Hedefimiz en az yüzde 58 oy almak

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşecek erken seçimlere sayılı günler kala çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamak üzere çalışmalarını sürdüren AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ bir dizi programlara katıldı. Seçimlere hazır olduklarını kaydeden Özdağ Türkiye genelinde ve Manisa’da en az yüzde 58 oy alacaklarını ifade ederek hedeflerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar Cumhurbaşkanı yapmak olduğunu kaydetti.

Seçim bölgesi Manisa’da bir dizi programlara katılan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ 24 Haziran erken seçimlerinde kazananın millet iradesi ve demokrasi olacağını söyledi. Güne Radyo Hiraş’ın canlı yayın konuğu olarak başlayan Özdağ sırasıyla MÜSİAD Manisa Şubesi İstişare toplantısına katıldı. Çim Hokeyinde il birincisi olan Vakıfbank Türkbirliği Ortaokulu takımını ve değerli öğretmenlerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Vakıfbank Türkbirliği Ortaokulunda öğrenim gören engelli öğrencilerden Zeynep Tüzün’e akülü aracını teslim etti. Taytanlı İlhan İlkokulunda öğrenim gören engelli öğrencilerden Musa Karayılan’a akülü aracını teslim etti. Yunusemre İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Kaplan’a ve yönetim kurulu üyelerine tebrik ziyaretinde de bulunan Özdağ 2018 genel seçimlerinde Manisa’dan bir kadın Milletvekili çıkartacaklarına inandığını söyledi.

TEMİZ VE GÜVENİLİR İNSANLAR SİYASETTE YER ALMALI
Genel seçimlerde çoğunlukla yaşadığı toplumu bilen, halkını tanıyan, onları en iyi şekilde temsil edebilecek, temiz, güvenilir kişilerin siyasi yarışın içinde olacağını kaydeden Özdağ, “Ben bugüne kadar kirli işlere girmedim, temiz kaldım, ülkeme ve Manisa’ya değer katan her işi severek yaptım. Günde 200 ile 400 arasında telefon görüşmesi yapıyorum. Daha çok Manisalı hemşerilerimin taleplerini almışım, onların sorunlarını gidermek için çalışmışım, ilgili bakanlarımız ve müsteşarlarımızla bağlantıya geçerek çözümler bulmuşum. Bu çalışmalarımın hepsi kayıtlıdır, belgelidir. Her işi takip ediyorum, sorun çözülene kadar peşini bırakmıyorum. Yapılmayan işleri mutlaka tamamlatıyorum. Hangi yatırımcı geldiyse yardım ettim, tüm siyasi görüşlerden vatandaşımızın işini gördüm, mezhep, din, ırk, kültür ayrımı hiç bir zaman yapmadım. Manisa’ya bir çivi çakanın yanında durdum. Önceliğim hep okul, fabrika ve cami yapımları oldu. Okul ve işyeri açılması benim için geleceğe yapılmış en önemli yatırımlardır” dedi.

SEÇİMLERE HAZIRIZ
Partisinin politikalarını değerlendiren ve bugüne kadar yaptığı çalışmaları anlatan Özdağ “Biz AK Parti olarak hazırız. Tavrımız hep net oldu, bundan sonra da öyle olacak. “Türkiye’de her şey olduğu gibi gitsin” derseniz, hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Ama, “Çalışalım, kalkınalım, havaalanları, köprüler, yollar, hastaneler yapalım, üniversiteler kuralım, beyin göçünü engelleyelim” derseniz, herkes karşınıza çıkar, size engel olmaya kalkar. AK Parti içten ve dıştan gelen tüm bu engellemelere karşı dik duruyor. Artık önümüzde seçimler var. Öncelikle erken genel seçimlerde day adayları belirlenecek. Parti genel merkezleri de bu talepleri değerlendirip adaylarını açıklayacak. Manisa’da toplamda 40 kişi yarışacak. Kırmadan, dökmeden, bize yakışır bir yarış olmasını diliyorum. Tüm partililer birbirlerinin kardeşi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin birer ferdi olduklarını unutmasın” diye konuştu.

ÖNEMLİ OLAN MİLLETİN VEKİLİ OLMAK
Bir siyasetçi için en önemli görev ve makamın milletvekilliği olduğunu söyleyen Doç. Dr. Selçuk Özdağ, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Siyasette önemli olan gerçek manada Milletin vekili olabilmek. Şayet Milletin vekili olmayı başarmışsanız onların her türlü sorununu eğitiminden sağlığına, iş hayatından sosyal ve kültürel yaşamına kadar çözüme kavuşturmakla görevlisiniz demektir. Bundan daha önemli ne olabilir? Bunlar için gece gündüz çalıştım, çocuklarımla hala kısa bir tatil bile yapamadım. Partimin isteğiyle MYK’da bulundum, Genel Başkan Yardımcılığı yaptım, ama Manisa’yı hiç ihmal etmedim. Ben şahsım olarak bakan olmak istemedim, ama AK Parti’nin Manisa’dan bir bakan çıkartmasını istedim. Manisa, Bülent Arınç’tan sonra hiç bakan çıkartmamış. İstedim ki Manisa’nın bir bakanı olsun. İçimizden biri bakan olarak görev yapsın. Milleti Millet yapan Milli ve Dini bayramlarıdır. Bu günlere özel önem göstermeli, katılım sağlamalıyız. Ben böyle günlerimizde her zaman olduğu gibi vatandaşlarla birlikte, el ele olmayı öncelik edindim. Görevli olarak başka bir şehirde olsam bile, mutlaka bu günleri meydanlarda halkla iç içe kutlarım. Sayın Cumhurbaşkanımız çok çalışıyor, her görevi sırtlanıp halkımızın taktirini kazanıyor. Bizim de halkın vekilleri olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın elinden tutmamız gerekiyor. Genel merkezin yapılan çalışmaları kayıtlı olarak istemesi, görmesi ve değerlendirmesi gerekir” şeklinde konuştu.

Haber6 Mayıs 2018 Pazar