Cevabını en ağır şekilde alacaklar

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ enpolitik.com haber sitesinde yazdığı “Önce Afrin, sonra da…” isimli köşe yazısında, Afrin’de Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nın en kısa zamanda başarıyla sonuçlanacağını belirterek, “15 Temmuz darbesinden sonra Türk Ordusunun kolu bacağı kesildi diye şımarıklık yapanlar cevaplarını en ağır şekilde alacaklardır” dedi.

Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatının bir elzem olduğunu kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Özellikle uluslararası camiadan bu defa cırtlak sesler gelmedi, bir çok ülke sınırlarımızı korumanın meşru hakkımız olduğunu söyledi. Tabi ABD bu birçok ülke arasında yok. Dün stratejik ortak olan ABD ne yazık ki bugün terör örgütleri ile beraber. Çeşitli yerlere terör ve şiddete yataklık ettikleri gerekçesiyle giren ABD, bu defa kendisi PKK terörüne yataklık ediyor” ifadesinde bulundu.

TÜRKİYE DÜŞMANLARI PKK’NIN ELİNE SİLAH TUTUŞTURDU
“Afrin ile ilgili bir fikir birliğinden söz ederken buna HDP ve uzantılarını dahil etmiyorum” diyen Özdağ, enpolitik.com’da yazdığı köşe yazısına şöyle devam etti, “Daha Türk silahlı kuvvetleri Afrin’e adım atmadan barış kisvesi giymiş HDP uzantıları harekete geçtiler. 170 HDP’li sözde aydın bir bildiri yayınlayarak barış çağrısında bulundu. PKK bombaları patlatırken, güneydoğuyu silahla doldururken bebek, çocuk kadın ayrımı yapmadan öldürürken bu vatandaşların aklına hiç barış gelmiyordu. Barışı her zaman olduğu gibi silahlar PKK’ya çevrilince akıllarına getiriyorlar. Onun için de bu millet hiçbir zaman bu aydın güruhuna inanmadı. Çünkü milletin kıblesi ile onların kıblesi hiçbir zaman olmadı. Bugün terörle mücadele gittikçe zorlaşmaktadır. Bunun nedeni artık terör örgütlerinin de devletlerin elinde bulunan silahlara sahip olmasıdır. PKK/PYD’nin uçak hariç her türlü silahı var. Silahlı kuvvetlerin envanterinde hangi silahlar varsa PKK’nın elinde de aynı silahlar var. Bu millete karşı olan, bu kutsal vatanı bize çok gören kim varsa PKK’nın eline silah vererek amacına ulaşmaya çalışıyor. Dolayısıyla silahlı kuvvetlerimiz düne göre daha temkinli daha dikkatli hareket etmek zorunda.”

HDP VE UZANTILARININ RİYAKARLIĞI SU YÜZÜNE ÇIKTI
Yazısında PKK’nın kanton yapılanmalarının HDP ve uzantılarının Türkiye’de yaptıkları barış, kardeşlik, bir arada yaşama gibi söylemlerinin ne kadar riyakârca olduğunu gösterdiğini kaydeden Özdağ, “PKK bu bölgelerde önce etnik, sonra ideolojik temizlik yaptı. Önce Kürt olmayanları sürdü, ardından Kürt olmakla birlikte PKK çizgisini benimsenmeyenleri kovdu. PKK, hakim olduğu bölgelerde sadece PKK’lı olanlara hayat hakkı tanıyor, diğerlerini insandan bile saymıyor. Aslında, bu noktaya gelineceği önceden belliydi, Türkiye’ye göç ettirilen Suriyeliler bizi uyandırmalıydı. Bölgede Kürt olmayan veya Kürt olmakla birlikte ateist, Marksist, inançsız olmayan unsurlar Türkiye’ye sürülerek bu bölgede PKK’ya bir alan açıldı. Bölge insansızlaştırılarak PKK devletinin alt yapısı hazırlandı. Ta o zaman işin bu noktaya varacağı belliydi. Türkiye’nin yaptığı müdahale geç de olsa doğrudur. Afrin süreci Afrin’le sınırlı kalmamalıdır. Mutlaka Fırat’ın doğusuna da uzanmalıdır. Milli varlığımızı tehdit bakımından Fırat’ın doğusu ile batısı arasında fark yoktur. Batı’ya müdahale edilerek bir PKK devletinin yolu kesilmemiş sadece Akdeniz’e uzanma hedefleri inkıtaya uğratılmıştır. Hedef PKK devletini yok etmek, Türkiye’ye yönelik terör ve bölücülük tehdidini bertaraf etmek olmalıdır. Askeri, milleti ve siyaseti ile Türkiye’nin bunu yapabilecek güce sahip olduğuna inanıyorum. Yeter ki ortak akılla hareket edelim, aşamayacağımız engel, yenemeyeceğimiz güç yoktur. Askerimize başarılar, milletimize sabırlar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber3 Şubat 2018 Cumartesi