Darbe girişimine karşı ilk twit Selçuk Özdağ'dan

Tavır, duruş ve sorumluluğunu her zaman milletinden ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bölünmez bütünlüğünden yana alan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, FTÖ/PDY yanlısı cuntacı askerler tarafından yapılmak istenen ve başarıyla bastırılan kalkışmayı sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden ilk duyuran siyasetçi olarak milletvekilliği duyarlılığını bir kez daha gösterdi. İlk paylaşımını 15 Temmuz gecesi 22.59’da duyurduktan sonra periyodik olarak yaşananlarla ilgili düşüncelerini partililer ve takipçileriyle paylaşan Özdağ’ı attıkları twitlerle 23.07’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 23.19’da AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar oldu.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ bir siyasetçi olarak darbe girişimini twetter üzerinden milletiyle paylaşıp, haber vererek bir milletvekili olarak vatansever duyarlılığını bir kez daha gösterdi. Özdağ 15 Temmuz gecesi başlayan kalkışmanın hemen ardından twetter üzerinden saat 22.59’da “Demokrasinin ve millet iradesinin üstünde hiç bir yoktur. Vesayetçilere bu millet geçit vermeyecek ve gereken derhal yapılacaktır” şeklinde tweet paylaşarak alçakça ve haince başlatılan girişimi partilileri ve takipçileriyle paylaştı. Özdağ’ın paylaştığı twit’in ardından partililer ve takipçileri, ‘Sayın Özdağ ne oldu, lütfen açıklar mısınız’, ‘Gerekirse TBMM’ne gelir etten duvar öreriz’ gibi youmlarla destek verdiler. Özdağ’ı attıkları twitlerle 23.07’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 23.19’da AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar oldu.

BU ALÇAKLIĞIN HESABI SORULACAK
Attığı ilk twit’in ve darbe girişiminin ardından Türkiye Basın Merkezi muhabirinin sorularını cevaplandıran AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Bu millet kendi iradesine karşı yapılan alçaklıklara ve ihanete asla prim vermemiştir. Devletimiz güçlüdür ve bunun hesabı sorulacaktır” ifadesinde bulundu.

MİLLETVEKİLLERİNİN DURUŞU BİR KİLOMETRE TAŞIDIR

TBMM'de CHP,MHP ve AK parti Milletvekillerinin TBMM Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında kararlı bir duruş sergileyerek, "Tüm bu Milletvekili arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Milletimizin hukukunu koruyacaklarını hep birlikte haykırdık. Bu duruş Türkiye siyasi hayatında bir kilometre taşıdır" diye konuştu.

CUNTACILARI TARİH, MİLLET VE ALLAH AFFETMEYECEK

Özdağ sözlerine şöyle devam etti; “Tüm Türkiye olarak karanlık, uzun ve kabus dolu bir gece geçirdik. Bir darbeden çok intihar saldırısını andıran bir kalkışmaya tanık olduk. Sonunda TSK'nın direnci, vatandaşın ve partilerin sağduyusuyla kritik bir eşikten dönüldü. Öncelikle belirtmekte fayda var, haklı darbe yoktur. Demokrasilerde siyasi rekabetin yolu bellidir. Bir siyasi iktidarı beğenmiyorsanız onunla silahla değil, demokratik yollarla mücadele edilir. Aksi takdirde tarih, millet ve Allah affetmez.”

Haber18 Temmuz 2016 Pazartesi