28 Şubat'ın ve darbelerin hesabı 15 Temmuz gecesi soruldu

28 Şubat postmodern darbesinin 20. Yıldönümü nedeniyle açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “1960, 1971, 12 Eylül 1980 darbelerinin 28 Şubat postmodern darbesinin, 27 Mayıs e muhtırasının hesabını millet 15 Temmuz gecesi sormuştur. Siyasiler ve millet el ele verdiği zaman nelerin olacağını ve başarılacağını dünya âlem o gece görmüş oldu” dedi.

Manisa’da gerçekleşen “28 Şubat’tan 15 Temmuz’a Darbeler ve FETÖ ihaneti” adlı panelin çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ bir basın mensubunun “28 Şubat’ın üzerinden 20 yıl geçti, duygu ve düşünceniz nedir” sorusuna, “28 Şubat’tan önceki darbeler bedenimize zarar verirken 28 Şubat postmodern darbesi sadece bedenlerimize değil ruhumuza da musallat olmuştur. Ama milletimiz tüm darbelerin, e muhtıraların ve 28 Şubat’ın hesabını 15 Temmuz gecesi sordu, artık darbeler karşısında susan, korkutulan siyasetçi dönemi sona ermiş, demokrasiden, millet iradesinden yana tavrını gösteren siyasetçi ve millet birlikteliği dönemi başlamıştır. Bu karşı çıkıştan ve birlik, beraberlikten sonra inanıyorum ki kimse bir daha darbe yapmaya yeltenemeyecek” diye cevap verdi.

28 ŞUBAT’TA MİLLETİMİZİN İZZETİNE KASTEDİLMİŞTİR
28 Şubat ile milletin izzetine kast edildiğini öne süren Özdağ, "28 Şubat 1997`de olağanüstü toplanan Milli Güvenlik Kurulu`yla başlayan süreçle, Anadolu`nun evlatlarının onuru çiğnenmek istenmiş, milletimizin izzetine kast edilmiştir. Darbe, değerlere ve inançlara karşı fütursuzca gerçekleştirilen bir saldırıdır. 28 Şubat, milli şef özlemi içinde kıvrananların tuzak ve kuşatması olarak kayıtlara geçmiştir. Tüm bu vesayetçi rejim düşkünlerine ve darbecilere en güzel cevap 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen FETÖ Darbe girişiminde milletimiz tarafından verilmiştir. İnşallah 16 Nisan günü de daha güçlü demokrasi, birlik ve beraberlikten yana, refah seviyesi daha yüksek güçlü ülke Türkiye için halkımız yine gereğini yapacaktır" dedi.

28 ŞUBAT HÜRRİYET KATILLERİNİN PROJESİDİR
28 Şubat`ın hürriyet katillerinin projesi olduğunu belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, şöyle devam etti: “Muhafazakar kesime yönelik hak ihlallerinin yapıldığı, başörtülü kızlarımızın eğitim haklarının gasp edildiği ve inançlara engel olunma gayretinin son çırpınışlarının sahnelendiği bir komplo sergilenmiştir. 28 Şubat 1997, tıpkı 1960, 1971 ve 1980`de olduğu gibi bir demokrasi faciası olarak Cumhuriyet kayıtlarına geçmiştir. Ancak, 28 Şubat`ı diğer darbelerden ayıran bir özelliği öne çıkmıştır. Diğer darbeler bedenimize zarar verirken, 28 Şubat post-modern darbesi ruhumuza musallat olmuştur. Medya, sermaye lobileri, sözde sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler tarafından desteklenen baskı ve sınır tanımaz zorbalık, milletin nezdinde işkenceye dönüşmüş, militarizm meşrulaştırmak istenerek hukuk katledilmiştir. Bu maddi ve manevi hasarlar sözde `irtica tehlikesi` adı altında ülkemize yadigar bırakılmıştır."

MİLLETE KALKAN ELLER ASLA CEZASIZ KALMAZ

“Darbelere karşı göğüs gerilmiş, milletimiz, polisimiz ve askerimiz yurtiçi ve yurtdışında birlik ve beraberliği sağlayabildiği günlere kavuşmuştur" diyen Özdağ, “Türkiye bir yandan demokrasi ile büyüyor bir yandan da darbecilerle hesaplaşmaya devam ediyor. Millete kalkan el asla cezasız kalmaz. Gerekirse o eller hukuk çerçevesinde kırılacaktır. Unutulmamalıdır ki, 28 Şubat, 15 Temmuz ve benzeri girişimlerin izlerini silme kabiliyetine sahip milletimiz, darbecilere ve destekçilerine yine en büyük cevabı verecek müessesedir. Bu inanç ve düşüncelerle 28 Şubat`ın tüm mağdurlarına selam ediyor, vefat edenlere Allah`tan rahmet diliyor, hayatta kalanlara da uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum" şeklinde konuştu.

Haber28 Şubat 2017 Salı