Ahmetli Devlet Hastanesi'nin zemin etüt çalışmaları başlatıldı

Ahmetli ilçesinde yaşayan vatandaşların uzun yıllardır bekledikleri İlçe Devlet Hastanesi AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın girişimleri sonunda hayat buluyor. Ahmetli Entegre İlçe Devlet Hastanesi projesinin 2018 yılı yatırım programına alındığını ve zemin etüt çalışmalarının başlatıldığını belirten Özdağ, Proje içerisinde İlçe Sağlık Müdürlüğü binası, 10 yataklı hastane, 8 hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve 112 istasyonu yapımı bulunduğunu kaydetti.
AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın girişimleriyle 2018 yılı yatırım programına alınan Ahmetli Entegre Devlet Hastanesi’nin zemin etüt çalışmalarına başlandı. Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yürütülen etüt çalışmasının ardından proje için hizmet alımı yapılacak.

Selendi ve Demirci Hastanelerinin hizmete diğer ilçelerde bulunan devlet hastaneleriyle birlikte devam ettiğini kaydeden Özdağ, “Manisa ilimizin 17 ilçesinin 15’inde devlet hastanemiz mevcut. Kula’ya yeni bir Devlet Hastanesi kazandırma noktasında tüm işlemler tamamlandı. Allah kısmet ederse yerel seçimlerden önce 40 Bin nüfusa sahip Kula’ya tam donanımlı modern, yeni bir Devlet Hastanesini açmanın bahtiyarlığını yaşayacağız. Merkez Şehir Hastanemizin ve Merkez Efendi 450 yataklı Hastanemizin de çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Dolayısıyla Hastane olmayan tek bir ilçemiz kalmıştı o da Ahmetli ilçemizdi. Yaklaşık 22 Bin nüfusa sahip bu ilçemizin hemen yakınında ki Turgutlu ilçesinde daha önce Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde modern bir Hastane açmıştık. O güzergah üzerindeki Salihli ilçemizde zaten mevcut Devlet Hastanesi vardı ama bu ilçemize yeni bir Hastane daha kazandırıyoruz. Bu Hastane ile ilgili arsa meselesini hallettik. Yeni yapılacak olan Hastane 300 yataklı olacak. Bu Hastanemizin maliyeti yaklaşık 200 Milyon TL’yı buluyor. Alaşehir ilçesine ise modern bir yeni Devlet Hastanesini geçtiğimiz dönem kazandırmıştık. Sorunsuz bir şekilde hizmet veriliyor bu Hastanemizde de. Sağlık alanında Manisa’yı yatırımlarla buluşturmaya devam ediyoruz” dedi.

AHMETLİLERİN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRMENİN BAHTİYARLIĞINI YAŞIYORUZ
Devlet Hastanesinin yapılacağı arsanın temini ve bulunması hususunda Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan’ın ve Ahmetlili vatandaşların yoğun çaba gösterdiklerini ve bu çabanın neticesinde 10 Dönümlük arsanın tahsis edildiğini belirten Özdağ, “Bu Hastanenin öncelikle yatırım programına alınması gerekiyordu ve 2018 yılı yatırım programına alındı. Bu vesileyle yatırıma alınması konusunda büyük emekleri olan Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet Demircan’a ve Kalkınma Balkanımız Sayın Lütfi Elvan’a çok teşekkür ediyorum. Ayrıca ister Hastane konusunda ister diğer konularda çalışmaları dolayısıyla başarılı Ahmetli Belediye Başkanımız Ahmet Alhan’a ve de bu noktada desteklerini esirgemeyen tüm bürokratlara çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki aşamada Hastane ile ilgili ön proje ihalesi, proje ihalesi ve ihalesi yapılacak. Modern bir Ahmetli Devlet Hastanesini Ahmetli halkının hizmetine tahsis etmiş olacağız. Ahmetli ilçesinde ve ona bağlı çevre mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız başka bir ilçe Hastanesine gitmeyerek vakit ve nakit kaybına uğramayacaklar. Aynı zamanda yeni açılacak olan bu Hastane ile de istihdam sağlamış olacağız. Değişik branşlarda yeni personellerin alımı gerçekleşecek. Sözleşmeli çalıştıracak olduğumuz bu personelleri de Ahmetli’nin merkezinden ve Ahmetli’ye bağlı yerleşim yerlerinden alacağız. Ahmetli ilçemize katma değer sağlıyoruz. Ahmetlilerin bir hayalini daha böylelikle gerçekleştirmiş olacağız. Hayırlı olsun” diye konuştu.

SELÇUK ÖZDAĞ’IN MÜJDESİ İLÇEDE BÜYÜK SEVİNÇ YARATTI

Gösterdiği yoğun gayretten dolayı AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’a teşekkür eden Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, “Hedeflediğimiz Devlet Hastanesi projesinin 2018 yılı yatırım programına alındığı bilgisi son zamanlarda aldığımız en güzel haber oldu. Sayın Milletvekilimiz gayretleriyle hayırlı bir hizmete de vesile olurken ilçemizde de büyük sevinç oluşturdu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Hastanenin yapılacağı yerle ilgili arsa teminini sağlamıştık. Hazineye de bu arsanın devrini yapmıştık” şeklinde konuştu.

Haber8 Nisan 2018 Pazar