Hedefimiz Kızılelma, zengin ve özgür Türkiye

AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Kongresine katılan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ AK Gençlik kadrolarına ilim, bilim, kültür ve tarihleriyle buluşmaya davet etti. Asla tarihimizden ve kültürümüzden taviz vermemeliyiz. Başkası değil kendimiz olmalıyız” diyen Özdağ, “Gençler! Türk Dünyası’nı öğrenin, Arapları öğrenin, Afrika’yı, Balkanları öğrenin. Selçukluyu, İlk Hun İmparatorluğu’nu öğrenin! Osmanlı’yı, Cumhuriyeti kuran kahramanları ve Cumhuriyet kurulduktan sonraki liderleri, iz bırakanları öğrenin! 2019 seçimlerine doğru gidiyoruz. Seçimleri alacağız inşallah. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini de kazanacağız. İlk Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 50’nin üzerinde oy çıkartacağız. Yetmez! Türkiye’yi küçük ölçekli devlet olmaktan çıkartıp büyük devlet yapacağız. Hedefimiz Kızılelma, zengin ve özgür Türkiye” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılımlarıyla gerçekleşen AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresine katılan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Ben Türküm Türk vatansız olmaz. Ben Türküm Türk bayraksız olmaz. Ben Türküm Türk devletsiz olmaz diyerek meydanlara inen ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini ilelebet yaşatmak isteyen AK Gençlik yolunuz açık olsun. Bahtınız açık olsun inşallah. İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök ve arkadaşlarına bu kutsal davada başarılar diliyorum” dedi.

KIZILELMA’YA YÜRÜYORUZ
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatında kendisine iki idol seçtiğini bunlardan birisinin Mehmet Emin Yurdakul diğerinin ise Ziya Gökalp olduğunu kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Daha sonra bu idolün ardından bir rol model ortaya çıktı. Benim rol modelim ve idol seçtiğim Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı’nı yazdı. Gençler bu üç ismi çok iyi öğrenmeli ve araştırmalı. Ama özellikle Mehmet Akif Ersoy’u çok iyi tanımalılar. Mısır’a gönderildiğinde ve Türkiye’de ki odasında bir resim duruyordu. O resim Pastol’ün resmiydi. Mikrobu bulan adamın resmiydi. Bir genç asker “Kızılelma’ya gidiyorum” diyordu. Evet Kızılelma’ya yürüyoruz. Bileğimiz güçlü olacak. Yüreğimiz tabi olacak. Ama yetmez bizim zekamız, yeteneğimiz, ilim ve bilim de bizimle olacak. Kızılelma işte bu! Kızılelma yeni Pastol’ler çıkartmak. Kızılelma Akşemsettinler çıkartmak, Kızılelma Aziz Sancar’ları çoğaltmaktır. Gençler Ömer Halis Demir’leri bildikleri kadar Aziz Sancar’ı bilecekler. Aziz Sancar Anne tarafından Kürt, Baba tarafından Arap. Ama “Ben Türk oğlu Türküm” diyor. Önemli olan da bu zaten bir yandan ilmi, bir yandan bilimi öğreneceğiz ama maneviyatımıza da, Türk olmanın onuruna da sahip çıkacağız” diye konuştu.

KUŞ İKİ KANATLI OLURSA UÇAR
“Anadolu coğrafyasında bizler bir fethe çıktık. Bu fethi bir yandan madde, bir yandan mana fethidir. Unutmayalım ki kuş iki kanatlı olursa uçar, tek kanatlı olursa uçmaz. Sadece Ömer Hais Demir’iniz var Aziz Sancar’ınız olmazsa o kuş uçmaz. Aziz Sancar’ınız var Ömer Halis Demir’iniz olmazsa o kuş yine uçmaz. Biz Türkler bin yıl Anadolu topraklarında büyük devletler kurduk. Bu devletler bilgiyle, kahramanlıkla kuruldu. Yetmez dedik büyük medeniyetler inşa ettik. 300 yıldır İslam Dünyası geride. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de “Oku” deniliyor ama her nedense okumuyoruz. Bu nedenle de İslam Dünyası’nda kan akıyor, mürekkep damlaları yerine kan damlaları akıyor” dedi.

Haber10 Mart 2018 Cumartesi