HDP Başkent Ankara'da bir ihanet kongresi yapmıştır

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ başkent Ankara’da gerçekleşen ve ihanet, terör rüzgarları esen HDP’nin 3. Olağan Kongresine tepki gösterdi. Özdağ HDP’nin kongresinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne meydan okunduğunu ve başkent Ankara’da yaşananların bir ihanet kongresi olduğunu ifade ederek yaşananlara ve yapılanlara karşı hukukun gereğini yapacağını belirtti.

HDP Olağan Kongresinde Teröristbaşı Abdullah Öcalan’a selam gönderilmesi ve kongrede yaşananlarla ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “HDP alışılagelmiş tutumlarına devam ediyor. HDP’nin kongresindeki tutum ve söylemler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne meydan okumadır. Yaşananlar ne demokrasi ne düşünce özgürlüğü ne de fikir hürriyeti ile bağdaşmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri PKK/PYD/YPG terör örgütleriyle mücadele ederken Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Başkentinde Arnavut Akif’in yazdığı İstiklal Marşımızı okumadan kongre açmak meydan okumak demektir. Bebek, çocuk, asker, polis, öğretmen katili ve aynı zamanda 50 Bin kişinin ölümüne sebep olan Abdullah Öcalan’a selam göndermek aynı zamanda ‘katilliğe devam edeceğiz’, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni böleceğiz’ demektir” dedi.

TÜRKİYE’Yİ BÖLÜP PARÇALAMALARINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
HDP’nin ve işbirlikçilerinin meselesinin demokratik hak talebi olmadığını kaydeden Özdağ, “Onların meselesi Türkiye’yi bölüp, parçalamak ve kukla bir devlet kurmaktır. Bu konuda da HDP paravan olarak kullanılmaktadır. Buna müsaade etmeyeceğiz. Zaten hukuk konuyla ilgili gereğini yapacak ve yapmalıdır. Demokrasi devlet içerisinde devletimsi yapıların kurulmasına müsaade etmez. Bunlar egemen güçlerden güç ve destek alıyorlar. Bugün ‘Amerikan emperyalizmine karşıyız’ diyenler Amerikan emperyalizminin desteklediği PYD/YPG’yi destekliyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yapmış olduğu Zeytin Dalı Harekatına karşı tavır alıyor. Biz sınırlarımızı korumakla mecbur ve mükellefiz. Birleşmiş Milletler antlaşması da bu hakları bize veriyor. Sınırlarımızın güvenliği konusunda operasyon yapma hakkı tanıyor. Ama egemen emperyalist güçler Türkiye’nin büyümesinden rahatsız oldukları için önceki dönemlerde darbe yaptırdılar. Sonra zaman zaman kirli ve şantajcı sermayedarları ve medya patronlarını, medya mensuplarını kullandılar. Zaman zaman satın alınmış siyasetçileri ve illegal örgütleri kullandılar. Onlara eylem yaptırdılar, Başbakanları öldürttüler, sağ-sol, alevi-suni kavgaları, olayları çıkardılar. Kürt-Türk kavgasını inşa etmek istediler ama bizim kültürümüz buna müsaade etmedi. O nedenle HDP’nin yaptıkları ve Kongrede yaşananlar bir ihanet hareketidir, demokrasi dışıdır” dedi.

DEVLETİ VE MİLLETİ BÖLMEK ÖZGÜRLÜK DEĞİLDİR
“İnsanlar fikirlerini söyleyebilir, fikirleri söyleme özgürlüğü vardır ama devleti ve milleti bölme özgürlüğü yoktur” diyen Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “ Bayrağımızı ve İstiklal Marşımızı inkar etme özgürlüğü yoktur. Terörü kutsamak özgürlük değildir. Terörü kutsamak demokraside yer almaz. AK Parti olarak Türkiye’nin demokratikleşmesi, insan hak ve alanının genişletilmesi konusunda her şeyi yaptık. Türkiye’de herkes kendi dilini konuşabiliyor, geliştirebiliyor, özel okullar açabiliyor. Devlet bu noktada TV kanalları kurdu, seçmeli dersler başlattı. Bugünkü Türkiye’de Türkün olup Kürdün olamadığı bir şey yoktur. Bunlar Kürt kökenli vatandaşların da hak ve özgürlüklerini talep etmiyorlar. Bunlar sadece ve sadece Güneydoğu Anadolu’dan Türkiye’yi kopartmak istiyorlar. Türkiye-Irak-Suriye sınırında kukla bir devlet kurmak istiyorlar bu devlete asla müsaade etmeyeceğiz. Bu devlet Amerika’nın ve İsrail’in güdümünde bir devlet olacak. Irak’ı, Suriye’yi, İran’ı, Türkiye’yi bölerek zayıflatmak istiyorlar. Her zayıflatma hamlesinde kendileri güç kazanmak istiyor.”

ÖZERKLİK İLAN EDENLER DEVLET KURMAK İSTEMEZ
“Barzani’nin yapılan kongrede selam göndermesi ve hemen ertesi gün terör örgütüyle bir araya gelmesi kirli yüzünü bir kez daha göstermiştir” diyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Önce ‘özerklik’ dediler halbuki özerklik ilan edenler ayrı bir devlet kurmak istemezler. Maliye ve Milli Savunma inşa etmezler. Ama bunlar özerklik ilan etmiyorlar. Özerklik kisvesi altında devletçik kurmak istiyorlar. Barzani’nin tavırları ve söylemleri kendisinin gerçek kimliğini ortaya sermiştir. Televizyon kanalları açılırken hangi haritayla açıldığının dikkatini çekmek istiyorum. Aynı zamanda Barzani’nin kurduğu yapılanmanın da anayasasına bakmak gerektiğine inanıyorum. O anayasada İran-Irak-Türkiye ve Suriye’den toprak aldıklarını göstermektedirler. Buna asla müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

HDP IRK KAVRAMI ÜZERİNE SİYASET YAPIYOR
Türkiye’de yaşayan vatandaşların hangi etnisiteye sahip olursa olsun eşit haklara sahip olduğunu kaydeden Özdağ, “Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümetiyle bu hassasiyeti titizlikle göstermektedir. HDP’nin ırkçılık yaptığını Hasip Kaplan daha önce haritayla göstermiştir. Bunlar Dünya’da en büyük suç ve günah olan ırkçılığı, kavmiyetçiliği yapmaktadırlar. Teröre ve terör destekçiliğine pabuç bırakmayacağız. Hukuk ve demokratik çerçevede siyaset yapan herkesle yarışacağız ama bunun dışına çıkan herkese de şahin ve yavuz olacağız. Ya devlet başa ya kuzgun leşe! Çözüm süreciyle birlikte Küt kardeşlerimiz bu terör örgütlerinin yüzünü bir kez daha görmüştür. Tüm solcuları da yerli ve milli olmaya davet ediyorum. Sosyalizm sınırsız ve sınıfsız toplum ister. HDP ırk kavramı üzerine siyaset yapıyor. O nedenle milli meselelerde sınıfta kalmıştır. Türkiye’nin birlik ve bütünlüğü noktasında sınıfta kalmışlardır. Demokrasiyi yanlış yorumlamaktadırlar. Cumhuriyeti yanlış yorumlamaktadırlar. Devleti, vatanı, bayrağı ve İstiklal Marşı’nı yanlış yorumlamaktadırlar” dedi.

Haber25 Şubat 2018 Pazar