Devletimiz hep 18 yaşındadır

“Devletimiz demokrasiyi kullanarak devlet içerisinde devletimsi yapı kurmak isteyenlere hiçbir zaman izin vermeyecektir” diyen AK Parti Manisa Milletvekili ve FETÖ Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Devletin içerisine sinsice sızmış olan bir hain yapı vesayetçiliğe soyundu. 15 Temmuz gecesi de devlet içerisinde başka bir devletimsi yapı kurmak için haince saldırdı ama devletimiz ve milletimiz bunlara karşı anında gereğini yaptı. Unutulmamalıdır ki devletimiz hep 18 yaşındadır ve yeri geldiğinde gereğini sorar, soruyor da zaten” diye konuştu.

Habertürk’te ‘Türkiye’nin Nabzı’ programına canlı yayın konuğu olarak katılan AK Parti Manisa Milletvekili ve 15 Temmuz Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Fethullah Gülen Terör Örgütü’nün askeriye ve emniyet teşkilatı başta olmak üzere sinsice kamu kurum ve kuruluşlarına sızdırıldığını belirtti. Özdağ, “Bu yapıyı birileri korumuş. Korurken de devletin kodlarıyla oynanmış. Böyle olunca da yapı hazırlanmış gelmiş. Size istihbarat haber vermezse siz neyi duyacaksınız? Bunlar hakkında bir rapor gelse Sayın Erdoğan gereğini yapmış olmaz mıydı?” dedi.

FİDAN, TOPBAŞ VE GENEL KURMAY BAŞKANINI DA DİNLEYECEĞİZ
Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonunda CHP'li Milletvekillerinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da dinlenmesini önerdiklerini kendilerinin de bu öneriyi kabul ettiğini belirten Özdağ, “MİT Müsteşarlığına talip oldu önce bu yapı. Ahlak, kültür, medeniyet diye yola çıkanlar MİT'e neden talip olurlar? MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay Başkanı'nı da komisyona davet edeceğiz. MİT Müsteşarlığını nasıl dinlemişler tüm bunları soracağız, araştıracağız. Sayın Kadir Topbaş’ta CHP’li Milletvekillerinin önerisiyle davet edeceklerimiz arasında. Gelirler veya gelmezler. Bize mektup da yazabilirler. Geliyorum, her türlü sorunuza açığım da diyebilirler. Bazı siyasetçilerin geldiği gibi onlar da gelebilirler. Bu yapı 17-25 Aralık'ta çete olmuş. Bakanları, cumhurbaşkanlarını dinlemişler. Burayla ilgili operasyon başlatıldı. Çete olarak kabul edildi. Orayı milat olarak kabul etmemizin nedeni bu. Fehmi Koru Pensilvanya'ya gittiği zaman FETÖ "Benim bu örgütle alakam yok" diyor. Fehmi Koru Türkiye'ye dönünce 25 Aralık oldu. Sayın Cumhurbaşkanı o zaman "25 Aralık'a mı inanacağım, Fethullah Gülen'e mi inanacağım?' diyor. Sayın Erdoğan bu operasyonu 2007 yılında Hrant Dink operasyonunda yapmış. Bunu Nedim Şener de söyledi. Başbakanlık teftiş kurulunu devreye sokmuş Sayın Erdoğan’ın ve 2007 yılında bunlarla ilgili şüpheleri de var " diye konuştu.

BU MESELE SİZ, BİZ MESELESİ DEĞİL
Muhsin Yazıcıoğlu suikasti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a düzenlenen suikastta Aydın Özsıcak ismine dikkat çeken Özdağ, "Muhsin Yazıcıoğlu cinayetinin iyi incelenmesi gerekiyor. Helikopterin parçasını söken Aydın Özsıcak adlı kişiyle Erdoğan'ın otelini basmaya da gitmiş. Bu yapı ile ilgili haberlerde ve Televizyon programlarında seviyeyi tutturmak lazım. Mesele siz ve biz meselesi değil. 2011 yılında Sayın Erdoğan'dan 50'ye yakın milletvekili istiyorlar. Sadece iki kişi Muhammet Çetin, diğeri de İzmir Milletvekillerinden biriydi. 17-25 Aralık olunca ayrıldı bizden. FETÖ'nün Erdoğan'la mücadelesi böyle başladı. Ben FETÖ'nün adamlarıyla bir araya geldim. Bakın yapmayın dedim. ‘Medya patronlarına yaptığınız şantajı yapmayın’ dedim. Onlar bana "Erdoğan bizim artık Başbakan'ımız değil, boş bakandır dediler. Arınç'a güvenmediklerini dile getirdiler. Bunlarla 5 saat konuştum. Anlattım devlet nedir, demokrasi nedir diye. Mustafa Ünal dahil bütün gazetecilere ‘vesayetçiliğe soyunmayın’ dedim. ‘Bu devlet 18 yaşındadır ve hesabını sorar size’ dedim" ifadesinde bulundu.

DARBEYİ UZAYLILAR MI YAPTI
"Bürokrasi görmemiş, MİT görmemiş, emniyet görmemiş. Biz sonradan fark ettik. Darbeyi kimler yaptı? Askerler yaptı. Emniyet ve bürokrasiden gelenlerle yaptılar. 1970 yılında bir darbe olmuş Türkiye, Fetullah Gülen Fuat Doğu ile beraber Türkiye'nin en zengin adamlarıyla sohbet yapıyordu. Fetullah Gülen'in 1971 yılında MİT Müsteşarı ile sohbet ettiği belgelerde var. Orada MİT Müsteşarı yakınlaşarak Gülen'i kontrol altına almış. Biz bu yapıyı izledik diyorlar. İzlediyseniz neden haber vermediniz?" diyerek konuşmasına devam eden Özdağ sözlerine şöyle devam etti, "Bülent Ecevit'in Gülen'i arayarak 'sizin sağlığınız bizim için önemli, ABD'ye gitmenizde fayda var' dediğini biliyoruz. Bunlar siyasi iktidarlarla beraber oldular. Muhalefetle olmadılar. İktidarda bir dönem sadece Ecevit vardı. Kazım Gülek diye bir şahıs var. CHP'nin 1950-60'lı yıllardaki genel sekreteri. Ben ölürsem cenaze namazımı Fetullah Gülen kıldırsın diyor 1995 yılında. Kim kıldırıyor? Fetullah Gülen. CHP'liler bize 2004'teki uyarıdan sonra bir şey yapmadınız diyor. Yapmamış olsak niye Erdoğan'a "boş bakan" desinler? Çünkü istediklerini elde edemediler. Devleti ele geçirme noktasında Erdoğan'ı çetin ceviz gördüler. Geçmişte Demirel, Özal bunlarla nasıl mesaide bulunduysa neden yapılmasın bu yardımlar? Sayın Erdoğan şunu söylemek istiyor, ‘legal olan her konuda yardımcı oldum ama bunlar illegale kaçtılar’ diyor. Gezi olaylarında bu şahısların olduğu söylendi. TSK'da gizli bir şekilde örgütlendiler. MGK'larda, askeri şuralarda irtica diyerek dini hassasiyeti olan insanları gündeme getirirseniz takiyye yaparlar. Sizi de kandırırlar. Bütün Genelkurmay Başkanlarının yaverleri tutuklanmış durumda. Hepsinin isimlerini okuyabilirim. Nasıl geldiler buraya? İlker Başbuğ'a özel kalem müdürünü sordum 'darbeci diyemem henüz yargılanıyor' diyor. Kim yaptı bu darbeyi o zaman? Uzaylılar mı yaptı."

Haber16 Kasım 2016 Çarşamba