Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ı mutlaka dinleyeceğiz

AK Parti Manisa Milletvekili ve FETÖ Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, 17-25 Aralık olayları öncesi ve sonrasında Fethullah Gülen’e ve yapıya olan yakınlığını aleni bir şekilde ifade eden Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın mutlaka komisyona gelerek dinleneceğini ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partili, Beşiktaş Belediye Başkanı olan Murat Hazinedar’ın 2 Temmuz 2015 tarihinde FETÖ’nün Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı faaliyetlerine katıldığını ve bu faaliyetlerde FETÖ’ye methiyeler dizerek, “Hizmetleri yapanlara el uzatacağız” dediğini belirten AK Parti Manisa Milletvekili ve FETÖ Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Hazinedar Hizmet Hareketi olarak bilinen bu yapı ile ilgili birçok çocuğun yetişmesine katkıda bulunduğunu savunmuş ve “Herkes buraya gelmeye cesaret edemezken bir CHP’li olarak ben geldim” ifadesini kullanmıştı. 6 Ağustos 2015 tarihinde ise Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, İzmir Milletvekili Kâmil Okyay Sındır’dan oluşan 3 kişilik heyet rapor hazırlamış ve raporda Murat Hazinedar’ın ismine sevk edilmesi istenmişti. Daha sonra, 3 Ağustos 2016’da Gazeteci Yazar Yalçın Bayer ise Hürriyet gazetesinde Murat Hazinedar konusunu köşesine taşıyarak, CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile Cemaat arasındaki ilişkilerin yakın olduğunu, CHP koridorlarında konuşulanları kalemine almıştı” hatırlatmasında bulundu.

KEMAL KILIÇDAROĞLU FETÖ’NÜN OKUL AÇILIŞINA KATILMIŞ

6 Ağustos 2016 tarihinde CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’a FETÖ soruşturması kapsamında yurt dışına çıkış yasağı getirildiğini belirten Özdağ, “20 Eylül 2016, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Murat Hazinedar’la birlikte FETÖ’cülere ait okulun açılışına katıldı. Bu okul açılışı daha sonra ulusal basınında ve İstanbul medyasında, ‘Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Murat Hazinedar’a destek’ olarak yorumlanmıştı. 6 Ekim 2016’da ise Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile Parti Meclisi üyeleri Aykut Erdoğdu, İlhan Cihaner, Mehmet Ali Çelebi arasında tartışma şiddetlendi ve Murat Hazinedar’ın parti disiplin kuruluna sevk edilmesi ve partiden ihraç edilmesi istendi” şeklinde konuştu.

ÖZDAĞ’IN ÖNERİSİNE CHP’Lİ MİLLETVEKİLLERİ DE DESTEK VERDİ
“İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın CHP’den ihracını isteyen Milletvekillerinden olan Aykut Erdoğdu’nun twitter’da yaptığı paylaşımdan sonra 13 Ekim 2016’da CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar geçici ihraç talebiyle CHP Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edildiğini belirten Özdağ, “Bilindiği üzere Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, FETÖ’yle münasebetleri bilindiği ve CHP içinde rahatsızlıklar ifade edildiği hâlde ancak 13 Ekim 2016 tarihinde Parti Disiplin Kuruluna sevk edilebildi. Bu kadar gecikmeyi nasıl izah edebiliriz? Son bir gelişme yaşanarak CHP Yüksek Disiplin Kurulu toplanarak Hazinedar hakkında uyarma cezası verdi. Hain yapıya yönelik bu denli övücü sözleri bulunan, parti disiplinine uymayan ve de partisi içerisindeki kendi Milletvekillerine dahi hakaretler savuran CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu’na davet edilmesini ve dinlenmesini talep etmiştim. Bu önerim CHP’li Komisyon Üyeleri dahil diğer Komisyon Üyesi arkadaşlarımızın da kabulleriyle onaylandı ve çalışmalarımızı tamamlamadan önce Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ı mutlaka dinleyeceğiz” diye konuştu.

HAZİNEDAR ÖVGÜDE SINIR TANIMAMIŞTI
AK Parti Manisa Milletvekili ve FETÖ Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın önerisiyle komisyona davet edilen ve dinlenecek olan Beşiktaş Belediye Başkanı CHP'li Murat Hazinedar'ın adı gayrimenkul haberleriyle gündeme gelmişti. Daha önceki dönemler içerisinde de Hazinedar'ın, paralel yapıya övgüler düzdüğü ortaya çıkmış ve Hazinedar bir açıklamasında bu övgüsünde sınırı aşarak, "Fethullah Hoca, Atatürk'ün yolunda kendisini seviyoruz" ifadesinde bulunmuştu.

Haber25 Aralık 2016 Pazar