28 Şubat postmodern darbesinde milletimizin izzetine kastedilmiştir

28 Şubat Postmodern darbesinin 21. Yılı nedeniyle açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ 28 Şubat ile milletin izzetine kast edilmek millet iradesine ise ambargo konmak istendiğini kaydetti. “28 Şubat 1997`de olağanüstü toplanan Milli Güvenlik Kurulu`yla başlayan süreçle, Anadolu`nun evlatlarının onuru çiğnenmek istenmiş, millet iradesi yok sayılmış ve milletimizin izzetine kast edilmiştir” diyen Özdağ, “Darbe, değerlere ve inançlara karşı fütursuzca gerçekleştirilen bir saldırıdır. 28 Şubat, milli şef özlemi içinde kıvrananların tuzak ve kuşatması olarak kayıtlara geçmiştir. Tüm bu vesayetçi rejim düşkünlerine ve darbecilere en güzel cevap 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen FETÖ Darbe girişiminde milletimiz tarafından verilmiştir" dedi.

28 Şubat postmodern darbesinin 21. Yılı nedeniyle açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “1960, 1971, 12 Eylül 1980 darbelerinin 28 Şubat postmodern darbesinin, 27 Mayıs e muhtırasının hesabını aziz ve kahraman milletimiz 15 Temmuz gecesi sormuştur. Siyasiler ve millet el ele verdiği zaman nelerin olacağını ve başarılacağını dünya âlem o gece görmüş oldu. Artık darbeler karşısında susan, korkutulan siyasetçi dönemi sona ermiş, demokrasiden, millet iradesinden yana tavrını gösteren siyasetçi ve millet birlikteliği dönemi başlamıştır. Bu karşı çıkıştan ve birlik, beraberlikten sonra inanıyorum ki kimse bir daha darbe yapmaya yeltenemeyecek” dedi.

28 ŞUBAT’TA MİLİTARİZM MEŞRULAŞTIRILMAK İSTENDİ
“28 Şubat 1997’de muhafazakar kesime yönelik hak ihlallerinin yapıldığı, başörtülü kızlarımızın eğitim haklarının gasp edildiği ve inançlara engel olunma gayretinin son çırpınışlarının sahnelendiği bir komplo sergilenmiştir” diyerek sözlerine devam eden Özdağ, “28 Şubat postmodern darbesi tıpkı 1960, 1971 ve 1980`de olduğu gibi bir demokrasi faciası olarak Cumhuriyet kayıtlarına geçmiştir. Ancak, 28 Şubat`ı diğer darbelerden ayıran bir özelliği öne çıkmıştır. Diğer darbeler bedenimize zarar verirken, 28 Şubat post-modern darbesi ruhumuza musallat olmuştur. Medya, sermaye lobileri, sözde sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler tarafından desteklenen baskı ve sınır tanımaz zorbalık, milletin nezdinde işkenceye dönüşmüş, militarizm meşrulaştırmak istenerek hukuk katledilmiştir. Bu maddi ve manevi hasarlar sözde `irtica tehlikesi` adı altında ülkemize yadigar bırakılmıştır" şeklinde konuştu.

MİLLETE KALKAN EL ASLA CEZASIZ KALMAZ
“Darbelere karşı göğüs gerilmiş, milletimiz, polisimiz ve askerimiz yurtiçi ve yurtdışında birlik ve beraberliği sağlayabildiği günlere kavuşmuştur" diyen Özdağ, “Türkiye bir yandan demokrasi ile büyüyor bir yandan da darbecilerle hesaplaşmaya devam ediyor. Millete kalkan el asla cezasız kalmaz. Gerekirse o eller hukuk çerçevesinde kırılacaktır. Unutulmamalıdır ki, 28 Şubat, 15 Temmuz ve benzeri girişimlerin izlerini silme kabiliyetine sahip milletimiz, darbecilere ve destekçilerine yine en büyük cevabı verecek müessesedir. Bu inanç ve düşüncelerle 28 Şubat`ın tüm mağdurlarına selam ediyor, vefat edenlere Allah`tan rahmet diliyor, hayatta kalanlara da uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum" diye konuştu.

Haber10 Mart 2018 Cumartesi