Esnaf bir şehrin hayat damarıdır

16 Nisan’da gerçekleşecek olan Referandum oylaması öncesi çalışmalarına ağırlık veren AK Parti’nin önemli isimlerinden Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ esnaf ziyaretinde bulunarak 18 Maddelik Anayasa değişiklik paketini anlattı. Esnaf’ın yaşadığı bölgenin dinamizmini elinde tutan en önemli etmenlerden biri olduğunu kaydeden Özdağ, “Esnaf bir şehrin hayat damarıdır. Hükümetimiz gerek KDV ile ilgili, gerek kredi yapılandırmalarıyla ilgili, gerek vergi dilimlerinin aşağıya çekilmesiyle ilgili veyahut vergi, SSK ve benzeri borçların yapılandırılmasıyla ilgili çok ciddi çalışmalar yaptı ve esnafımızın daha rahat, daha huzurlu bir şekilde işine devam etmesini, evine ekmek götürmesini sağladık” dedi.

Muhalefetin demokrasinin olmazsa olmazı, esnafın ise bir şehrin hayat damarlarından biri olduğunu kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “İstiyoruz ki Mecliste yürüttüğümüz görüşme ve çalışmalarda CHP ve MHP’li Milletvekilleriyle birlikte el ele vererek Türkiye’yi daha zengin, daha özgür kılalım. Tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletini sonsuza kadar yaşatalım” dedi.

EMPERYALİST GÜÇLERİN PLANLARINA YENİK DÜŞMEYECEĞİZ
PKK ve FETÖ ile girişilen kararlı mücadelenin devam ettiğini belirten Özdağ, “Emperyalist egemen güçler Türkiye’de darbe ile yapamadığını PKK ve diğer terör örgütleri ile yapmak istiyorlar. FETÖ ile yapamadıklarını şimdi ekonomik dayatmalar, baskılarla yapmak istiyorlar. Terör yasasını değiştirmemizi istiyorlar. Bir diğer yandan krediler, ithalat ve ihracat konusunda zorluk çıkartmak istiyorlar. Gerek AB gerek diğer hususlarda bizi zorlamak, köşeye sıkıştırmak istiyorlar ama bunu asla başaramayacaklar. Biz istiyoruz ki Tüm dünya ülkeleriyle iyi geçinmek istiyoruz. İhracatımızı arttırıp, ithalatımızı azaltmayı hedefliyoruz. Bunun için iyi eğitilmiş insanlara ihtiyacımız var. Daha iyi üniversitelere, daha iyi organize sanayilere ihtiyacımız var. Bunları yapabilmek için gayretlerimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

MECLİSTEKİ HDP’LİLERE MİLLETVEKİLİ DAHİ DEMİYORUM
Faizlerin bir miktar yükseldiğini ancak Hükümet olarak esnafını yine yalnız bırakmayarak çekilen kredinin yüzde 50’sini devlet, yüzde 50’sini esnafın ödemesi noktasında çalışmalarının devam ettiğini belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Faizlerin bir miktar artmasıyla enflasyon da bir miktar arttı. Daha önce söz verdiğimiz gibi esnafın çektiği kredilerde faizlerin mümkün olduğunca yükseltilmeyeceğini ifade etmiştik. O zaman yine bazı muhalif kesimler bunun imkansız olduğunu faizlerin yukarıya çekileceğini dile getirmişlerdi. Biz her konuda olduğu gibi bu konuda da esnafımızın yanında olduğumuz gösterdik. Esnaflar bir noktada geleneğimizi, kültürümüzü yaşatan insanlardır. Bu nedenle ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Bunun için iktidar partisi olarak MHP ve CHP Milletvekilleriyle birlikte ne gerekiyorsa, hangi çalışmanın yürütülmesi gerekiyorsa bunu hep birlikte yapacağız. Ama HDP Milletvekilleriyle demeyeceğim. Çünkü onlar hiçbir zaman tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak demediler. Arnavut Akif’in yazdığı İstiklal Marşı’nı dahi parlamentoda okumadılar. Onlara bu yüzden Milletvekili demeyeceğim” dedi.

Ortak akılın her zaman için iyi olduğunu ifade eden ve bir esnafın verdiği fötr şapkayı takan Özdağ esnafların çalışma ve taleplerle ilgili duygu, düşünce ve önerilerini kendileriyle paylaşmasını istedi.

Haber12 Şubat 2017 Pazar