Kitap Fuarı Manisa için büyük kazanç

AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, 24. 25. 26 Dönem AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ bu yıl kitaseverlere kapılarını 2. kez açan Manisa Kitap Fuarını ziyaret etti. Özdağ Kitap Fuarı'nın Manisa için büyük kazanç olduğunu ifade etti.
Bu yıl kitapseverlere kapılarını 2. kez açan Manisa Kitap Fuarı'nı ziyaret eden AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, 24. 25. 26 Dönem AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Manisa, medeniyetler tarihinin olduğu şehir. Büyük sultanlar; 5 sultan 17 şehzade Manisa'da yetişti. Bu tarihe nam salmış Sultanlar önce büyük medeniyetler kurdular, devlet kurdular sonra da bu devletlerini kültürle tanıştırdılar daha sonra da medeniyetle buluşturdular, imparatorluk oldular. Bunun bir tek sebebi vardı; Herkes ‘Kılıç’ der ama ‘Kalem’ olmazsa kılıç olmaz. Kalem olacak. Buradaki insanlar kalemlerini konuşturuyorlar; yazıyorlar, çiziyorlar. Marifet iltifata tabi. Yazarlar burada, yayınevleri burada. Manisalılar buraya iltifat etsinler” dedi.

FUARA 104 YAYINEVİ 100'DEN FAZLA YAZAR KATILDI
104 Yayınevini ve 100'den fazla Yazar ve Çizerin olduğu Kitap Fuarını Manisalılarla buluşturan SNS Fuarcılık'a teşekkür eden Özdağ, İlk emri ‘Oku’ diyen ilmihal ve kitap medeniyetinin çocuklarının elinde yeterince kitap bulunmadığını ifade etti. Özdağ sözlerine şöyle devam etti, "Çocuklar kitapsız kalmasınlar, kitapsız olmasınlar, kitaplı olsunlar. Kitap medeniyeti bizim medeniyetimiz. Gözyaşı medeniyeti, Türk-İslam medeniyeti, Osmanlı medeniyeti ama en güzeli de kitap medeniyetidir. Kitap medeniyetinin çocuklarında kütüphaneler eksik olmasın. Fuarları, kitapları eksik olmasın. Her evde her okulda kütüphane olsun. Şehirleri de kütüphaneler süslesin inşallah. Manisa’da da yine aynı şekilde bir kütüphane yapıyoruz hükümet olarak. Bir de müze yapıyoruz. Böylece bir yandan dünden bugüne insanlığın bize bıraktığı her eseri gelecek kuşaklara taşımak istiyoruz. Aynı zamanda bir kütüphaneyle beraber de çocuklarımızı kütüphanede kitaplarla buluşturmak istiyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

TÜM YAZARLAR TÜRKİYE'NİN BİRER DEĞERİ
Kitap fuarında çok önemli yazarların bulunduğunu gözlemlediğini kaydeden Özdağ, "Bu Fuarda Türkiye’nin yazarları bulunuyor. Sağcısıyla, solcusuyla; dinlisiyle, dinsiziyle; Alevi’siyle, Sünni’siyle; Kürt’üyle Türkmen’iyle bizim yazarlarımız. Bu yazarlar Türkiye’yi yazacaklar. Türk insanını yazacaklar. Sosyal meselelerimizi, kültürel meselelerimizi yazacaklar. Aşklarımızı yazacaklar, hikayelerimizi yazacaklar. Ninnilerimizi, manilerimizi, dünümüzü yazacaklar. Dünü bugüne taşıyacaklar, bugünü yarınlara gelecek kuşaklara taşıyacaklar. Bu nedenle bu insanlara iltifat etmemiz lazım. Ben SNS Fuarcılık’a bu gayretli çabası için çok teşekkür ediyorum. Bu çabalara herkesin destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü özgürlüğün olduğu yerde hür düşünce başlar. Hür düşüncenin olduğu yerde de hür fikirler, özgürlük, hür düşünce zenginliği getirir. Manevi, kültürel zenginliği meydana getirir. Hür düşüncenin olduğu yerde mutluluk vardır. Hür düşüncenin olduğu yerde huzur vardır. Hür düşüncenin olduğu yerde tahammül vardır. Bir noktada tolerans vardır, hoşgörü vardır. O nedenle başka şehirlerden gelip şehrimize adım atan ve Manisa'da yaşayıp Türk edebiyatına kalıcı eserler bırakan tüm Yazarlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber29 Ekim 2018 Pazartesi