Anneler merhametin adı, başımızın tacıdır

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. "Anneler merhametin adı, başımızın tacıdır" diyen Özdağ, "Anneler, karşılıksız sevmenin, bitmeyen hoşgörünün, iyiliğin, şefkatin ve merhametin sembolüdür. Varlıklarıyla bize güven ve güç veren, cennetin ayaklarının altına serildiği, elleri öpülesi annelerimizi, tüketim toplumunun bize dayattığı şekilde sadece bir gün değil, onlara karşı sorumluluklarımızın bilinciyle her gün hürmetle anmamız başlıca görev ve sorumluğumuzdur" dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Anneler Günü nedeniyle yapmış olduğu yazılı açıklamada en büyük imparatorluğun aile olduğunu belirtti. Özdağ, “Türkiye Anayasada sosyal bir devlet olmakla beraber reelde ise baktığımızda sosyal devlet olma yönünde gayret gösterdiğimizi görüyoruz. Bu dönemde eğer ailemizi kaybedersek ki aile bizim için en büyük devlet ve imparatorluktur. O zaman çok ciddi sosyal patlamalarla, yaralarla karşılaşırız. Onları tekrar sağlamlaştırmak için tekrar çok gayretler sarf etmek zorunda kalırız. Bu nedenle Geleceğimiz olan ailemizi korumak ve yaşatmak annelerimizin elindedir” ifadesinde bulundu.

"Biz kadını bir İstanbul olarak değerlendiren kültürün çocuklarıyız" diyen Özdağ sözlerine şöyle devam etti: "Bence kadın bir İstanbul, erkek ise onu fethetmeye mecbur ve memur bahtlı Fatih. Kadınlar İstanbul olarak kaldıkça kapılarında Fatihler eksilmeyecektir. Bize Fatihçe şahlanışlar bahşedecek Annelere, kadınlara çok muhtacız. Bugün batı dünyası ailesini kaybetti. Sosyal devlet olduğu için ayakta kalıyor. Aileleride anneler yapıyor. Anadolu'da yuvayı dişi kuş yapar şeklinde bir söz vardır. Anneler evlerimizin direği, ruhu, neşesi, geleceği ve teminatıdır. Aile hayatının birleştirici unsuru olan anneler, aşkın, hoşgörünün, fedakarlığın, şefkat ve merhametin dünyadaki yansımasıdır. Bizim inanç anlayışımıza göre, annelik dünyanın en yüce, en kutsal vazifelerinden biri, anneler ise iyiliği en çok hak eden varlıklardır. Sevgili Peygamberimiz, ’Cennet, annelerin ayakların altındadır’ diyerek, anneliğin ne kadar kutsal ne kadar mübarek olduğunu ifade etmiştir. Bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimizin hakkı asla ödenemez."

“Varlığıyla hayatımıza anlam katan, şefkat dolu yüreğiyle çocuklarına yol gösteren annelerimizin hakkı hiçbir şekilde ödenemez” diyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. En değerli varlığımız, baştacımız annelerimizin tek beklentisi ise sevgidir. Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak, annelerimiz için en büyük armağandır. Onların gülen yüzleri bizler için de en değerli hazinedir. Anneler Günü vesilesiyle, evlatlarını devletimizin bekası ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna şehit veren, acılarını yürekten paylaştığımız annelerimize bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan annelere her zaman sahip çıkacağımızı, onlara her zaman destek olacağımızı bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bu duygu ve düşünceler doğrultusunda hayatın tüm güzelliklerine layık olan annelerimize sevgilerimi iletiyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum" dedi.

Haber3 Haziran 2018 Pazar