İllegal sol örgütleri aklamaya kimsenin hakkı yok

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu bilgi vermek için davet ettiği isimleri dinlemeye davet ediyor. Bu isimlerden biri de Eski İçişleri ve Adalet Bakanı Siyasetçi - bürokrat Mehmet Ağar oldu. Komisyona çok önemli bilgiler veren Ağar’ın konuşmasında sol örgütlerle ilgili sarfettiği sözlerinin bazı basın yayın organları tarafından yanlış yansıtıldığını ve gerçek anlamının dışına çıkartılmak istendiğini belirten Komisyonun Başkanvekili AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Mehmet Ağar'ın sözlerini çarpıtmaya gerek yok. İllegal sol örgütleri, asker öldüren, polis öldüren, PKK ile iş birliği yapan böyle örgütleri kimsenin aklamaya hakkı yok. Sözlerini yanlış yansıtarak Mehmet Ağar'a da haksızlık yapmış, akan kanların sebebi olan illegal sol örgütleri de aklamış oluruz" dedi.
15 Temmuz Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, komisyona bilgi veren eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar'ın sol örgütlere ilişkin sözlerinin, bazı basın yayın kuruluşlarında yanlış yansıtıldığını söyledi. Ağar'ın, konuşmasında, Emniyet Genel Müdürü oluncaya kadar sol örgütlerin arkasında hep Rusya'nın olduğunu düşündüğünü, ancak bu göreve getirildikten sonra arkalarında Rusya'nın değil, batının olduğunu gördüğünü söylediğini aktardığını belirten Özdağ, "Sayın Mehmet Ağar'ın komisyonumuzdaki sözleri çarpıtılmıştır. Sayın Ağar, konuşmasında sol örgütlerin arkasında örgütü tanıyıncaya kadar sadece Rusya olduğuna inandığını ama terör örgütünü iyice araştırınca ve tanıyınca Rusya’nın değil batının olduğunu ifade etmişti. Zaten o dönemde Rusya komünizmini Türkiye’de savunan tek parti olarak TKP kalmıştı ve TKP’yi kastederek, 'Bunların bir bıçağı bile yoktu. Bunlar fikir anarşistleriydi’ ifadesini kullandı” diye konuştu.

MEHMET AĞAR’IN SÖZLERİNİ ÇARPITIYORLAR
Türkiye'de 12 Eylül öncesi 5 bin kişinin öldürüldüğünü vurgulayan Özdağ, “Bunun 3 bine yakını ülkücü, 2 bine yakını ise sol kökenliydi. Türkiye'de kimse bazı siyasilerin ve bürokratların sözlerini çarpıtarak, farklı anlamlar katarak illegal sol örgütleri aklamaya kalkmasın. Daha yakın bir tarihte, İstanbul'da savcımızı, odasını basarak öldüren DHKP-C adlı sol uç bir örgüttü. Türkiye'nin en büyük iş adamı Özdemir Sabancı'yı binasına girerek öldürdüler. Belçika hala daha Fehriye Erdal'ı vermiyor. Fehriye Erdal illegal sol örgüt üyelerinden biridir. İllegal sol örgütleri, asker öldüren, polis öldüren, PKK ile iş birliği yapan yapılardır. Böyle örgütleri de kimsenin aklamaya hakkı yok. Sözlerini yanlış yansıtarak Mehmet Ağar'a da hem haksızlık yapmış, hem de akan kanların sebebi olan illegal sol örgütleri de aklamış oluruz" şeklinde konuştu.

SADECE ÖLDÜRMEDİLER GENÇLERİMİZİN GELECEĞİNİ DE YOK ETTİLER
İllegal sol örgütlerin devlet ve millet düşmanı olarak sadece Türkiye’de provokatif eylemler gerçekleştirmediğini, belirli isimleri öldürmediğini, silahlı ve bombalı saldırıda bulunmadığını aynı zamanda gençlerin beynini yıkayarak hem toplumdan uzaklaştırdığını hem de uyuşturucu ticareti yaparak gelecek nesli baltaladıklarını kaydeden Özdağ, “Gençleri sözde uyuşturucudan koruma propagandaları yapan DEV-SOL örgütü bizzat gelir temin etmek amacıyla 1980 yılı ilk baharında örgüt elemanları vasıtasıyla yurt dışına 4 kilo eroin sevkıyatı yaptığı Emniyet birimleri tarafından tespit edilmiş, yine aynı terör örgütü liderinin Fransa'daki cezaevinden tahliyesi sonrasında uyuşturucu trafiğinin hızlandığını, uyuşturucu trafiği ve mafya ilişkilerinin örgütün diğer kadrolarından gizlendiği anlaşılmıştır. Yine aynı örgüt elemanları ve liderleri gençleri zehirlemek amacıyla piyasaya uyuşturucuyu pazarlayacakları sırada yine Emniyet ve güvenlik güçleri tarafından yakalanmıştır. Gayeye ulaşmak için herşeyi mübah sayan illegal sol örgütler içerisinde binlerce gencimiz hayatının baharında heba edilmiş, işkenceden geçirilmiş veyyahut tecavüzle ya da işkenceyle öldürülmüştür. Böylesine insanlık dışı eylemleri ve vukuatları bulunan bu insanlık dışı örgütleri aklamaya çalışmak ekmeklerine bal çalmaktan başka bir şey değildir. Türkiye'de herkes sorumluluğunu bilerek görevini layıkıyla yerine getirmelidir. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere ise kesinlikle prim verilmemelidir. ülkemizin bekası, devletimizin ve milletimizin geleceği yolunda hepimize çok önemli sorumluluk ve görevler düşüyor" dedi.

Haber21 Ekim 2016 Cuma