FETÖ Türkiye'nin dün, bugün ve geleceğine ihanet etmiştir

Emperyalist egemen güçlerin oyunları ve onların taşeronluğunu yapan terör örgütleri aracılığıyla Türkiye’nin parçalanmasının ve güçlü ülke olmamasının istendiğini belirten AK Parti Manisa Milletvekili ve FETÖ darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Türkiye’yi Suriye yapmalarına asla izin vermeyeceğiz. 15 Temmuz gecesi hain bir saldırı gerçekleştiren FETÖ düne, bugüne ve geleceğe ihanet etmiştir ve mutlaka bunun sorumluları hukuk çerçevesinde gereken cezaya çarptırılacaklardır” dedi.

Araştırmacı Gazeteci Saygı Öztürk’ün, “Şayet Darbe olsaydı Türkiye’de ne olurdu” sorusunu cevaplandıran AK Parti Manisa Milletvekili ve FETÖ Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “FETÖ darbe girişimi şayet başarılı olsaydı Türkiye 100 yıllık siyasi, ekonomik, kültürel birikimini kaybederdi. Türkiye, önündeki 100 yıllık hayallerini suya gömerdi. Tek kelimeyle özetleyecek olursak Türkiye parçalanırdı ama Türkiye’yi Suriye yapmalarına asla izin vermeyeceğiz ve kahraman milletimizden, güvenlik güçlerimize, siyasi irade ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a varıncaya kadar 78 Milyon Türkiye olarak o karanlık gecede demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkılarak darbecilere, terör örgütüne ve onların tetikçisi emperyalist egemen güçlere tarihi bir ders verildi” dedi.

EGEMEN GÜÇLERİN OYUNUNA GELMEYECEĞİZ
15 Temmuz FETÖ darbe girişimiyle Türkiye'nin bir iç savaşa sürüklenmek istediğini kaydeden Özdağ, “Sevr'de yapamadıklarını FETÖ ve avaneleri eliyle yapacaklar, Türkiye egemenlerin oyuncağı olacaktı. Demokrasi askıya alınacak, bölgesel aktör oluşumuz bitecek, kalkınma hamlelerimiz akamete uğrayacaktı. Devlet yara alacak, millet parçalanacaktı. FETÖ terörünün amacı, toplumu ABD, Batı ülkelerine altın tepside sunmaktı. FETÖ, düne, bugüne ve geleceğe ihanet etmiştir. 15 Temmuz gecesi alçakça gerçekleştirilmek istenen darbe gecesi bazı mağduriyetler ön plana çıkartılarak unutturulmak isteniyor. O saldırıyı unutturmak isteyenlere sesleniyorum; Şayet o gece darbe gerçekleştirilmiş olsaydı ve Türkiye Suriye olsaydı ne yapardık? Namusumuz kalır mıydı, malımızın mülkümüzün önemi olur muydu? Bu nedenle o gece sadece ülkemizin bekasına ve millet iradesine değil aynı zamanda namusumuza, Türkiye'nin geleceğine saldırırdı. Bu nedenle o geceyi kimse bize unutturmaya çalışmasın, unutmayacağız ve gereken tüm önlemleri alacağız” diye konuştu.

Haber23 Aralık 2016 Cuma