Berk Mersinli İl Başkanlığını haketmişti

AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ AK Parti İl Başkanlığı görevine atanan Berk Mersinli’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Mersinli’nin İl Başkanlığından önce verilen tüm görevleri başarıyla yaptığını, çalışkanlığıyla da takdir topladığını ve İl Başkanlığını hakettiğinibelirten Özdağ gerçekleşen ziyaretin nezaket ziyareti olduğunu asıl ziyaretin ise İl Yönetim Kurulu Üyeleri belirlendikten sonra AK Partili 5 Manisa Milletvekili ve Belediye Başkanlarıyla toplu şekilde gerçekleşeceğini kaydetti. Ziyaret esnasında Özdağ’ı AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök ile İl Kadın Kolları Başkanı Rukiye Yaver eşlik etti.

AK Parti Manisa İl Başkanlığına atanan Berk Mersinli’ye nezaket ziyaretinde bulunan AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Mersinli’nin Başkanlık konusunda doğru bir karar olduğunu ifade etti. AK Parti’nin Manisa’da Mersinli’nin Merkez İlçe Başkanlığı yaptığı 12 Haziran 2011 seçimlerinde en yüksek oyu aldığını kaydeden Özdağ, “O dönem aynı zamanda benim AK Partiden ilk Milletvekili adayı olduğum seçimdi. Berk Mersinli ve teşkilatlarımızla birlikte gidilmedik mahalle, sıkılmadık el bırakmamıştık. Manisa Büyükşehir olduktan sonra Berk Mersinli yine siyaseti bırakmadı ve küsmedi. Siyaset mücadele sanatının adıdır. Direnenlerin, gerçek samimi olanların verdiği mücadelenin adıdır. Siyasette samimi, ahlaklı olursanız, ekibinize sahip çıkarsanız başarılı olursunuz. Berk Mersinli tüm bu saydıklarımın hepsini başarıyla yaptı. O ekibini, ekibi de onu hep sevdi. O ekipten biri olan Ahmet Tonguç kardeşimiz de Şehzadeler İlçe Başkanı oldu. Bu ekibin içinden çok arkadaşımızda Belediye Meclis Üyesi oldu. İl Yönetiminde görev aldılar, çalıştılar ve Berk Mersinli ile dostluklarını, bağlarını hiç koparmadılar. Şimdi de bu başarı, dostluk bağları, siyasi ahlak,erdem ve çalışkanlığı Berk Mersinli’yi AK Parti İl Başkanlığına taşıdı bir kez daha hayırlı olsun diyor, görevinde üstün muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.

BUGÜNE KADAR GÖREV YAPAN TÜM BAŞKANLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM
Zülfikar Gürcan’ın da AK Parti Manisa İl Başkanlığı görevini sürdürürken başarılı bir çalışma yürüttüğünü ve 7 Haziran ile 1 Kasım seçimlerinde bu başarının görüldüğünü belirten Özdağ, “7 Haziran’da ben 3. Sıra Milletvekiliydim 4 Milletvekili çıkardık. 1 Kasım seçimlerinde ise 1. Sıra Milletvekiliydim, Genel Başkan Yardımcısıydım ve 5 Milletvekili çıkarmıştık. Zülfikar Gürcan bir yandan İl Başkanlığımızı yürütürken bir yandan da Büyükşehir Belediyesinde Grup Başkanvekilliğimizi yaptı. Kendisiyle daima medeni çizgi içerisinde çalıştık. Kendisine bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. AK Parti kurulduğu günden bu yana görev yapan 11 İl Başkanımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Biz şu an Milletvekiliysek bunu öncelikle Gençlik Kollarımızdan, Kadın Kollarımıza ve tüm teşkilatlarımıza varıncaya kadar fedakarca çalışan parti mensuplarımıza ve milletimize borçluyuz. Biz de bu borcumuzu hizmetlerle ödemeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

TAKTİRİMİZİBERK MERSİNLİ’DEN YANA KULLANDIK
Berk Mersinli ile birlikte adları geçen ve İl Başkanı olmak isteyen 8 adayın çıktığını ifade eden Özdağ, “Bu isimlerden Berk Mersinli, Engin Yüksel, Zafer İkinci ve Mehmet Emin Çipiloğlu Ankara’ya çağrıldı. Hepsi birbirinden değerli, kıymetli insanlardı. Ama bu noktada bir tecrübe ve mevcut yapıyı bozmamak gerekiyordu. Biz bu hususta siyasi geçmişi ve tecrübesi olan, Manisa’yı çok iyi bilen, Manisa dışından ilimize göç eden herkesi kucaklayabilecek, Manisa’nın sosyal yaşam ve ekonomik yapısını çok iyi bilen Berk Mersinli’yi tercih ettik. Hem İl Koordinatörümüz, Bölge Koordinatörümüz, hem de Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sayın Mustafa Ataş bey ve Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın görüşleri de Berk Mersinli Başkanımız konusunda ağır bastı. Bu konuyla ayrıca benimde görüşlerimi önemsedikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Benim de düşüncelerim doğrultusunda bir atama gerçekleşti. Diğer AK Parti Manisa Milletvekillerimizle İl Başkanının belirlenmesi hususunda istişarede bulunduk. Herkesin gönlünde bir aslan yatabilir ama Berk Mersinli AK Parti Manisa İl Başkanlığını hak etmişti. İl Başkanlığına seçilen Manisa İl Başkanımız Berk Mersinli’nin tüm teşkilatlarımızla birlikte emrindeyiz” dedi.

MERSİNLİ; “SAYIN ÖZDAĞ GİBİ İNSANLARIN SAYISI PARTİMİZDE DAHA DA ARTMALI”
Gösterdiği ziyaret ve bugüne kadar şahsıyla, ekibine verdiği destekten dolayı AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’a teşekkür eden AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, “Sayın Milletvekilimiz Selçuk Özdağ duruşu, çalışkanlığı ve başarısıyla aynı zamanda açıkça söylemek gerekirse siyaset tarzımızı da değiştirdi. Kendisinin deneyimi ve birikimlerinden çok şey öğrendik” diye konuştu.

Yeni il yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesinin ardından referandumda Türkiye ortalamasının üzerine çıkmak için canla başla çalışacaklarını kaydeden Mersinli, “Referandumun yanısıra kongre süreçlerini de atlatarak 2019 yerel seçimlerine ve ardından genel seçimlere hazırlanacağız. Özellikle ifade etmeliyim ki Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanarak Manisa Büyükşehir’i AK hizmetlerle donatacağız. Bunun sözünü Ankara’da Başbakanımıza da verdik. Siyaset yaparken mutlu ve başarılı olmak lazım. Ülkemiz çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Ama bu sıkıntılı sürecide birlik, beraberlik, sabır, coşku, çalışkanlık ve Sayın Milletvekilimiz Selçuk Özdağ gibi insanların sayısının AK partide daha fazla olmasıyla atlatacağımıza inanıyorum. Bundan sonraki günlerin daha da güzel olacağını görüyor ve inanıyorum. Sayın Milletvekilimize ve dostlarımıza ziyaretlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Haber8 Ocak 2017 Pazar