Büyükşehir Manisa'yı AK belediyecilikle buluşturacağız

Kamuoyu araştırmaları başta olmak üzere Manisa merkez ve ilçelerinde yapılan tüm anket çalışmalarında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesi ismi öne çıkan AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı ve 24. 25. 26 Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, 2019 yerel seçimlerinde Manisa'da AK Parti olarak en az yüzde 50 oy oranını yakalayacaklarını kaydetti.

Ara vermeden siyasete devam eden ve 2019 yılında yerel seçimler öncesi çalımadık kapı, sıkılmadık el, gidilmedik mahalle bırakmamayı hedefleyen AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı ve 24. 25. 26 Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Haftasonu Manisa merkez ve Gördes ilçesinde bir dizi programlara katıldı. Basın mensuplarının yerel seçimlere yönelik sorularını da cevaplandıran Özdağ, 2019 yerel seçimlerinde Manisa Büyükşehir Başkanlığını kazanacaklarını ve hedeflerinin 17 ilçe belediyesinin 17'sini de AK Parti Belediyeciliği ile tanıştırmak olduğunu söyledi.

MARİFET İLTİFATA TABİDİR

“Sadece partimiz veya bize yakın araştırma şirketlerinin değil partili partisiz yapılan tüm anketlerde adımın ön planda çıkması memnuniyet verici. Tabi bu konuda taktir Genel merkezimize ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ait. Bunların haricinde Manisa'da büyük bir teveccüh gördüğüme inanıyorum. İyi Parti'den, MHP'den, CHP'den, HDP’den, BBP’den, Saadetten oy alırım, Ak Partinin oylarını muhafaza ederim" diyen Özdağ sözlerine şöyle devam etti, “Çünkü marifet iltifata tabi. Ben siyaset yaparken ayrımsız siyaset yaptım. Günde 200-300 telefon görüşmesi yaptım. Ve ben bir yandan tavan, bir yandan taban siyaseti yapıyorum, komisyonlarda çalışıyorum, hem kürsüde çalışıyorum, Manisa'da gitmedik köyü bırakmıyorum, her muhtarı her yatırımı takip ediyorum. Ben siyaseti adam gibi yaptım. Elimi kirli etmedim. Bireysel ayıplarım olabilir, kulum. Büyükşehirle ilgili olarak da; halk, STK’lar, teşkilatta beni istiyorsa, genel merkez de evet derse aday olurum. Ülkücüyüm MHP'liler itiraz etmezler, BBP’liler itiraz etmezler BBP Genel Başkan yardımcısıydım, hapishaneler gördüm, bedel ödedim, istikbalimi verdim, sağlığımı verdim, ama aynı zamanda AK Parti genel başkan yardımcılığı, 3 dönem milletvekilliği yaptım, bütün şehir beni tanıyor. Sırrı Sakık'ın benimle ilgili ilginç bir tespiti vardı: "Ülkücüsünüz, Türksünüz ama bizim Kürtler sana ‘baba’ diyorlar."... Ben, "Vatandaşıma ayrımsız çalıştığım için onlar bana baba diyorlar" dedim. Eğer teşkilatlar, kadın kolları beni istiyorsa, genel merkez de bu sese kulak verirse, biz aday oluruz ve kazanırız. Yerel yönetimlerde başarının adresi AK Parti Belediyeciliği. Bizim de Manisa'da ki hedefimiz bu başarı çıtasını daha da yukarılara çıkartıp Büyükşehir Manisa'yı AK hizmetlerle buluşturmak ve marka şehir olarak hakettiği noktaya getirmek.”

HİZMETTE AYRIMCILIK YAPMADIM
AK Parti olarak 24 Haziran seçimlerinde alınan 360 Bin oyu Manisa Büyükşehir seçimlerinde Aday olması halinde en az 460 bine çıkartmayı hedeflediğini belirten Özdağ Milletvekilliği boyunca insanlara solcu, sağcı, alevi, suni ayrımı yapmadan hizmet ettiğini ve Manisalıların ilgisini, sevgisini ve teveccühünü kazandığını kaydeden Özdağ, “Çünkü ben herkese hizmet ettim, hizmetimi yaparken de şu partili bu partili demedim. Evet AK Parti'den seçildim ama ben Manisalıların milletvekiliyim diyerek her telefonu açtım. Gece bir buçukta kızımız kaçtı diyenlerin kızını bulmak için kendimizi görevli atfettik. Hz.i Ömer'in dediği gibi, Fırat'ın kenarında koyun kaybolsa bizden sorarlar diyerek ben Şehzadeler şehri Manisa'nın Ömer’i olmaya çalıştım” dedi.

EKONOMİK ALANDA İZMİR'İ GEÇECEĞİZ
“Belediyelerde, MHP ve AK Parti dışında kazanma şansı olmayan yerde ittifak yapmaya gerek yok, yarışmak gerekir. MHP ve AK Parti'nin siyasi nezaket içerisinde yarışması lazım. Geri kalan kısımlar ile ilgili değerlendirmeyi ise sayın genel başkanlar mutlaka yaparlar. Belediye meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, il başkanlıkları var, bu nedenle bunun zorluklarını da görmek gerekir” ” diyen Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Ben Manisa'da böyle bir ittifak olacağını zannetmiyorum. MHP ile AK Parti'nin adayları yarışırlar. Kim kazanırsa o devam eder. Zaten burada en belirleyici unsur halk olacak. İyi adaylarla çıktığınız sürece halk onu destekler. Bu medeniyetin çok güzel bir özelliği var, çok büyük bir ön görüye sahip, 1000 yıllık bir kültürü var. Bu konuda belirleyici olan halktır. Büyükşehir Belediye başkan adaylığımız olursa tereddütsüz kazanırım ve bunu AK Partiye hediye ederim, %50’nin üzerinde oy alırız, Bizim oyumuz şu anda Manisa'da %40 daha önce %46 aldık, Bu oyu % 50'nin üzerine çıkarırız. Her referandumda biz %50’nin altında oy aldık ve Türkiye'ye yük olduk. Manisa'da alacağımız Büyükşehir Belediye Başkanlığı aynı zamanda Muğla'ya, Aydın’a, İzmir’e moraldir. Burası şehzadeler kentidir. Şehzadeler kentinin başka şehirler üzerinde siyasi, ekonomik olarak etkisi olur. Aynı zamanda kalkınan bir şehir, ihracatta 7. sırada, İzmir bizim önümüzde, geçeceğiz. Eski Başbakan sayın Binali Yıldırım bir milletvekili olarak “İzmir geçeceğiz” dememizden rahatsız olabilir, üzülebilir ama aynı zamanda bir TBMM Başkanı olarak da sevinir. İddialıyız ekonomik alanda İzmir'i geçeceğiz.”

Haber29 Ekim 2018 Pazartesi