Gazilerimiz kahraman vatan evlatlarıdır

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Gazilerin kahraman vatan evlatları olduğunu belirtti. Özdağ açıklamasında, “Kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü korumak ve uluslararası barış ve güvenliğe katkıda bulunmak için üstün bir cesaret ve feragat göstererek hayatlarını ortaya koyan ve gazilik onuruna erişen kahraman vatan evlatlarımızın gaziler gününü kutluyorum” dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ yaptığı yazılı basın açıklamasıyla 19 Eylül Gaziler Gününü kutladı. Gazilerin onurlanmış, Şehitlerin ise nurlanmış asker olduğuna vurgu yapan Özdağ, “Gaziler devletimizin bekası için ülkesi, milleti ve istiklali uğruna gözünü bile kırpmadan ölümü göze almış birer kahramandırlar. Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığımız çalışmalar sonucunda kanunlaştırdığımız yasalarla Gazi ve Şehit yakınlarının özlük haklarında çok önemli iyileştirmeler yapılmıştır. Hükümetimiz olarak bunları daha tam olarak yeterli görmüyor daha da iyi hale getirme yolunda gayretli çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

“Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz” diyen Özdağ sözlerine şöyle devam etti, “Şehit ve Gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Bu minnet ve şükran duyguları içinde, bugün de, aynı azim ve kararlılıkla milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını ortaya koyan güvenlik güçlerimizi; bu uğurda gazi olmuş, şehitlik mertebesine erişmiş kahramanlarımızı saygıyla anıyorum.”

Haber25 Eylül 2017 Pazartesi