Cumhuriyet'i demokrasi ile taçlandıracağız

“Türk Milleti büyük sıkıntılardan ve yokluklardan sonra Milli Mücadele zaferinin ardından son devletini kurmuş ve daha sonra ise Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırmıştır” diyen AK Parti Manisa Milletvekili ve FETÖ Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Cumhuriyetimizin 93. yılına erişmenin mutluluğu içerisindeyiz. Cumhuriyetin ilanıyla birlikte ülkemiz muasır medeniyet olma yolunda büyük adımlar atmış ve dünyanın saygın bir ülkesi haline gelmiştir. Kurtuluş Savaşı’nda kadını, erkeği, çocuğuyla gösterilen büyük gayret ve fedakârlıklarla elde ettiğimiz Cumhuriyet bizim vazgeçilmezimiz. Cumhuriyet’i kıyamete kadar yaşatacağız ve demokrasiyle taçlandıracağız” ifadesinde bulundu.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Cumhuriyet’in 93. Kuruluş Yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla açıklamada bulundu. Cumhuriyet’le beraber Türkiye’de halk iradesinin hakim olduğunu söyleyen Özdağ Cumhuriyeti geçmişten bugüne en kutsal miras ve emanet olduğunu belirterek, “Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek bize emanet edilen Cumhuriyeti ve demokrasiyi ebediyete kadar yaşatacak, hukuktan, insan hakları ve özgürlüklerden taviz vermeden, geri adım atmadan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni güçlü ve muasır bir ülke olarak çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetine asla ve asla leke sürdürmeyecek, onların aziz hatıralarını ilelebet yaşatacağız” dedi.

CUMHURİYET NE KADAR BİZİMSE SELÇUKLU VE OSMANLI DA O DERECE BİZİMDİR
Özdağ sözlerine şöyle devam etti; “Tarih boyunca birçok büyük devlet kuran, kadim bir medeniyetin ve kültürün emanetçisi olarak bizler bu bilgi, birikim ve tecrübelerimizi kullanarak yarınlarımıza daha iyi bir gelecek bırakmanın azmindeyiz” diyen Özdağ, “Özellikle Selçuklu ve Osmanlı gibi iki büyük devlet ve medeniyetin emanetçisi olmak sorumluluklarımızı daha da arttırmaktadır. Selçuklu ve Osmanlı ne kadar bizimse Cumhuriyet de o kadar bizimdir; Cumhuriyet ne kadar bizimse Selçuk ve Osmanlı da o kadar bizimdir. Cumhuriyet, Anadolu coğrafyası üzerinde yaşayan herkesin gözbebeği olmalıdır. Cumhuriyet bu topraklarda yaşayan herkesin ortak değeridir. Çünkü bu devlet ve Cumhuriyet çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bir var olma ve kurtuluş mücadelesinin ardından kurulmuştur.”

HİÇ BİR ODAK BU ÜLKENİN GÜÇLENMESİNE ENGEL OLAMAYACAK
“Küçük veya büyük ayrılıklarımızı, farklılıklarımızı bir kenara koyarak milletçe el ele, gönül gönüle çalışmaya devam edersek hiçbir güç ve odak bu güzel ülkenin gelişmesinin önünde duramaz. Yeter ki biz birbirimize düşmeyelim, farklılıklarımızı çatışma alanı haline getirmeyelim ve ortak paydalarımız üzerinde ileriye umutla yürüyelim” diyen Özdağ; “AK Parti iktidarıyla birlikte ülkemiz demokrasiyle de tanışıyor. İnsan haklarından yana iktidarın iktidarını sadece milletiyle paylaştığı, sivil, özgürlükçü ve tam bağımsız, tam demokrasinin hakim olduğu lider ülke Türkiye yolunda önemli aşamalar kaydediyoruz. Yeni anayasayla birlikte eğitimde, kültürde, bilimde, teknolojide tam olarak donatılmış, halkın söz sahibi olduğu güçlü ülke Türkiye’yi inşa ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 93.kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, bu anlamlı günde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, bütün hemşerilerimi sevgiyle selamlarım” şeklinde konuştu.

Haber29 Ekim 2016 Cumartesi