Enpolitik haber sitesi'nin ilk tanıtımı Manisa'da gerçekleşti

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın öncülüğünde kurulan İmtiyaz Sahipliğini Buğra Görkem Özdağ’ın yaptığı ulusal haber sitesi Enpolitik’in tanıtım lansmanı Manisa Saruhanotelinde gerçekleşti. Tanıtım lansmanında konuşan AK Parti Manisa Milletvekili ve enpolitik köşe yazarı Selçuk Özdağ, “Birilerinin yaptığı gibi her şeyi alkışlayan, her şeyi kabullenen bir medya anlayışı içerisinde olmayacağız. Her şeyi reddeden ve herşeye negatif gözle bakarak, kötüdür diyerek peşin hüküm yürütmeyeceğiz. Yeri geldiğinde alkışlayacağız yeri geldiğinde de eleştireceğiz. Çünkü eleştirilemeyenler tabulaştırılır” dedi.
Enpolitik haber sitesinin tanıtım lansmanı AK Parti Manisa Milletvekili ve sitenin köşe yazarı Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın katılımlarıyla Manisa Saruhan Otelde gerçekleşti. Gerçekleşen tanıtıma fikir babası ve köşe yazarı Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’ın yakın arkadaşları, sanatçı İzzet Yıldızhan, 24. Dönem Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, AK Parti önceki dönem Milletvekillerinden Yalçın Özdemir, Ekrem Çelebi, TRT Spor Kanalında yorumcusu eski futbolcu ve teknik direktör Gilay Bulak, Şehzadeler Belediyesi Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Kültür Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Ali Odabaş, Tarım Bakanlığı Daire Başkanı Gürcan Özdemir, TBMM Sekreterlerinden Yeter Bayındır, Editör ve Tasarım Uzmanı Ömer Yüce, Adana eski Ülkü Ocakları Başkanı Ali Yıldız, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç, Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, Avukat Ümit Rona, Enpolitik’in yazar ve editör kadrosu ile Manisada görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları katıldı.
Enpolitik’in ulusal bir haber sitesi olmasına karşın ilk tanıtımının Manisa’da gerçekleştiğini kaydeden AK parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Manisa’da sitemizin irtibat bürosunun yeni bina açılışını da aynı gün gerçekleştirmeninin hep birlikte bahtiyarlığını yaşıyoruz. Aynı zamanda Ankara’da ki ofisimizin çalışmaları devam ediyor. 6 ay kadar önce Enpolitik ekibi olarak yola çıktık. Şu anda günlük tıklanma oranı elli bini bulmuş durumda hedefimiz bu oranı en az yüz bine çıkarmak. Bu hedefimize 2017 yılında ulaşacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

BASIN YAYIN YOLUYLA TARİHE NOT DÜŞECEĞİZ
Enpolitik’in devletten,milleten yana hür bir haber sitesi içerisinde yayın hayatına devam edeceğini kaydeden Özdağ, “Doğrulara doğru, yanlışlara yanlış diyeceğiz. Hakikatten yana olacağız. Kimseye yaranmak veyahut herhangi bir menfaat uğruna asla hakikati çiğnemeyeceğiz. Manisa Şehzadeler şehri. Başta Fatih Sultan Mehmet olmak üzere çok önemli Padişahlar bu şehirde yetişti. Bu şehir aynı zamanda tarımın, sanayinin, tarihin kenti. 93 yıl önce Cumhuriyet ilan edilmeden önce yine Manisa ve ilçelerinde büyük milli mücadele kahramanlıkları gösterilmiştir. Biz böylesine önemli bir şehirde çok önemli gayretler gösterirken, Manisa’yı marka şehir haline getirirken bir yandan da basın yayın yoluyla tarihe not düşmek istiyoruz. Düşeceğimize de inanıyorum” dedi.

DOSDOĞRU OLACAĞIZ

“Enpolitik haber sitesini kurmaya karar verdiklerinde kalemi güçlü hangi arkadaşımıza yazısını haber sitemizde yazmayı teklif etmişsem bu isimler bizi kırmadılar ve güçlü bir yazar kadrosu oluştu. Bundan dolayı şu an aramızda bulunan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” diyen Özdağ sözlerine şöyle devam etti, “Biz enpolitik’te hep doğruları yazacağız ve dosdoğru olacağız. Ne satın alacağız ne de birilerini satın alacağız. Birilerinin yaptığı gibi her şeyi alkışlayan, her şeyi kabullenen bir medya anlayışı içerisinde olmayacağız. Her şeyi reddeden ve herşeye negatif gözle bakarak, kötüdür diyerek peşin hüküm yürütmeyeceğiz. Yeri geldiğinde alkışlayacağız yeri geldiğinde de eleştireceğiz. Çünkü eleştirilemeyenler tabulaştırılır. Tabulaştırılanlar da eleştirilemez. Bunu yaparken de eşdeğer gözle bakmanın gayretini göstereceğiz.”
Özdağ’ın sözlerinin ardından Enpolitik Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kerime Yıldız başta olmak üzere sitenin köşe yazarları ile Manisa’nın güçlü kalemlerinden Osman Özbaş, Seyfettin Ayakyay ve Bülent Hasgönül düşünce ve görüşlerini aktardılar. Karşılıklı fikir alışverişinin ardından günün anısı olarak toplu fotoğraf çekildi.

Haber4 Aralık 2016 Pazar