Bize sözde soykırımı hatırlatanlar önce aynaya bakıp Ahıska'yı, Hocalı'yı hatırlasın

Manisa PTT binası arkasında yeni irtibat bürosunu açan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ yeni binada ilk halk gününü de gerçekleştirdi. Halk gününde vatandaşların talep ve sorunlarını dinleyen ve çözüm bulma noktasında adım atacaklarını kaydeden Özdağ’ın gündeminde Anayurtlarından 72 yıl önce sürgün edilerek büyük bir soykırıma uğrayan Ahıska Türkleri vardı. “Allah’ım bizi vatansız, bayraksız ve ezansız” bırakma diyen Özdağ Türkiye’ye 1915 olaylarını hatırlatarak soykırım yapmakla suçlayanların önce aynaya bakıp 15 Kasım 1944’te Ahıska Türklerinin uğradığı soykırımı ve 1992 yılında Azerbaycan’ın Hocalı kasabasında çocuk, yaşlı, kadın demeden 613 Azeri vatandaşın katledilişini hatırlamaları gerektiğini belirtti.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ yeni kiraladığı irtibat bürosunda da halk günlerine devam ederek vatandaşların talep ve sorunlarını dinledi. Yoğun geçen programlarında en ufak fırsatını bulduğu anda seçim bölgesi olan Manisa’ya gelen Özdağ, “Asıl ve asil olan milletimiz onların vekilleri de bizleriz. Onların dertlerinde dertleniyor, sevinçlerinde ise mutluluklarını paylaşmaya devam ediyoruz. Sorunlarının ve taleplerinin çözümü noktasında hukuktan ve adaletten ayrılmayarak katkımız olduğunda da bahtiyarlık duyuyoruz” dedi.

İrtibat bürosunun geniş ve kullanıma daha elverişli olduğundan dolayı alt katını Manisa şube başkanlığını yürüttüğü Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin ve sahibi olduğu enpolitik.com haber portalının irtibat bürosu olarak üst katını ise Milletvekili irtibat bürosu şeklinde kullanacaklarını kaydeden Özdağ, “Geleneksel hale getirdiğimiz halk günlerindeki buluşmamızı bugün yeni taşındığımız binada ilkini gerçekleştirmenin ayrı biz hazzı var. Kalbimiz Manisa ve Manisalılar başta olmak üzere ülkemiz ve hiçbir ayrım yapmadan tüm vatandaşlarımız için atmaya devam edecek” diye konuştu.

AHISKA TÜRKLERİNİ UNUTMADIK, ANDIKÇA YAŞATACAĞIZ

Ahıska Türklerinin ana yurtlarından 72 yıl önce sürgün edildiklerini ve Dünya tarihinin büyük bir soykırıma şahit olduğunu batı dünyasının ise bu soykırımlara seyirci kalarak her fırsatta 1915 hatırlatmasında bulunduğunu kaydeden Özdağ, “Türkleri ve Türk Devletlerini soykırım yapmakla suçlayanlar önce aynaya bakıp 15 Kasım 1944 tarihinde Ahıska Türklerine yapılan zulmü ve soykırımı hatırlasınlar. Stalin tarafından genç yaşlı, çoluk çocuk demeden soykırıma uğrayan, tren vagonlarında sürgüne gönderilen, kimisi donarak hayatını kaybeden kimisi gittiği ülkede sefalet içinde kalan Ahıska Türklerini unutmadık, unutturmayacağız. Dualarla, Fatihalarla andıkça yaşatmaya devam edeceğiz. Bizi sözüm ona tırnak içinde belirtiyorum ‘barbarlıkla’ suçlayanlar, 1915 olaylarını hatırlatanlar 1992’de ne yaptıklarını hatırlasınlar. 1992 yılının 25 Şubat’ını, 26 Şubat’a bağlayan gece dünya tarihinin en kara gecelerinden biri olarak kayıtlara geçmiş ve Azerbaycan’ın Hocalı kasabasında çocuk, genç, kadın, yaşlı demeden 613 günahsız Azeri gözü dönmüş Ermeni zalimlerce acımasızca katledilmişti. Bu her iki olay kardeşlerimize yönelik, zulüm ve işkencenin son yıllardaki en önemli örneği olarak, insanlık tarihine geçmiştir. Dünya ülkeleri bu soykırımlar karşısında ağma olmuş, dilsiz ve sağırı oynamışlardır. Bu güzel topraklarda yaşıyor, cennet vatanımızın her türlü nimetinden faydalanıyoruz. Bu topraklar için kanını canını feda eden şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyoruz. Bizler de ecdadımıza, kültürümüze, milli ve manevi değerlerimize, ülkemize, insanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 72 yıl önce Anayurtlarından sürgün edilerek, trenlerde hayvan nakil vagonlarında sürgün edilen ve ölüme terkedilen Ahıska Türkleri’ne Allah’tan rahmet diliyor, her zaman mağdur ve mazlumun yanında yer alacağımızı yineliyorum” diye konuştu.

Haber14 Kasım 2016 Pazartesi