İslam Dünyası bilgi ve teknolojiyle daha çok buluşmalı

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa’da 42 yıllık kadim dostu Akıncılar Mahallesi sakinlerinden Cemal Güner’in düzenlediği sahur programına katıldı. Manisalılarla Ramazan ayı feyzinde sahur sofrasında buluşmanın bahtiyarlığını yaşadığını kaydeden Özdağ, İslam Dünyası’nın bulunduğu durumdan ders çıkartarak teknoloji ve bilgiyle daha çok buluşması, tanışması gerektiğini belirtti.

Akıncılar Mahallesi sakinlerinden 42 yıllık kadim dostu Cemal Güner’in düzenlediği sahur programına katılan AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “İslam Dünyası’nın bugünkü içler acısı halinden ders çıkartmak mecburiyetindeyiz. Eğer okumazsak, eğer tevekkül etmezsek, düşünmezsek aynı akibet bizi de bekler. Aslında yer altı ve yer üstü kaynakları olarak İslam Dünyası çok zengin. Dünya’da bizleri bekleyen savaşlar petrol savaşları değil su ve tarım savaşları olacak” dedi.

ÜLKÜLERİMİZİ, SEVDALARIMIZI, HAYALLERİMİZİ ÇALDILAR

1974-1980 yılları arasında Manisa’da gençlik liderliği yaptığını kaydeden Özdağ, “O dönemden bu yana acılarımızı azalttığım, sevinçlerimizi paylaştığım, çoğalttığım kadim dostum Cemal Güner’in ve ailesinin düzenlediği sahur programında bulunmaktan memnuniyet duyuyorum. Şayet 12 Eylül zindanlarında gördüğümüz işkencelerden sonra hayata tekrar tutunmuşsak bunda Cemal Güner’in annesinin emeği çok büyüktür. Keşke o dönemin farklı görüşlerine sahip gençleri olarak kavga etmeseydik, konuşabilseydik. Tanışıp tartışabilseydik. Ülkenin güzel insanlarının heyecanlarını istismar ettiler. Ülkülerimizi, sevdalarımızı, hayallerimizi, çaldılar. Gençlerin omuzlarına basarak başkaları iktidar oldu. O dönemde 1 Milyon 650 Bin kişi işkencelerden geçti. Hürriyetlerini feda ettiler. Bu gençlerin bir kısmı öldü, bir kısmı da işkencelerde öldü. Sağcısıyla solcusuyla biz bu ülkenin çocuklarıydık. İnşallah o günlerden ders alarak hep beraber partileri fikirleri araç haline getiririz. Amaç bu ülkeye hizmet etmek. İnsanlarımızı zenginleştirmek ve özgürleştirmek. Bunun için çalışmalıyız” dedi.

BULUNDUĞUMUZ GÖREVE ŞEREF VERMELİYİZ
Türkiye’nin Dünya’nın en pahalı toprağına sahip olduğunu kaydeden Özdağ, “Dünya’nın en pahalı toprağında en ağır bedeller ödeyerek bugünlere gelmiş bir milletin çocuklarıyız. Bu toprakları korumak çok zor. Bu toprakları geçmişte büyük devletler büyük ordu ve ekonomilerle korudu. Şimdi ise büyük ordu ve büyük ekonominin yanında büyük demokrasiniz olmalı. Ordunuz demokrasiye ram olacak. Demokrasiyi içselleştirecek. O nedenle bu topraklarda yaşayanlar partileri, ideolojileri, dernekleri araç kabul etmeli. Etnik site, mezhep kavgalarına düşmeyelim. Irk yarış atları için geçerlidir. Milletvekilliği hizmetini yürütürken siyasi ayrım yapmadan tüm Manisalıların Milletvekili olarak çalıştım ve sadece Manisa ile değil Türkiye’nin gündemiyle de çok yakından ilgilendim. Kadere iman edenler kederden emin olurlar. Ben kaderime iman ediyorum kederimden emin olmak için. Önemli olan bulunduğumuz göreve şeref verebilmek” diyerek sözlerine şöyle devam etti;

DÜNYA’YI SU VE TARIM SAVAŞLARI BEKLİYOR

“Bir Ramazan ayında sahur sofrasında saygıdeğer, kadirşinas Manisalılarla ekmeğimizi bölüşmenin, aynı sofrada sahur vaktinde buluşmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Ramazan ayının temel gayesi bizleri gerçek insan yolunda adım atmalıyız. İslam Dünyası’nın bugünkü içler acısı halinden ders çıkartmak mecburiyetindeyiz. Eğer okumazsak, eğer tevekkül etmezsek, düşünmezsek aynı akibet bizi de bekler. Aslında yer altı ve yer üstü kaynakları olarak İslam Dünyası çok zengin. Dünya’da bizleri bekleyen savaşlar petrol savaşları değil su ve tarım savaşları olacak. İslam Dünyası maalesef bilgiyle tanışmadığı için, okumadığı için, insan değerini arka plana aldığı için kavgalar ediyor, kendini geliştiremiyor. Bunun için hepimiz düşünmeliyiz. Onun için bilgiye ve ahlaka ihtiyacımız var. Ahlak sadece cinsellik noktasında bir ahlak değil, hayatımızın her safhasını kucaklayacak bir ahlak olmalı. Ürettiklerimizi, teknolojimizi ahlaka giymezsek o ürettiklerimiz Hiroşima, Nagazaki, Irak,Suriye,İran savaşı olur. Bu yüzden ürettiklerimizi ahlaka giydirmeliyiz. Aç kaldığımızda niye aç kalıyoruz diye sormuyorsak, niye zekat, fidye veriyoruz diye sormuyorsak, nasıl insan olmalıyız diye sormuyorsak o Razaman olmuyor. Sadece aç yaşadığımız anlar haline dönüşüyor. İslam Dünyasının bu nedenle bilgi ve teknolojiyle tanışması, kendini daha ileriye taşıması gerekiyor. Bunu da öncelikle Türkiye’nin başaracağını ve önderlik edeceğini düşünüyorum. Çağımızın Osmanlı’sı olmak için teknoloji ile bilim ile daha fazla tanışmalıyız ve üretime ağırlık vermeliyiz. 14 yıldır iktidarda olan AK Parti hizmet etmeye devam ediyor. Hizmet ettiğiniz sürece de milletin teveccühünü alırsınız. Ben hizmetin yanısıra sürekli doğruları söylemekten yana tavrımı aldım. Önemli olan da ne olursa olsun doğruları söyleyebilmek ve doğrulardan yana olmak. İnsan taşıyanlar, insan unsuru taşıyanlar doğru olmak mecburiyetindeler.”
Sahur Programına AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın yanısıra AK Parti İl Başkan Yardımcıları Necmi Çiçek, Berk Mersinli, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Saruhanlı Belediyesi Başkan Yardımcısı Suat Diktaş, Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hatice Gözeten, Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mustafa İrgat, Yunusemre Muhtarlar Derneği Başkanı Bedriye Pehlivan, Siyaset Bilimci ve AK Parti 25. Dönem Manisa Milletvekili Adayı Ozan Erdem, AK Parti Şehzadeler İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Ali Çimbil, Parti yöneticileri, partililer ve 300 vatandaş katıldı.

Haber13 Haziran 2016 Pazartesi