİTAP OLSUN
İslam Dünyası’nda kan damlalarının aktığını belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Mürekkep damlalarının aktığı yerde kan damlaları akmaz. İslam Dünyası kan damlası değil mürekkep damlası akıtmalı. Batı’da, Amerika’da, Avrupa’da kavga yok. Peki, İslam Dünyası mezhep, etnisite, ırk, parti, ideoloji kavgası neden yapıyor? Hani Müminler kardeşti. Müminler, Türkler, Türk Dünyası, Araplar kardeşsiniz ayağa kalkın. Hep beraber tüm Dünya’ya kafa tutun, meydan okuyun ve direnin. Direnme noktası, son liman Türkiye’dir. Bu topraklar Hediyeyi Muradiye’ye mazhar oldu. Bu millet Methiye Muradiye’ye mazhar oldu. Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethedişini Peygamber efendimiz övgülerle söz ediyordu. Bu toprakları vatan kılanlar, Türk milleti size sesleniyorum; Ayağa kalkın ve bilgiyle tanışın. Bir elinizde bayrak, bir elinizde Kur’an-ı Kerim, bilgisayar, kitap olsun. Türk Dünyası’nın, İslam Dünyası’nın, mağdur ve mazlum milletlerin ümidi olun” dedi.

AK PARTİ 2019’A KENETLENDİ
Partililere 2019 seçimlerine hazırlanın mesajı da veren Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “2019’a hazırlanacağız. Yerel ve Genel seçimlere aynı anda hazırlanacağız. Gidilmedik mahalle, sıkılmadık el bırakmayacağız ve Allah kısmet ederse Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanacağız. 2019 Kasım seçimlerinde Manisa’dan 10 Milletvekili Meclise gidecek hedefimiz 8 AK Partili milletvekilini Parlamentoya göndermek, 17 İlçe Belediyesini ve Manisa Büyükşehir Belediyesini kazanmak. Ankara’da ise Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Başkan yapmak” diye konuştu.
Gerçekleşen AK Parti Manisa İl Kongresi sonunda mevcut Başkan Berk Mersinli güven tazeleyerek İl Başkanlığına devam etti. Konuşmaların ardından Başbakan Binali Yıldırım liderliğinde sahneye çıkan AK Partili Bakan, Milletvekilleri, İl Başkanı Mersinli ve Yönetim Kurulu Üyeleri el ele kenetlenerek “Hedef 2019 yürüyoruz hedefe” dediler.

Haber13 Şubat 2018 Salı