Beklenen oldu. Özdağ Ergün'e postaladı

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa İl Halk Sağlığı Müdürlüğünün laboratuvar analizlerinde alınan 14 ilçenin suyunun mikroplu ve sağlıksız olduğuna ilişkin belgeleri posta yolu ile Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e gönderdi. Özdağ, “Benim yaptığım basın açıklamasından sonra MASKİ aracılığıyla bir açıklama yaptılar. ‘İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün gönderdiği raporları açıklıyoruz’ dediler. Bunu yaparken yine takiye yaptılar. Örneğin; ‘Manisa Şehzadeler Aşağıçobanisa’da su temiz çıktı’ dediler, evet doğru Aşağıçobanisa belki temiz ama Sancaklıiğdecik, Sancaklıbozköy, Anafartalar kirli. Ama onları açıklamıyor” dedi.

Manisa PTT aracılığıyla İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden almış oldukları belgeleri mahalle mahalle, ilçe ilçe hangi suların içilemez olduğunu, mikroplu olduğunu gösterir belgeleri Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e yolladıklarını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Basın açıklaması yaptıktan sonra Cengiz Ergün’e durumu düzeltmesi için süre verdik ama Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağlı MASKİ’den yapılan açıklamayla ‘elimizde böyle belgeler yok’ dediler. Klor cihazlarını da daha önce almaya başladıklarını da ifade ediyor. Bunlarla ilgili çalışmalar yaptığını söyleyerek suların Manisa’nın tarihinde şu ana kadar olmadığı kadar temiz olduğunu söylüyor. Ben de diyorum ki; Sizin sözünüz ve benim sözüm havada kalır. Belge ve bilgi konuşur. Ben belgeyle konuşuyorum ve bu belgeleri kendisine postalıyorum. Belgeleri aç, incele ve sağlıksız sularla ilgili gereğini yap” dedi.

Köprübaşı ilçesinin bazı mahallelerinde 10 gündür suların akmadığını, zaman zaman aksa da çok az aktığını kaydeden Özdağ sözlerine şöyle devam etti, “Korku dağları beklermiş. Neden sular akmıyor? Çünkü şimdi o bölgelerdeki depoları temizliyor. Depolarla ilgili fayansları temizliyor. Keşke bunları daha önce yapmış olsaydı. Ben tüm belgeleri şimdi posta vasıtasıyla kendisine gönderiyorum. Manisa Büyükşehir Belediyesi bahsettiğimiz yerlerde temizlik çalışması başlatmış bu memnun edici bir haber. Ama diğer taraftan şebeke suyu temiz olan ilçelerden alınan numuneleri kamuoyu ile paylaşarak tespitlerimizi çürütmeye çalışıyor.Bizde bugün buradan İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden aldığımız 17 ilçedeki camiler, hastaneler, su depoları, okullar ve sokaktaki çeşmelerden alınan numunelerin analiz sonucu suyu kirli olduğu tespit ilçe mahallelerin bilgileri ile kendilerinin temiz olduğunu iddia ettikleri raporları posta ile gönderiyoruz."

Haber30 Aralık 2017 Cumartesi