Afrin bir emperyalist çemberin kırılmasıdır

“Afrin Harekatı bir emperyalist kuşatmanın yırtılıp atılmasıdır. Bir emperyalist çemberin kırılmasıdır” diyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Her Türk genci ömrünün bir döneminde adının yanına Mehmet adını da alır. Mehmetçik deriz biz o yiğit gençlere. Hiçbir millet bu adı çocuğunun adına bayrak yapmamıştır. Biz yapmışızdır. O nedenle herkes şunu bilsin ki bin yıldır Mehmet Anadolu topraklarında sınavdan geçiyor ve bu sınavlardan ebediyete kadar zaferlerle ayrılacağız” dedi.

ABD’nin 10 Bin kilometre uzaklıktan gelerek Suriye’de 20 tane üs kurduğunu kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Ey Amerika! Neden kurdun Suriye’de ki o üsleri? Sözüm ona bizi yani Türkiye’yi tehdit etmek istiyor. İran’ı, Rusya’yı da tehdit edecek ve hedefleri Suriye’ye el koymak. Ondan sonra da Irak’ı, Suriye’yi yutmak tüm petrol yataklarına el koymak istiyor. Onun için de, ‘Dünya’nın lideri benim’ mesajı veriyor. Ben bu hususta solculara sesleniyorum; Hani Deniz Gezmiş ve arkadaşlarıyla övünüyorsunuz ya. 1968’li yıllarda Amerika’nın 6. Filosuna “Go home yankee” yani “Evine git Amerika” demişsiniz. Şimdi ABD’den medet ummayın. Sayın Recep Tayyip Erdoğan emperyalizm ve ağa babalarıyla mücadele ediyor. Hem Marksist olacaksınız hem de kapitalist Amerika ile beraber olacaksınız öylemi! Ahmet Kaya’nın dediği gibi bu yaman çelişki böyle” diye konuştu.

SINIRLARIMIZDA ASLA PYD/YPG DEVLETİ KURDURMAYACAĞIZ
“Afrin ya da bundan sonra yapacağımız herhangi bir operasyon Mehmetçik’in yeni sınavıdır ama sınavın sonunda zafer vardır” diyen Özdağ sözlerine şöyle devam etti, “Sınırlarımızda PYD/YPG devleti kurdurmayacağız. Bunu herkes bilsin. Ey Selahattin Demirtaş! Bize, “Fırat’ın batısına gideceğiz. Türk Silahlı Kuvvetleri de oraya bön bön bakacak” diyordun. Şimdi sen bakıyorsun bön bön. Biz bu vatan topraklarını korumak ve terör belasını başımızdan defetmek için Fırat’ın batısına da, doğusuna da gireriz herkes bundan emin olsun” şeklinde konuştu.

Haber8 Nisan 2018 Pazar