Kılıçdaroğlu başarısızlığının faturasını AK Parti'ye yıkmak istiyor

CHP'nin 35. kurultayında Cumhurbaşkanı Erdoğan için ağır hakaretlerde bulunarak ona 'diktatör bozuntusu' şeklinde ifadelerle saldıran CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na tepki göstererek salonu terkeden AK Parti Heyetinin Başkanı ve o dönemin Genel Başkan Yardımcısı AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin 36. Olağan Kurultayının açılışında da benzer söylemlerine devam etmesine tepki gösterdi. Özdağ, Kılıçdaroğlu’nun hakaret ve iftiralarla başarısızlığını AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yıkma gayreti içerisinde olduğunu belirtti.

CHP'nin 36. Olağan Kurultayının açılış konuşmasını yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Bu kurultay “Firavun karşısında Musa olanların kurultayıdır. Zulmün karşısında dilsiz şeytan olmayanların kurultayıdır, Bu kurultay salonunda terör örgütleri ile aynı menzile yürüyenler yoktur” sözlerine tepki gösterdi. Özdağ, “Bunu söyleyen ana muhalefet partisinin başındaki şahıs geçen kurultaylarında da Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, “Diktatör” demiş bizlerden ve milletten gereken cevabı almıştı. 17-25 Aralık’tan sonra CHP, HDP ile birlikte 17-25 Aralık’tan önce F tipi irticacı, şeriatçı dedikleri yapıyla beraber olmalarını neyle izah edecekler? 17-25 Aralık’tan önce de Kılıçdaroğlu ve CHP’li Milletvekilleri FETÖ’ye bağlı derneklerle görüşmelerini nasıl izah edecekler? Bu yapıya bağlı yayın organları, şirketler, bankalar, kuruluşlar kapatılırken desteğe gitmelerini nasıl izah edecekler? 15 Temmuz’un yıldönümüne günler kala manidar bir yürüyüş başlatan ve devam ederken “Bu yürüyüşe illegal örgütler katılamaz, terör örgütleri katılamaz” diyemeyip FETÖ-Dev-sol-PKK ve diğer illegal terör örgütleriyle birlikte yolları aşındıran Kılıçdaroğlu bunu nasıl açıklayacak? Afrin’de Zeytin Dalı Harekatında Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve kahraman Mehmetçik terörle kararlı mücadele yürütürken, “Bu savaş sona ersin” diyerek mektup yazan, bildiri dağıtan arkasına illegal örgütleri almış kişilere destek çıkan ve bu tutumunu hala sürdüren Kılıçdaroğlu bunu nasıl açıklayacak? O nedenle terör örgütlerine destek çıkan ve aynı menzilde yürüyenler aslında söylemlerinde kendilerini tarif etmektedirler. Kılıçdaroğlu’na konuşmaya başlamadan önce aynaya bakmasını ve kendisiyle hesaplaşmaya davet ediyorum” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİ HAKARET VE İFTİRA DOLU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ithamlarına da sert tepki gösteren Özdağ, Kılıçdaroğlu’nu bin düşünüp bir konuşmaya davet etti. Özdağ, “Eğer Recep Tayyip Erdoğan diktatör olsaydı, Firavun olsaydı böyle bir kongre yapabilirler miydi? Recep Tayyip Erdoğan Firavun gibi bir diktatör olsaydı, böyle bir konuşmayı Sayın Erdoğan’a karşı yapabilir miydi? Demokrasi farklı fikirlere tahammül etmektir. Ancak Kılıçdaroğlu'nun konuşmaları Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ağır ithamlar içeriyor Bunlar eleştiri sınırları içerisinde değerlendirilecek ifadeler değil. Bu sözler hakaret ve iftiralarla dolu. O nedenle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu konuşmasını doğru bulmuyor ve kendilerini daha nezaketli, daha dikkatli üslup, temiz bir dil kullanmaya davet ediyorum" dedi.

KILIÇDAROĞLU, BERBEROĞLU’NUN NEDEN CEZAEVİNDE OLDUĞUNU AÇIKLAMALI
CHP Kurultayında “Enis Berberoğlu’na özgürlük kampanyası için imza toplanmasına ve Berberoğlu’nun parti meclisine, “Onur üyesi” olması için önerge verilmesiyle ilgili de konuşan Özdağ, Berberoğlu’nun yargılanmasını ve cezaevine girmesini sağlayanların da Kılıçdaroğlu ve CHP MYK üyeleri olduğunu kaydetti. Özdağ, “Çünkü dokunulmazlıkların kaldırılmasını onlar istedi. Oysaki Milletvekilleri suç işlese bile dokunulmazlıkları kalkmıyordu fakat zaman aşımına da uğramıyordu. Milletvekilliği bittikten sonra yargılanıyorlar ve yargılanmaları sonucunda ya beraat ediyorlar ya da suçları sabit görülürse ceza alıyorlardı. Sürekli CHP ve HDP Milletvekilleri bizi itham ettiler. ‘CHP’nin ve HDP’nin Milletvekillerinin fezlekeleri fikir hürriyetidir. Ama AK partililerinki hırsızlık ve yolsuzluktur’ dediler. Biz de ‘Hodri meydan’ diyerek Anayasa teklifi değişikliğini hazırlayarak sunduk CHP, MHP ve AK Parti Milletvekillerinin kabul oylarıyla Anayasa değişikliği yapılarak mevcut fezlekesi olan Milletvekillerinin yargı önüne gitmesini sağladık. HDP’liler yargıya da gitmediler. Onlar da yargıya gitmeyince kolluk kuvvetlerince götürüldüler ve yargılandılar. Bu yargılanmanın sonucunda ise bir kısmı beraat etti, bir kısmı gözaltına alındı ve tutuklandı. Bir kısmı da içeri girdikten sonra serbest bırakıldılar. Bu süreçte AK Partili Milletvekillerinden de bazı Milletvekilleri yargıya giderek hesap verdiler” şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU ÖNCE KENDİSİYLE HESAPLAŞMALI
İstanbul’da Cumhuriyet Savcısını öldüren DHKPC’lilere kol kanat geren bazı Milletvekillerinin ve onlara destek çıkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun hala CHP’de bulunduğuna dikkat çeken, Özdağ “Kılıçdaroğlu her fırsatta Türkiye’de 15 yılda büyük kalkınma hamlelerini gerçekleştiren, Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir şekilde terörle mücadele eden AK Parti’ye ve Sayın Cumhurbaşkanımıza laf atmayı bırakıp, terör sözcülüğüne soyunan İstanbul İl Başkanı’na, illegal örgütleri kutsayan CHP’li Milletvekillerine gerekli müdahaleyi neden yapmıyor? DHKPC’li Avukatlarla ilgili işlem yapıldığı zaman adliye önünde bu avukatlara destek veren CHP’li Milletvekillerine neden gereğini yapmıyor? Mahir Çayan’a, Sinan Cemgil’e ve illegal terör örgütlerinin liderlerine methiyeler düzen CHP’li Milletvekillerine neden gereğini yapmıyor? Askerle, polisle çatışan, siyasetçi, asker, memur, polis, öğretmen, vatandaş öldüren örgütleri öven CHP’li Milletvekillerine neden gereğini yapmıyor? Bunların konuşmalarının hepsi Meclis tutanaklarında kayıtlı ve tarih biliyor. Ama tüm bu yaşananları unutturmak isteyen ve 8 yıldır partisinin genel başkanı olarak başarısızlığını AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yıkmaya çabalayan bir Kılıçdaroğlu gerçeği vardır ortada. Herhangi bir şekilde meydana gelebilecek toplumsal olayın, kargaşanın ve provokasyonun sorumlusu da Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Ben herhangi bir olayın olacağını sanmıyorum ama yabancı devletlerin ajanları Türkiye’yi karıştırma adına cirit atıyorlar. Provokatörler ve vesayetçiler cirit atıyor. Bunlara karşı duyarlıyız ve teyakkuz halindeyiz” diye konuştu

Haber13 Şubat 2018 Salı