Çekya mahkemesinin aldığı karar batının gerçek yüzünü göstermiştir

Türkiye'nin iade talebine rağmen PYD eski Eş Başkanı Salih Müslüm'in serbest bırakılmasına AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ sert tepki gösterdi. Çekya mahkemesi tarafından alınan kararın Batının bir yansıması olduğunu ve her zamanki gibi gerçek yüzünü gösterdiğini belirten Özdağ, “Kendi ülkelerinde teröre ve teröriste göz açtırmayan batı ülkeleri başka ülkelerde terörist eylemlerde bulunup, terörizmi zirveye çıkartıp daha sonra kendilerine sığınanlara, irtica edenlere kucak açmaya devam etmektedir. Bunlarla ilgili her türlü insan haklarını çiğnemeyi mahiyet kabul etmektedir. Çekya mahkemesinin aldığı bu kararda da bunu net bir şekilde görüyoruz” diye konuştu.

PYD’nin eski Eş Başkanı Salih Müslim’in Çekya Mahkemesi tarafından serbest bırakılması hakkında değerlendirmede bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Özellikle çok ciddi şekilde Türkiye’nin ayağına pranga olan bütün darbelerin ve terörist faaliyetlerin maalesef arkasında batı dünyasını görüyoruz. Gerek Yunanistan’da gerek Belçika, Almanya, Fransa’da ve son olarak Çekya örneğinde görüldüğü gibi tüm terörist faaliyetlerde kırmızı bültenle arananlar yakalanıp belirli bir süre sonra serbest bırakılıyorlar. Bu batının ikiyüzlülüğünü ve çifte standartlığını gösteriyor. Tüm bunlarda ise bütün hedefleri Türkiye üzerine. Türkiye’den sonra da İran, Pakistan ve Mısır. Mısır’da zaten bir darbeciyi getirerek orada iğdeş etmeye çalıştılar. Pakistan’da çok ciddi şekilde problemler devam ediyor. Orada yaptıklarının aynısını İran’da da yapmak isteseler de yaptıkları tüm kirli hedeflerinde Türkiye’ye karşı bir cephe aldıklarını görüyoruz” dedi.

HUKUKİ MÜCADELEMİZ SONUNA KADAR SÜRDÜRÜLMELİ
Türkiye’nin her şeye rağmen hukuki mücadelesini sürdürmesi gerektiğini kaydeden Özdağ, “Türkiye hukuk mücadelesini her alanda sürdürürken diğer yandan kendi içerisinde milli birliğini de sağlamalı. Bir diğer yandan da teröristlere göz yummamalı ve terörist eylemlere, faaliyetlere de asla müsamaha gösterilmemelidir. Zaten etmiyoruz terörizme karşı şahin gibiyiz. Bugüne kadar nasıl kararlı bir şekilde mücadele vermişsek bundan sonra da teröre karşı gereğini yapmaya devam edeceğiz. Batı dünyası tüm bunların elbet bir gün hesabını kendisi de verecek. Çünkü terör faaliyetleri gün gelir kendilerini de vurur. Geçmişte bunun örneğini görmüş ve batı ülkelerinde Başbakanların öldürüldüğüne şahit olmuştuk. Kendi içerisinde demokrasi diyenler başka ülkelerdeki demokrasiyi kendi adamlarını iktidara getirmek, kendi emellerine hizmet edecek insanları iktidarda bulundurmak adına çalışıyorlar. Türkiye olarak bunların hepsini biliyoruz. 95 yıldır batının kirli oyunları neticesinde başımıza gelmeyen kalmadı, bütün bunlara rağmen ayaktayız. Çünkü siyasi istikrar ekonomik istikrarı getiriyor. Ekonomik istikrarda güvenliği ve güçlü devleti meydana getiriyor. Güvenlikten de, ekonomik kalkınmadan da taviz vermeyeceğiz.

Haber10 Mart 2018 Cumartesi