Bağımsızlık ruhu tarihe altın harflerle yazılmıştır

Kurtuluş Savaşı mücadelesinde Manisa’nın bütün ilçeleriyle beraber büyük bir direniş gösterdiğini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Hattı müdafaa Yoktur sathı müdafaa vardır. O satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk edilemez" sözünde ifade ettiği gibi Manisa’da da bağımsızlık ateşine inanmış olan kahraman milletimiz 94 yıl önce bağımsızlık mücadelesi vermiştir. Bu mücadele ilçelerden tüm il geneline yayılarak tarihe altın harflerle yazılmıştır” dedi.
Kurtuluş Savaşı mücadelesinin Manisa’da ilçelerden başlayarak tüm il geneline yayıldığını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “30 Ağustos’ta Demirci’de başlayan kurtuluş mücadelesi 3 Eylül’de Selendi’de, 4 Eylül’de Kula’da, 5 Eylül’de Alaşehir, Gördes, Salihli’de, 6 Eylül’de Ahmetli, Gölmarmara, Akhisar’da, 7 Eylül’de Turgutlu’da, 8 Eylül’de Manisa merkezde taçlanarak devam etmiş ve 13 Eylül günü Soma’nın kurtuluşu ile sonuçlanmıştır. Bu mücadelede bağımsızlık ruhuna inanmış bir milletin küllerinden yeniden doğarak millet olma kararlılığı ve bağımsızlık ruhu tarihe altın harflerle yazılmıştır” diye konuştu.

TÜRKLER TARİHTE EŞİ GÖRÜLMEYECEK KAHRAMAN BİR MİLLETTİR
Manisa’nın sadece merkeziyle değil ilçeleriyle de bir medeniyetler beşiği olduğunu belirten Özdağ, “Kula, Alaşehir, Salihli, Turgutlu, Akhisar, Demirci, Gördes ve diğer ilçelerimiz hem tarihi önem itibariyle hem de bereketli topraklarıyla geçmişten günümüze işgal güçlerinin gözbebeği durumuna gelse de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hattı müdafaa Yoktur sathı müdafaa vardır. O satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk edilemez" sözünde ifade ettiği gibi Manisa’da da bağımsızlık ateşine inanmış olan ecdadımız 94 yıl önce kahramanca mücadele vermiş ve egemen güçleri geldikleri yere geri gönderme başarısını göstermiş, esir alınamayacak bir millet olduğunu tüm Cihan’a duyurmuştur. Bu bağımsızlık ruhunun meşalesi hala milletimizin kalbinde yanmakta olup bunun en net ve bariz örneği 15 Temmuz’da milli iradesine ve demokrasiye sahip çıkan halkımızın emperyalist oyunlara ve vesayetçilere karşı çıkışında kendini bir kez daha göstermiştir” dedi.

MANİSA’DA KURTULUŞ MÜCADELESİ İLÇELERDEN BAŞLAMIŞTIR

“Türk milleti 94 yıl önce olduğu gibi günümüzde de kendi kaderini tayin eden ve tarihin akışını değiştirme becerisini göstermeyi başaran kahraman, asıl ve asil bir millettir” diyen Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlık mücadelesinin Samsun’dan başlayarak tüm yurda yayılmasına önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve Demirci’de başlayıp Soma’da başlayan Manisa’da ki kurtuluş savaşı mücadelesinde tüm ilçelerimizde büyük kahramanlık destanı yazan tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle anıyor, gün itibariyle 5 Eylül Alaşehir, Gördes, Salihli ilçelerimizin ve 6 Eylül Ahmetli Gölmarmara, Akhisar ilçelerimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 94. Yıldönümlerini kutluyorum.”

Haber5 Eylül 2016 Pazartesi