30 Ağustos'un yıldönümünde aynı cevabı verecek güç ve kararlılıktayız

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle açıklamada bulunan AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, 24.25. 26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “30 Ağustos Zaferi biz Türklerin Anadolu toprakları üzerinde kalıcılığını gösteren bir kilometre taşıdır. Türk devleti ve milleti olarak nasıl 95 yıl önceki Meydan muharebesinde emperyalizme meydan okumuşsak bugünde üzerimize emperyalist egemen güçler tarafından yöneltilen tüm kirli oyunlara aynı cevabı verecek güç ve kudrete sahibiz” dedi.
AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, 24.25. 26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulundu. 30 Ağustos Meydan muharebesinde Gazi Mustafa Kemal ve onunla bütünleşen Türk milletinin beraberce büyük bir mücadeleye ve zafere imza attığını kaydeden Özdağ; “Meydan muharebesi sonucunda ülkemizi işgal etmeye yeltenen Yunanlılar ve onlara destek veren tüm güçlere gereken cevabı verdik. Bu zafer biz Türklerin Anadolu topraklarının tapusunu elimizden almak isteyenlere attığımız tokadın adıdır. Bu tokat gibi verdiğimiz cevap biz Türklerin Anadolu toprakları üzerinde kalıcılığımızı gösteren bir kilometre taşıydı. Türkiye bugün verdiği 2. Meydan muharebesinden de zaferle ayrılacak emperyalist oyunlara gereken cevabı verecek güç, kudret ve kararlılığa sahiptir.Türkiye bundan 95 yıl önce verdiği istiklal mücadelesinden zaferle ayrılmıştı. Şimdi huzurumuz, demokrasi, daha güçlü ekonomi ve milletimizin istiklali için istikbal mücadelesi veriyoruz. Bu mücadeleden de zaferle ayrılarak emperyalist oyunlara gereken cevabı vereceğiz. Terörün başını ezecek ve Türkiye’nin süper ülke olması hedefiyla kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz” ifadesinde bulundu.
“Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atılmasını sağlayan bu anlamlı gün; bizlere bir kez daha Cumhuriyetimize hassasiyetle sahip çıkmamız gerektiğini, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi koruyarak, Gazi Mustafa Kemal’in gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşımak için ülke olarak birlik ve beraberlik içerisinde çalışmamızın önemini hatırlatmaktadır” diyen Özdağ, “Kurtuluş ateşinin ülkeyi aydınlattığı, tarihimizin önemli zaferlerinden olan 30 Ağustos; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı en zor koşullarda, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir. 30 Ağustos meydan muharebesinde emeği geçen başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Mareşal Fevzi Çakmak üzere tüm gazilerimizi, şehitlerimizi, ve diğer kahramanlarımızı rahmetle anıyoruz. Anadolu toprakları kıyamete kadar bizim olacaktır. Anadolu topraklarında güçlü ve demokrasiyi içselleştirmiş bir orduya, güçlü aynı zamanda üzerine sevgiyi ve ahlakı giydirmiş teknolojiye sahip olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Haber20 Eylül 2018 Perşembe