Bülent Turan'dan Selçuk Özdağ'a proje teşekkürü

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'ın Genel Başkan Yardımcısı olarak Sivil Toplum - Halkla İlişkiler Başkanlığı yaptığı dönemde başlattığı AK Parti'nin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan "Roman vatandaşlar Umre'ye gidiyor" projesi ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Çanakkale'den umreye giden 25 Roman vatandaş, dönüşte AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın da katılımıyla Lapseki İskelesi'nde, dualarla karşılandı. Konuşmasında Özdağ’a teşekkür eden Turan, “Romanı ile Kürdü, Lazı, Çerkeziyle biz Türk milletiyiz ve bu milletin bir ferdi olmaktan gurur duyuyoruz. Umreden gelen kardeşlerimizin hurmasını ve zemzemini İnşallah Cumhurbaşkanımıza teslim edeceğiz" dedi.

AK Parti'nin sorumluluk projesi kapsamında Çanakkale merkez, Lapseki ve Biga ilçelerinde yaşayan 25 Roman vatandaş, umreye gönderildi. Umre dönüşü kafile, Lapseki İskelesi'nde, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, Lapseki Belediye Başkanı AK Partili Eyüp Yılmaz ve aileleri tarafından karşılandı. Araçtan inen kafiledekilere, "Allah umrenizi kabul etsin. Dualarınızı kabul etsin" diyen Turan böylesine önemli bir projeyi başlattığı için AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'a teşekkür etti.

TURAN; 80 MİLYON TÜRKİYE’NİN KARDEŞLİĞİ BAKİ OLACAK
"Hamdolsun Çanakkale, Biga ve Lapseki'den 25 kardeşimizi, büyüğümüzü umreye gönderme imkanı bulduk. Bu kardeşlerimizin büyük çoğunluğu hanımefendi, 6'sı ise erkek. Orada, bu ülkenin birliğine, dirliğine dua ettiğinizi biliyoruz" diyen Turan sözlerine şöyle devam etti, "O kutsal topraklarda Cumhurbaşkanımızın sağlığına ve sıhhatine dua ettiğinizi biliyoruz. Bu ülkenin bayrağı yere inmesin diye dua ettiğinizi biliyoruz. Allah şahsınıza ve milletimize olan dualarınızı kabul etsin. Kim ne derse desin kim ne yaparsa yapsın bu ülkede 80 milyonun kardeşliği baki olacak.”

PROJEYİ BAŞLATMANIN BAHTİYARLIĞINI YAŞIYORUM
AK Parti’de Genel Başkan Yardımcısı olduğu dönemde 4 yapı ile daha çok ilgilenmeyi kendine bir hedef seçtiğini ifade eden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ ise konuşmasında, “Roman, Göçmen, Alevi ve Kürt kökenli Müslüman kardeşlerimizle daha çok ilgileneyim istedim ve bu konuyla ilgili çok ciddi çalışmalar yürüttüm. Roman kardeşlerimizle ilgili de bir proje ortaya koydum. Bu kardeşlerimiz Türk sanat musikisine çok büyük artı değer koyuyorlar ve ilgileniyorlar. Bunun yanı sıra ön yargı sonucunda roman vatandaşlarımıza yönelik kötü bir algı yönetimi oluşarak bu kardeşlerimiz için bazı kesimler, “Dinle alakaları yoktur, çalışmazlar” diyorlar. Ben de bunun tam karşı düşüncesini savunuyorum. Çünkü roman vatandaşlarımız bu topraklara bağlı ve çok seven, Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olmaktan büyük şeref duyan, Allah’a, Peygambere, İslamiyet’e inanan ve duyarlı kardeşlerimizdir. Bu kardeşlerimiz arasında imkanları iyi olmayan veya kısıtlı olan ama Peygamber Efendimizi görmek, kutsal topraklara ziyaret etmek isteyen roman vatandaşlarımızı Umre’ye gönderelim düşüncesi ve isteğiyle projemizi başlatmıştık. Manisa'dan başlayan sosyal sorumluluk projesi çok şükür Türkiye'nin her bölgesine dalga dalga yayıldı. AK Parti Grup Başkanvekilimiz Sayın Bülent Turan'ın da katılımıyla Çanakkale'den kutsal topraklara gönderilen 25 kişilik kafile Umre dönüşünde karşılandı. Şahsım olarak böyle bir projeyi başlatmış olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Projeye destek vererek devamını sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a, Grup Başkanvekilimiz Sayın Bülent Turan'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Haber12 Aralık 2017 Salı