Basın demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarındandır

Basından sansürün kaldırışının 110. yıldönümü ve 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulunan AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, 24.25. 26 Dönem Manisa Milletvekili ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Basın demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasi ve insan haklarından söz edilemez. Bu vesile ile Basın Bayramını kutluyor. Tüm basın çalışanlarına görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

"Basının tarihi ve gelişimi ülkenin siyasal geçmişi ve demokrasisi ile yakından ilgili bir husustur" diyen AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, 24.25. 26 Dönem Manisa Milletvekili ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, "Basındaki olumlu gelişmeler aynı zamanda ülkemizin demokratikleşmesi ve halka daha sağlıklı hizmetler üretmesi açısından da önemlidir” dedi.

“24 Temmuz Basından Sansürün kaldırılmasının yıldönümü olup haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın ve demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan önemli günlerden biridir” diyen Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel görev sayarak halkın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılayan basın kuruluşları demokrasimizin güçlenmesine katkı sağlamaktadırlar. Görevini toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri korumayı ilke edinmiş tarafsız bir anlayışla ifa eden özgür basın, demokrasilerin en büyük güvencesidir. Bu duygu ve düşüncelerle basın ilkelerine göre mesleklerini tarafsız bir şekilde yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın Bayramını ve Basından sansürün kaldırışının 110. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.”

Haber5 Ağustos 2018 Pazar