Güçlü Türkiye için güçlü ekonomi şart

AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa Vergi Dairesi Başkanlığını ziyaret ederek Başkan Vekili Ramazan Yaşar ile Grup Müdürlüğü görevlerine atanan Hayrettin Çiçek, Ruhi Petek ve Mehmet Uslu’ya nezaket ziyaretinde bulunarak görevlerinde başarılar diledi. Manisalı bürokratların görevlerinde üstün bir başarı gösterdiğini kaydeden Özdağ; “Birinci önceliğimiz devletimize ve milletimize hizmet. Bunu da hiçbir ayrıma girmeden yapmalıyız ve görevimizin hakkını vermeliyiz. İster Başkanvekilliğini görevini başarıyla yürüten Ramazan Yaşar Bey olsun ister grup müdürlerimiz, birim müdürlerimiz ve Manisa Vergi Dairesinde çalışan memur kardeşlerimiz olsun bunu başarıyla yerine getiriyorlar” diye konuştu.

Manisa’nın bürokratlar açısından önemli bir şehir olduğunu ifade eden Özdağ, “Manisa’da ki bürokratlarımızın çoğu 15 Temmuz hain saldırısından sonra görevine devam ediyor, çok az bir kısmı görevinden alındı. Onların yerine gelenlerde liyakatli, ehliyetli insanlar. Çalışanlar kalacak. Çalışmayanlar, görevini kötüye kullananlar da devletin üst kademesinde bulunmayacaklar ya da suçları sabit görülmüşse kamu kurumlarında çalışamayacaklar. Hedefimiz millete hizmet. Halka hizmet Hakka hizmettir düsturuyla çalışmak” diye konuştu.

MALİYE EKONOMİNİN CAN DAMARI
Maliye Bakanlığı’na bağlı kurumların ekonominin can damarı olduğunu belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Kurum içi barışı büyük bir enerji ve sinerji olarak yansıtma konusunda bürokratlarımıza çok önemli işler ve sorumluluklar düşüyor. Kanuni Sultan Süleyman’ın, ‘Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ sözünde ifade ettiği gibi Türkiye’nin güçlü ülke olmasını istiyorsak öncelikle güçlü bir ekonomiye ihtiyacımız var. Maliye Bakanlığımıza bağlı Vergi Dairesi Başkanlıkları da güler yüzlü, mükelleflere yardımcı olma ve sorumluluk alma bilinciyle hem ülke ekonomisinin can damarı olma hem de bu ekonomik gücün bir anlamda vitrini olma özelliğini taşıyor. Bir yandan halkımızı bilinçlendirme konusunda bir diğer yandan Maliye çalışanlarımızın, Müdürlerimizin, Grup Müdürlerimizin, Vergi Dairesi Başkanlarımızın ve Defterdarlarımızın daha verimli, huzurlu ve refah içerisinde yaşamaları noktasında el birliğiyle çalışacağız. Önemli olan ister bürokrat, ister memur, ister siyasetçi olalım koltuklara şeref verebilmek. Bu koltukların hakkını vermek. İlerde de koltuklardan ayrıldıktan sonra baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakabilmek. Ben şu an görevlerinin başında bulunan bürokratlarımızın ve devletimize bağlı çalışan memurlarımızın bunu yapabilme kapasitesinde olduğuna inanıyorum. Yeter ki nefsimize sahip çıkalım, duruşumuzu devletimizden yana olup en iyi şekilde hizmetimizi sürdürelim” şeklinde konuştu.

MAĞDURİYETLER MUTLAKA GİDERİLİR
12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra bir yılı hücrede olmak üzere 7,5 yıl cezaevinde kaldığını, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde Akademisyen olarak görev yaparken 28 Şubat sürecinde 2 kez görevinden uzaklaştırıldığını ama hiçbir zaman devlete küsmediğini kaydeden Özdağ, “15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bazı mağduriyetler, bazı haksız gibi değerlendirilen görevden uzaklaştırmalar ve benzeri hadiseler yaşanmış olabilir ama 15 Temmuz’un özenesi darbe ve Fethullah Gülen’dir. Mağduriyetler var ise giderilir. Bu nedenle mağduriyetler özne değildir. Mağduriyetleri hukuk, siyasi irade, bürokrasi giderir. Devlet refleksi içerisinde kurunun yanında yaşın da yanmaması için konunun üzerinde hassasiyetle durmaya devam ediyoruz. Hükümetimizin, Bakanlarımızın ve bizlerin gayretli çalışmalarına rağmen kurunun yanında yaş yanmış olabilir. Böyle kişiler devlet tarafından er ya da geç tespit edilecektir. Devlet refleks gösteriyor. Devlet refleks gösterirken de böyle şeyler yaşanabilir. Bu nedenle zaman zaman mağdur duruma düşen vatandaşlarımız olabilir. Ama mağdur olan vatandaşlarımız şuna inansınlar ki bu devlet suçsuz kimseyi hiçbir zaman mağdur etmez ve gereği neyse yapar. Bir gün hak muhakkak tecelli eder. Onlara sabırlı olmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

BAŞKAN VEKİLİ YAŞAR’DAN ÖZDAĞ’A TEŞEKKÜR
Manisa Vergi Dairesi Başkan Vekili Ramazan Yaşar ise AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, birim müdürüyken Grup Müdür Vekilliğine atanan Hayrettin Çiçek ve Ruhi Petek’in görevlerindeki başarılarının bundan sonra da devam edeceğine inandığını belirtti.
Konuşmaların ardından Özdağ, Manisa Vergi Dairesi Başkanvekili Ramazan Yaşar ile Grup Müdürleri Hayrettin Çiçek, Mehmet Uslu ve Ruhi Petek’e birer çiçek takdim ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Haber30 Mart 2017 Perşembe