“28 Şubat'tan 15 Temmuz'a Darbeler ve FETÖ İhaneti” Paneli 26 Şubat'ta

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın girişimleri ve öncülüğünde Enpolitik Haber sitesi ile ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi işbirliği ile 26 Şubat Pazar günü Manisa Kültür Merkezi Lale Salonu’nda "28 Şubat'tan 15 Temmuz'a Darbeler ve FETÖ İhaneti" adını taşıyan bir panel yapılacak.

Yapmış olduğu etkinliklerle her kesimden büyük bir takdir ve ilgiyle takip edilen Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi ile İmtiyaz Sahipliği Buğra Görkem Özdağ’ın yaptığı Enpolitik Haber Sitesi işbirliğiyle Türkiye’de ki kalkınma hamlelerini sekteye uğratan ve en az 100 yılını çalmak isteyen darbeler, 28 Şubat ve 15 Temmuz hain darbe girişiminin konu alındığı “28 Şubat'tan 15 Temmuz'a Darbeler ve FETÖ İhaneti" adını taşıyan panel 26 Şubat Pazar günü Manisa Kültür Merkezi Lale Salonu’nda gerçekleşecek. Bir çok önemli aydın, yazar, dalında uzman kişilerin konuşmacı olarak katılacağı panelin girişim ve öncülüğünü AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ üstlenirken onur konuğu ise Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş.

NUMAN KURTULMUŞ MANİSA’YA GELİYOR
Gün boyu sürecek olan Panel 09.00’da AK Parti Manisa Milletvekili ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın yapacağı açılış konuşmasıyla başlayacak. Özdağ’ın konuşmasının ardından Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş gündeme ve panele ilişkin önemli açıklamalarda bulunacaklar.

PANELİN PROGRAM AKIŞI BELLİ OLDU
Konuşmaların ardından Gazeteci Serdar Arseven moderatörlüğünde yapılacak panelin 1. oturumunda eski Bakan’lardan Hasan Celal Güzel, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, 28 Şubat'ın sembol ismi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eski Rektörü ve enpolitik.com yazarı Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş söz alacaklar. Sabah gerçekleşecek olan birinci oturumun ardından başlayacak olan ikinci oturumun moderatörlüğünü ise gazeteci Erkan Tan üstlenecek. İkinci oturumun konuşmacıları ise Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı Başkanı D. Mehmet Doğan, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Sözcüsü ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Grubu Üyesi AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, gazeteci Ekrem Kızıltaş ve yazarımız Kerime Yıldız olacak.
"28 Şubat'tan 15 Temmuz'a Darbeler ve FETÖ İhaneti" konulu panel Sanatçı Ahmet Yenilmez'in de sahne almasıyla son bulacak. enpolitik.com'un fikir babası ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı, AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ "28 Şubat başta olmak üzere darbeleri ve FETÖ ihanetini konuşacağımız panelimize tüm gönüldaşlarımızı davet ediyorum" diyerek vatandaşları panele davet etti.

ÖNEMLİ ETKİNLİKLERE İMZA ATILACAK
AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın önderliğinde Manisa’da enpolitik.com ve TDED olarak önemli etkinliklere imza atılmaya devam edecek. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Özdağ, “28 Şubat’tan 15 Temmuz’a Darbeler ve FETÖ İhaneti” adlı panelin ardından 15 Temmuz konulu ‘Gözyaşı Geceleri/ Son Kale Türkiye’ adlı tiyatro eserinin Manisa merkez ve 7 ilçede sahnelenmesi için öncülük edeceğim. Bu önemli eseri Sayın Haşim Akten beyle birlikte sahneye koyacağız. Mayıs ayının ilk haftasında da “Başkoymuşum Türkiye’nin yoluna” adlı şiirin Şairi Dilaver Cebeci. bilindiği üzere bu önemli ve güzel şiiri de Mustafa Yıldızdoğan bey bestelemişti. Sayın Yıldızdoğan'ı, Sayın Zekai Tunca’yı ve diğer önemli şahsiyetleri davet ederek bir etkinliğe daha imza atacağız. 26 Şubat Pazar günü gerçekleşecek olan panelimiz ve diğer tüm etkinliklere vatandaşlarımızı davet ediyorum” diye konuştu.

Haber21 Şubat 2017 Salı